BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: mikeya op 15 February 2010, 16:48:07

Titel: Roco BR215 openen
Bericht door: mikeya op 15 February 2010, 16:48:07
Na vorige week een Roco digitale startset gekocht te hebben van de NS1100 kwam mijn vader zich melden met een doos vol oude treinspullen.
Helaas had hij zijn spullen de afgelopen 20 jaar niet erg netjes bewaard. Eén grote kartonnen doos met enkele kilo's aan spoor en alles er simpelweg ingekwakt.

In deze doos vond ik ook een Roco BR215 met als bouwjaar volgens mij 1984. Nadat ik snel een trafo had aangesloten op mijn digitale rondje(uiteraard het digitale spul eerst afgekoppeld), bleek dat deze oude lok na 20 jaar stilstand nog perfect rijd! Helaas zoals je op de foto kunt zien is het voorraam kapot. Dit wil ik gaan verhelpen. Net als de verlichting in orde maken en de loc voorzien van een decoder. Zodat ik hem samen met mijn digitale 1100 kan laten rijden.

Ik heb alleen één vraagje. Hoe krijg ik die loc open? Ik lees wel veel dat Roco's simpelweg open gaan door de kap een klein beetje los te wrikken van onderaf. Eventueel met sateprikkers er tussen. Bij deze loc krijg ik echter weinig beweging erin. Misschien zit het gewoon heel vast na al die jaren. Maar liever weet ik eerst de procedure zeker, voordat ik meer sloop dan mij lief is.

Foto;
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/roco_br215_bj1984_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/roco_br215_bj1984_1.jpg)
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: Hans Kl op 15 February 2010, 16:50:29
Gewoon op de bekende manier.
Zijkanten beetje uittrekken en het komt los.
Wellicht dat het idd wat strak zit.
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: Fleischmann94 op 15 February 2010, 17:02:05
Voordat je gaat lopen wrikken
kan je toevallig even een foto van de onderkant plaatsen?
ik heb zelf ook een 215 en daar zitten aan de onderkant een aantal schroefjes.
Ik gok erop dat je deze zal moeten losdraaien om de kap lostekrijgen :)

Veel succes

Nigel
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: class 37 op 15 February 2010, 17:05:07
en dat raampje vind je op menig beurs vast wel ;)
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: Jojo op 15 February 2010, 17:49:10
ik heb zelf ook een 215 en daar zitten aan de onderkant een aantal schroefjes.

Die hebben niks met de kap te maken, ze houden slechts de motor op z'n plek.
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: Ronald81 op 15 February 2010, 20:32:42
Als je niet alle punten tegelijk naar buiten kunt buigen (voorzichtig), dan kun je er evt. even een sateprikkertje tussen zetten.

Succes!

Ronald
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: mikeya op 16 February 2010, 06:19:05
De 2 schroeven onderop houden inderdaad het motortje op zijn plaats.
Uiteindelijk was het gewoon dus loswrikken. Dit had echter nog wel wat voeten in aarde, immers, bij eerdere pogingen braken de sateprikkers zelfs. Maar na verschillende keren voorzichtig proberen ging het uiteindelijk wel.
Tja, na zoveel jaar ging het gewoon niet meer zo soepel.

Nu kan ik mij gaan concentreren op het oplappen.
Bedankt iedereen voor het meedenken :-) .
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: Basilicum op 16 February 2010, 08:14:54
Hoi Mike,

Op de Roco-site kun je de passende onderdelenlijst (http://www.roco.cc/fileadmin/downloads/Ersatzteilblaetter/43417.pdf) vinden, maar dat wist je natuurlijk al. ;) Zo op het eerste gezicht kom je wel een aantal onderdelen te kort, zoals buffers, koppelingen, lichtgeleiders en de inrichting van de cabines.

De koppelingen willen bij de zwaluwstaartverbinding weleens breken. Bestel maar vast een extra setje. Koppelingenset Roco 40273 past ook prima; Fleischmann 6575 is een goed alternatief.

Nu de loc toch gedemonteerd is, kun je een machinist plaatsen en de kozijnen van de cabineramen zwart schilderen. Vergelijk jouw loc maar eens met deze foto (http://www.mooietreinen.nl/2%20Deutsche%20Bundesbahn/215alsdorf1984.jpg).

Succes met de revisie. :)

Groet,
Basilicum
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: mikeya op 16 February 2010, 14:48:45
Basilicum,

De juiste onderdelenlijst had ik nog niet gevonden, bedankt daarvoor. Maar ik zat er ook niet over in dat dat bij Roco een probleem zou worden.
Zoals je op de foto wel kunt zien is aan de voorkant de koppeling gewoon finaal afgebroken. Aan de achterkant heb ik nog wel een koppeling, maar dat is een oude Flm/Roco koppeling. Met zo'n beugeltje/rondjes vorm. Ik was allang van plan om de koppelingen te vervangen. Plus natuurlijk een interieur. Lichtgeleiders zitten er wel in, maar als je de spanning opvoert brandt gewoon aan beide kanten van de loc wit licht, plus het rode licht door de lichtlekkage. Het zijn ook de oude gloeilampjes. Ik heb begrepen dat, wanneer je gaat digitaliseren, je deze lampjes beter kunt vervangen door 16V lampjes of eventueel LED. Dus ook dat is nog een projectje. Voornamelijk het feit dat ik wit licht aan de achterkant zie stoort mij vreselijk.  Het zal mij wel wat tijd kosten, maar dit lijkt mij de ideale loc om mee te gaan experimenteren. Hij heeft 20 jaar stof liggen happen in een doos, het kan er haast alleen beter op worden.

Ik heb het de komende tijd erg druk met werk. Maar zodra er enige vorderingen zijn zal ik wel een foto plaatsen in dit topic.
Titel: Re:Roco BR215 openen
Bericht door: Ronald81 op 16 February 2010, 15:40:43
Misschien had je 'm al gevonden, maar toch nog even een handige link:

http://www.hp-pfeiffer.de/digi_umbau1/dcc/br215_roco_walzenmotor/br215_roco_walzenmotor.html

Succes!

Ronald