BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Sven op 26 February 2010, 15:20:30

Titel: Heeft iemand modelspoortips in Sevilla en Granada?
Bericht door: Sven op 26 February 2010, 15:20:30
De komende week gaan mijn vrouw en ik naar Sevilla en Granada in Spanje. Natuurlijk ben ik niet van plan alleen maar kultureel gestapelde stenen te gaan bekijken, maar wil van de gelegenheid gebruik maken om ook modelspoor te zien. Heeft iemand (model)spoortips, zoals een treinenmuseum of een modelspoorclub waar ik kan kijken? Wellicht huren we nog een dag een auto, dus iets in de buurt is ook prima.
Titel: Re:Heeft iemand modelspoortips in Sevilla en Granada?
Bericht door: Sven op 08 March 2010, 14:55:14
Jazeker, Sven, ik heb nog wel een goeie tip voor Sevilla. Wel twee, eigenlijk!

1) Modelspoorwinkel 'Treyma' in Sevilla. Hebben alle merken (Ro, Fl, Ma, Tr en uiteraard Electrotren). Is niet een al te groot winkeltje, maar voor de modelspoorder is het wel de plek waar je je treinen koopt (ook op bestelling). De eigenaar zegt zelfs de enige in Andalusia te zijn, wat ik meteen geloof, maar voor onze begrippen bijna ongelooflijk is. Korte loopafstand van het centrum. Adres:

Calle de Rosario Vega, 8
41010 Sevilla, Spain
95 427 31 68

Heeft Siesta tussen 14 en 17 uur.

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1241.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1241.jpg)

2) De lokale modelspoorclub heeft een (heel goed verstopte) container met een modelbaan op poten tussen spoor 8 en 9 op centraal station van Sevilla (Santa Justa). Deze is open op dinsdag en vrijdag van 20 tot 22 uur. Helaas ging ik dinsdagochtend uit Sevilla weg en kwam er pas zaterdag weer terug, dus dit liep ik net mis. Trap/loopband af naar de sporen en dan gelijk 180 graden rechts/links af en dan loop je de spoortunnel in, waar je in het donker de modelspoorcontainer kan vinden. Als ze er niet zijn, is het ook echt donker. Op de deur stond ook een bordje met een trein- en speelgoedmarkt op het station (naast "Kansas City", was volgens mij een café op het station). Elke tweede zondag van elke maand (behalve augustus).

Ik hoop dat je hier wat aan hebt.

Trap naar beneden:

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1252.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1252.jpg)

De keet:

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1251.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1251.jpg)

Groot schaalmodel onder de container:

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1246.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1246.jpg)

Bordje op deur:

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1248.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1248.jpg)

Bonusfoto van trein en het station:

(http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1253.jpg) (http://svencentral.com/weblinks/benelux/2010/IMG_1253.jpg)
Titel: Re:Heeft iemand modelspoortips in Sevilla en Granada?
Bericht door: Sven op 08 March 2010, 14:56:12
Sven, hartelijk dank, dat was precies wat ik nodig had. Helaas ben ik net terug, dus ik heb er nu niet zoveel meer aan. Maar hopelijk iemand anders wel.  :-*
Titel: Re:Heeft iemand modelspoortips in Sevilla en Granada?
Bericht door: ZwaanBaan op 08 March 2010, 15:02:50
offtopic: zit je nou tegen jezelf te praten? :o ???

ontopic: die keet is mooi verstopt en ik denk dat je 180 graden bedoelt want 360 graden is gewoon rechtvooruit ;)

MVG
Titel: Re:Heeft iemand modelspoortips in Sevilla en Granada?
Bericht door: Sven op 08 March 2010, 15:06:27
offtopic: zit je nou tegen jezelf te praten? :o ???
Wie bedoel je. Mij of mij?  (y)

Citaat
ontopic: die keet is mooi verstopt en ik denk dat je 180 graden bedoelt want 360 graden is gewoon rechtvooruit ;)
Dat ik ooit nog eens zo'n fout zou maken. Ach, ben in Sevilla ook in de trein gestapt naar het station, terwijl ik de metro juist de andere kant op moest hebben... En foto's laten liggen in het hotel. Het is mijn week wel.
Titel: Re:Heeft iemand modelspoortips in Sevilla en Granada?
Bericht door: Edgar op 08 March 2010, 15:48:57
Nou, dat was zeker niet de enige in Andalusië. Even googlen op Electrotren en Sevilla geeft je 5 winkels in Sevilla alleen al.

Waaronder F.CUEVAS met een typisch Andalusisch tegelplateau als uithangbord boven de deur, inclusief tekening van een kleine modelbaan met berg en tunnel en 2 stoomlocomotieven. Weer eens wat anders dan het standaard Mäklinshop gevelbord.

Voor een (niet al te scherp) plaatje kun je in Google maps het adres opgeven (Pl. San Francisco 16, sevilla) en vervolgens ronddraaien tot je 'm ziet.

Fijne stad overigens, Sevilla.

Groeten
Edgar