BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: eric den boer op 01 February 2010, 22:10:21
-
probeersel, is kijken of dit wat wordt....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6080.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6080.jpg)
klik
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6081.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6081.jpg)
klik
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6082.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6082.jpg)
klik
brand maar los...
eric
-
Hebben ze peper in je reet gestoken of zo? Man, wat ga je hard. Geen top 2000 zeker.... ;)
-
Jij bent zeker geen winterschilder he ? ;D
-
Niet om te zeuren maar de beide boogstralen van de geveltop lijken mij iets af te wijken van elkaar :-X :o ;D
Groetjes,
Jos
-
Er staat toch Scheve gevel ? ;D
Hee, plaatjes benne weg...
-
Ik dacht dat ie bedoelde dat de gevel uit het lood komt te staan, maar dat kan natuurlijk ook :)
Groetjes,
Jos
-
hij moet inderdaad ,straks ingeklemd tussen de geveltjes, wat scheef uit het lood komen te staan....wat wil je, gebouwd in 1745.... ;D ;D
MAARM,NPLAATJESZIJNPLEITE..... >:(
eric
-
Inderdaad; xienix terwijl ik vrij benieuwd was, Jongens, hebben jullie PVV op de BNLServert losgelaten?
-
Ik zie ze lekker wel :P, maar het bevalt me niks. Je gaat veel te snel... ;D ;D. Zonder gekheid, het ziet er veelbelovend uit voor een probeersel. Wordt het een gestuct geveltje?
Bart
-
Scheef of schuin?
Je kunt de inhoud altijd nog een beetej schuin laten.
-
Zooo, overgestapt op scratch-building Eric? (y)
Edit: spelfout eruit
-
Wa scheve gevel? ge moet dat in zijn bouwtijd bekijken, toen gingen de werklui nog aan de slag met genever(oude klare) en truweel. Als ge dan weet dat er nog gewerkt werd met zand en kalk (en lach nu niet met eieren vermengd) vind ik dit persoonlijk een knap staaltje vakmanschap.
Kijk maar eens in de huidige woningbouw, hoeveel scheve hoeken treft men niet aan in een nieuwe woning, dit alles met de moderne technieken. Waren de vroegere bouwvak arbeiders veel beter up to date.
Matheus.
-
Ik zie zo gauw niet wat er scheef aan is. Misschien het onderwerp even recht fotograferen of onder de scannert leggen. Bovendien als de gevel schuin is doordat het tussen twee panden scheef getrokken word, dan gaan de kozijnen mee. Misschien heb je dat wel gedaan, maar dat zie ik niet op de foto.
-
....wat wil je, gebouwd in 1745.... ;D ;D
mmm, ik associeer het plaatje meer met Delftse school (1940-1950) dan met 1745...
Binnenstad Rhenen, Scherpenzeel en Wageningen die tijdens de bezetting herbouwd zijn.
Het geveltopje heeft zo te zien weinig nut, er kan maar een heel smal en spits pannendakje achter met een idem zoldertje. In 1745 werd men de zolderruimte (de fliering) voor een heleboel zaken gebruikt; opslag, was drogen, eten drogen tbv houdbaarheid. Dus een raam in de voor- en achter gevel is wel gewenst vanwege enerzijds het doortochten (drogen) anderzijds hutkoffers en andere grote zaken vanaf de straat op de vliering hijsen.
Enne; de begane grond, waarom zo'n breed raam naast een mega-voordeurkozijn? Het beetje tussenliggend metselwerk kan de bovenliggende gevel nauwelijks dragen.
-
Op zich kan je met die onderpui natuurlijk van alles doen, maar dan moet er wel een dragende constructie zijn.
(http://www.belderok.net/nyewerck/bewoner/hn29-31oud.jpg)
Sorry voor het kleine plaatje, maar uit mijn hoofd is dit eind 1600 begin 1700 en de voorpui was in die tijd van een houten constructie vorozien en dus flexibel inzetbaar. Eigenlijk zoals tegenwoordig, er zit maar een paar jaar een bedrijfje in en dan moet de onderpui alweer veranderd worden.
Als je het puur met bakstenen wilt opvangen, moet je rekening houden met de 60graden wet. Bakstenen kunnen op 60gr. hun kracht verdelen. Ik leg het een beetje gebrekkig uit, maar misschien snap je het. Ik zal zo in je plaatje tekenen wat ik bedoel. (y)
-
(http://www.belderok.net/benelux/IMG_6082_krachten.JPG) (http://www.belderok.net/benelux/IMG_6082_krachten.JPG)
Een raam in de gevel op zolder/vliering scheelt je ook zomaar even 1200kg aan bakstenen...
-
Aleens ooit een beer op zijn achterpoten zien rechtstaan?
Weet u direct waarom de grote deuropening.
Matheus.
-
_ (de fliering) _
Bedoelde u vliering? Gert toch, ik ben altijd blij als ik eens iemand tegenkom hier die een beetje fatsoenlijk nederlands typt... en nu dit? ;) :D
-
Dag Huub...
http://www.architectenweb.nl/aweb/archipedia/archipedia.asp?ID=17091
-
die een beetje fatsoenlijk nederlands typt... en nu dit? ;) :D
Nederlands? ;) :D
Schot voor open doel... 8)
-
Zie je wel, ik had het kunnen weten... het eerste wat ik dan ook gedaan heb, was Googlen op fliering en daar stond: bedoelde u misschien vliering? Maar niet verder gekeken dan mijn neus lang is. Vandaar. :-[
Edit: ja, Nederlands :-[ :-[ :-[ .
Maar even terug naar het onderwerp! :)
Je kunt een dak/gebouw ook symmetrisch krijgen door één vertikale helft uit te tekenen en deze dan te spiegelen.
-
hij moet inderdaad ,straks ingeklemd tussen de geveltjes, wat scheef uit het lood komen te staan....wat wil je, gebouwd in 1745.... ;D ;D
Dacht dat dit in die tijd ook wel bewust zo werd gebouwd een "overhangende gevel".
De reden hiervoor ben ik niet zeker van maar dacht dat de mensen voor de voordeur dan droog stonden voor de regen. :P
-
Nee, meer omdat de ruimte schaars was. Als je de hogere verdiepingen richting de straat in liet springen, had je dus meer oppervlakte op die hogere verdieping zonder dat de straat er smaller van werd.
Maar dat waren wel écht inspringende / overhangende gevels, dit werk:
|
__|
|
__|
|
|
En niet zomaar schuingebouwde gevels. Scheve gevels zijn altijd het gevolg van verzakkingen.
-
Ik zat toevallig laatst een boekje van Amsterdam te lezen.
De gevels werden inderdaad bewust naar voren overhellend gebouwd,
dit was om te voorkomen dat bij het heisen van spullen de goederen de gevel zouden raken.
( tja ben een bron van nutteloze info ;D )
De andere verzakkingen hebben voornamelijk te maken dat de huizen in Amsterdam op houten palen staan.
Zodra deze boven water komen gaan ze rotten en verzakken.
Zie maar de Noord-Zuidlijn.
MVG Dave
-
Hoeveel scheve geveltjes wil je hebben ?? :)
(http://home.planet.nl/~chika/dorpje2.JPG)
klik (http://home.planet.nl/~chika/dorpje2.JPG)
-
Dat bewust naar voren hellend bouwen heet ook wel 'in de vlucht' bouwen. Het was echt bewust. Er zijn stedelijke voorschriften bewaard gebleven waarin staat hoe ver dat mocht gaan. Er bestaan tig verklaringen voor, allemaal achteraf bedacht. Kortom, we hebben geen idee.
Maar daar is Eric niet mee bezig. Die wil een gezellige verzakking.
-
zo, er wordt alweer veel geschreven oven een scheef geveltje ;D en er zitten inderdaad bruikbare tips tussen, bedankt daarvoor.
Mijn idee was het volgende, afgelopen zondag was ik in die godvergeten plaats dordrecht ::) enfin, daar zag ik toch een partij ouwe onderuitgezakte half vergaane op instortenstaand krakkemikkige geveltjes en dacht...dat wil ik ook ;D
natuurlijk geen fototoestel bij me...dus goed in m,n opgenomen, mijn vrouw keek in de etalages en ik naar schevegeveltjes ;D, dus ik ben maar gaan klooien zonder maatgegevens....moet toch kunnen, ook het internet afstruinen levert leuke geveltjes op, en dan moet hij straks een beetje naar voren leunen zoals je dat wel eens ziet.
de deur lijkt groot maar ik heb een artitec deurtje opgemeten en erin gepast, moet ook nog een bovenlicht in komen, en de twee rondingen bij de hals...da,s optisch bedrog, zijn wel gelijk ronding gemaakt met een glazen potje....volgende keer zal ik recht fotograveren :-[
hou jullie op de hoogte...
eric
-
Marty...is dat het witte dorp??... ;D maar wel geinig (y)
hier heb je zeker dat schuimplaat gebruikt ( of hoe heet dat? )
eric
-
Eric, waar ben je PRECIES geweest? ;D (ik meen het!)
-
Schuimspul?? nee hoor , gewoon wit styreen plaat en wat dakplaten van Auhagen en Slaters, meer nie
basis :
(http://home.planet.nl/~chika/kantoor4.jpg)
klik (http://home.planet.nl/~chika/kantoor4.jpg)
en zo wordt het :
(http://home.planet.nl/~chika/smals1403a.JPG)
klik (http://home.planet.nl/~chika/smals1403a.JPG)
-
Mijn idee was het volgende, afgelopen zondag was ik in die godvergeten plaats dordrecht ::) enfin, daar zag ik toch een partij ouwe onderuitgezakte half vergaane op instortenstaand krakkemikkige geveltjes en dacht...dat wil ik ook ;D
natuurlijk geen fototoestel bij me...
eric
Ten eerste je weet toch: "Hoe dichter bij Dordt hoe rotter het wordt" ::)
Maar toch......... misschien heb je hier wat aan Klik (http://www.dordtsekaart.nl/) op deze site heel veel oude foto's uit Dordt..... en wie weet zit jouw straatje er bij.
Groet
Een voormalig "schapekop" 8)
-
Waar (http://members.chello.nl/jpweijde/dordt/html/index.html)is het?
Stephan.
-
Stephan, leuk gevonden, zelfs ik ken die site niet. Jammer dat de fotograaf niet heel veel moeite heeft gedaan de foto's bijna exact gelijk te krijgen aan de oude. Maar scroll voor de gein eens helemaal naar beneden. De 5e rij van onder, de foto gemaakt in de Wijnstraat. Bij de oude foto zou je haast denken dat de fotograaf vrij baan had in zijn rug. De 2007 fotograaf krijgt het pand niet eens helemaal op de plaat. Niets is minder waar. Vroeger gebruikte men een tilt-shift lens voor dit soort fotografie. Ik heb gewoon m'n 10mm lens horizontaal gehouden en de straat vanaf de stoep tot aan mijn schoenen weggeknipt. ;D De straat is net zo breed als een stadsbus breed is met aan weerszijden nog ruimte voor een fietser.
(http://www.belderok.net/benelux/P0672.JPG) (http://www.belderok.net/benelux/P0672.JPG)
Oh fuk, ik dwaal weer af...
Maar Eric, ben je serieus in Dordt geweest, want als je kan omschrijven waar je geweest bent, zet ik ff de bewuste gevel op de plaat. (hij komt me nu niet bekend voor zoals je bezig bent)
-
stig, afgelopen zondag was het "koopzondag "ik haat dat woord...maar goed,economie blablabla...enz, het was de binnenstad om de hoek bij de V & D...heet die toko zo??...aan de overkant van dat pandje, en dat vind ik dan wel weer kek zat een winkel ( tje ) met retro spullen, lampen enz, het was een straat met niet zoveel winkels...nou ja aan deze informatie heb je ook geen reet... ::) maar kijk eens op deze site in de straat "elfhuizen "dat pakhuis aan de rechterkant...GEWELDIG..http://members.chello.nl/jpweijde/dordt/html/index.html site opgeslagen bij favo,s
vanavond weer is verder bouwen.....
eric
-
Kijk; in Stig's post staat jouw huisje al aan de rechterkant, Eric!
Let eens op de enorme ramen, maar allemaal vormgelijk, alleen het raam op de begane grond is één rij ruitjes hoger vanwege de grotere plafondhoogte op de begane grond. Let op de topgevel; de hoeveelheid baksteen boven de hoeken van het raam op zolder is minimaal; de dakbalken houden de gevel overeind. En let op de boog en (achterliggende hellingshoek van het dak), die laat ruimte voor een redelijke zolder. Overigens is de dakhellingshoek van oudere panden zo'n 56 graden. Waarom weet ik niet, maar gezien de Nederlandse zuinigheid zal het een ervaringsgetal zijn waarbij met de beschikbare materialen maximale ruimte verkregen werd.
En inderdaad; gevels werden in steden vaak 'op de vlucht' gebouwd. Dat werd ingegeven door het vroegste bouwmateriaal voor de gevels; hout. Wil je je houten gevel snel laten drogen, dan kun je maar beter de houten beschieting aan de onderzijde vrij houden van de onderliggende gevel. Dat gaat het best als je de beschietingen iets laat uitkragen. En een béétje meer uitkragen levert op dat de verdieping een beeeetje groter wordt. Altijd goed in een stad waar je moet woekeren met ruimte. En verder lelden gehesen lasten inderdaad niet tegen de gevel aan, ook handig. Dat je weinig daglicht via de gevel overhield op de bovenste verdieping je overburen bijna de hand kon drukken werd niet als een probleem gezien.
-
Als je het adres hebt kun je oog nog Google Streetview proberen. Niet alle straten in Dort zijn ge'streetviewed' maar wel een aantal in de oude binnenstad. In elk geval uitstekend om inspiratie op te doen en details te bekijken.
-
even wat verder zitten rommelen....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6083.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6083.jpg)
klik
deze twee moeten aaneengesmeed worden tot een gammel geheel, links van het witte huisje komt nog een soort pakhuis zoiets als wat je kunt vinden in een link hierboven, even zoeken....
ramen lijken scheef...maar zijn dat echt niet...vreemd op de foto wel... ??? en wat dan nog, wordt het nog bejaarder van ;D
eric
-
.vreemd op de foto wel...
Tijd voor een nieuwe camera?
Gr.Jaap
-
Hier ga je weer een berg kritiek op krijgen Eric! Want die "kant-en-klare" gevel is zooooo on-Nederlands. ;D Eerder Frans of Duits. Ik neig naar Frans. (dat land dus he...) ::)
Ik zal van het weekend (als ik het niet vergeet) even kijken of ik je gevel (de eerste) kan vinden. En ik zal ook kijken of ik nog wat leuks voor je heb. (y)
-
we maken hem gewoon nederlands,...... ;D kritiek??....ik heb een harde kop en een gladde rug :P
eric
-
Ik heb hem gebruikt op mijn Lissabon diorama voor Eurospoor 2007 ;D
Kleur is volgens mij alles. Prima te vernederlandsen dunkt me.
-
Hoe monitor je nou die scheefstand...
(http://www.belderok.net/benelux/edb/DSC02493.JPG) (http://www.belderok.net/benelux/edb/DSC02493.JPG)
De werkelijkheid is soms heel hard... ;D
-
toch niet jouw huis stig??... ;D maar het is wel lekker scheef allemaal, gaan we nabouwen.
eric
-
Jawel, maar daar heeft hij natuurlijk niet veel voor betaald..... ;)
-
we maken hem gewoon nederlands,...... ;D kritiek??....ik heb een harde kop en een gladde rug :P
Kwestie van wat sierlijsten op de juiste plek, en wat gevelsteen accenten. Hier en daar een ijzertje ertegenaan en de helft van het dak vlak en naar achteren toe aflopend met zwartblauwe pannen. Die 'open deur' op 1 hoog is heel gewoon in een oude binnenstad, die huizen/gebouwen waren zo krap dat je anders geen meubelen naar 1 hoog kon sjouwen, dat ging buitenom. Ook geheel gepleisterde gevels waren niet ongewoon, ga maar eens op googlemaps kijken naar de oude steegjes in Leiden o.i.d.
Groet, Bessel
-
Nee, dit is niet de monitoring van mijn huis gelukkig. :)
-
Kwestie van wat sierlijsten op de juiste plek, en wat gevelsteen accenten.
Niet helemaal, de verhouding glas-gesloten gevel is in Nederland 'wat anders' dan in het buitenland. In Nederland is soms meer dan de helft van de gevel van een pand in glas uitgevoerd, ga maar eens in Utrecht op de grachten kijken.
Die suggestie van een steegmuur is een goeie, Bessel, maar daar zet je geen huis met een soort klokgevel naast, dat is weer typisch een 'kijk mij nou'-gevel en geen toevallig-door-de-tijd-gevormde steeggevel.
-
Voor een woonhuis (of in elk geval bovenwoning) kun je die regel wel toepassen, maar wanneer het een bedrijfsruimte is of was telt dat niet zo. Ook zijgevels zijn soms nauwelijks van ruiten voorzien. Bovendien kom je in oude binnensteden de meest chaotische combinaties in het echt tegen, de dienst ruimtelijke ordening was door de eeuwen heen niet altijd even kritisch. Een paar snelle voorbeelden:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_1.jpg)
Je moet dus wel muurankers er bij maken om het Hollands te maken.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_2.jpg)
Je kunt er ook een stukje muur tussen frotten
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_3.jpg)
Dit lijkt wel Frans, zo met stucwerk en begroeing
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/gare_gevel_4.jpg)
Of de 'loods'gevel in baksteenkleur uitvoeren, dan krijg je zoiets.
Er zijn met een beetje speuren vast nog betere voorbeelden te vinden dat het echt niet zo kritisch luistert allemaal, dit was een stukje Leidse binnenstad.
Groet, Bessel
-
bessel, goeie foto,s daar ken ik weer wat mee (y)...muurankers hoe maken we die of ergens te koop?
@ Gert, bouwkundige achtergrond?? ;D
eric
-
Je kunt ze perfect maken van vierkant getrokken staaldraad (o.a. bij elke carglass vestiging aanwezig als snijdraad voor ruitkit) en dan wordt 't zoiets:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/anker.jpg)
ff uit de losse hand, 'k ben geen picasso ;D
In elke Hollandscale kit zitten trouwens ook bergen van die dingen, als je de 20e in Houten bent kan ik er wel een paar voor je meenemen als voorbeeldje.
Groet, Bessel
-
Nu laat je allemaal zijgevels zien van hoekwoningen,Bessel. Het gaat er bij mij niet in dat een hoekwoning een dubbele deur heeft direct aast de hoek. En dan moet je tegelijk een hoofdstraat maken, anders kun je geen hoekwoning plaatsen. En aan die hoofdstraat staan geen gevels met een steeg-karakter :P .
EDIT: Je kunt deze resin gevel wel links naast de klokgevel plaatsen, Eric, dan klopt zo'n om-de-hoek-gevel weer wel, maar moet je nog een strook ter breedte van twee kozijnen+muurdammen ernaast maken, naar de hoek toe. En een kloppende voorgevel natuurlijk, zet 'm op! (y)
-
Nee, ik kan me voorstellen dat je als architect hier een gevoel van onbehagen bij krijgt ;) maar wat ik wil illustreren is dat een wirwar van soorten gevels best mogelijk is. En Eric kan er natuurlijk altijd nog een hoekpandje van maken als het helemaal moet kloppen; zijdeuren komen regelmatig voor in panden waar de 'hoofdstraat' te smal is om probleemloos te laden/lossen. In Leiden (en vast op genoeg andere plaatsen) zijn daar wel voorbeelden van, bv het pand op de 2e foto heeft meerdere laaddeuren aan de zijkant. Dat is voor een ontwerper niet logisch, maar vaak het gevolg van allerlei verbouwingen door de eeuwen heen.
-
en niet te vergeten, modelbouw is ook je fantasie gebruiken... ;D moet leuk blijven....toch ;)
eric
-
GMenS heeft Geëtste muurankers
-
Danke....Herr Marty.
erich
-
de nada
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6087.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6087.jpg)
klik
we zullen is even wat primer gaan pakken en de luchtkwast aanzwengelen...
eric
( letmaarnietopderommelhoormoetnogstofzuigen ) ;D
-
Ben half Dordt voor je rondgelopen rond de V&D, maar ik heb niks kunnen vinden wat voldoet aan je eerste geveltje...
-
Zo...weer even de draad opgepakt...druk blablabla enz...de hals gevel is verdwenen in de shreder, maak ik met ter tijd een nieuwe voor...dan maar wat schilderen aan de andere gevel...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6102.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6102.jpg)
klik
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6104.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6104.jpg)
klik
und so weiter....
eric
-
Tsss, uitslover... ;) ;D Wordt weer erg mooi hoor (y) Zonde van je halsgevel.
Bart
-
Mooi gedaan, nadert de perfectie. (y)
Mooi Frans pandje.
-
Een ware Kunstenaar aan het werk! :o
Gr.Jaap
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/eric.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/eric.jpg)
Ik moest even in mijn album zoeken Eric maar het duurt niet lang meer voor je net zo goed bent als deze Franse schilder waar ik mij aan heb staan vergapen vorig jaar tijdens Rail. (y)
Groet Jaap
-
`nou dat hoop ik nie eerlijk gezegd ...... op de foto hartstikke mooi....... 8)
-
....Maar?
-
In het echt ook. Krankzinnig....
-
Jaaaa dit is het...al zal ik nooooit zo goed worden, ik blijf er naar streven, ik heb die MSM stuk gelezen en de schuimplaat waar het van gemaakt wordt heb ik in huis dus ik ga het een keer proberen, ik vind het verbluffend goed....ik ga weer ff verder pielen aan m,n pandje :P
en er komt wel weer een nieuw halsgeveltje, het derde geveltje op de foto,s hierboven is ook bijna klaar.
eric
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6113.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6113.jpg)
klik
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6114.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_6114.jpg)
klik
weer wat gehobbyd...gammele goot...ook leuk.
eric
-
(y) (y) (y)
En ga door zo Eric!
Gr.Jaap
-
Dat rechtse pandje treft het sfeertje van Vlaardingen, daar staat ook zo lekker alles schot en scheef (y)
Die blauwe Sturodurplaten zijn de beste uitvinding sinds de pindakaas met nootjes, ik vind die platen ideaal, je kunt ze inkleuren met droog krijt, bepoeieren met pigmenten, snijdt makkelijk, verwerkt makkelijk, heerlijk, want als ik ergens een hekel aan hebt is het een hobby waar veel tijd in gaat zitten ;D
Nogmaals fantastisch materiaal, zeker voor zo'n "knoeiert" zoals jij bent ;)
Groetjes,
Ries
PS
al zal ik nooooit zo goed worden
Dat maken wij wel uit 8)
-
Hier een Mexicaanse Styrodeur met muur in schaal 1:32, in het echt ziet de houten deur er nog realistischer uit dan op het fotootje.
(http://s11b.directupload.net/images/100218/qhp4u48c.jpg) (http://www.directupload.net)
Waar Marty op doelde is dat die details van die franse gebouwen op makro foto's helemaal goed overkomen, in reallife valt dat allemaal een beetje "weg"
Zelf vind ik het een beetje te "over done" een hele straat van zulke gebouwen pleegt een aardige belasting op de beeldregistratie die een menselijke hersenpan kan hebben.
Nederlandse gebouwen zijn denk ik wat subtieler hierin, anyway knoeit lekker door Eric !
-
Als je deze bladzijde bekijkt, zie je eerst werkelijkheid. Later als je beter kijkt, zie je dat het modelbouw is.
Stuk voor stuk mooie plaatjes!
Eric, ik kan bijna niet wachten tot je de omgeving ook op schaal hebt!
Haast u! Met zo door te gaan! (y)
-
Eric,
briljant!
En dat franse plaatje is gewoonweg insane. Kan me overigens best in het standpunt vinden dat het wellicht wat overdone is.....
Grtz,
J
-
Scheve gevel = Schevel ;D
Sorry, kon het niet laten
-
weer wat gehobbyd...gammele goot...ook leuk.
"Boer", je bent goed bezig ;D ;) (y)
-
mooi werk Eric!
Toevallig was ik in Gouda op De Raam. Guess what; gammele geveltjes. Speciaal voor jou op de foto gezet.Niet dat het mij 1 cent gekost heeft, alleen serieus moeite;
(http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/pics-huisjes/Afbeelding009.jpg)(http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/pics-huisjes/Afbeelding008.jpg)(http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/pics-huisjes/Afbeelding007.jpg)
(http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/pics-huisjes/Afbeelding010.jpg)(http://i39.photobucket.com/albums/e159/gertarkema/pics-huisjes/Afbeelding011.jpg)
In het achterhoofd; 1 laag baksteen = ca 55 mm.
Ouwe meuk, altijd leuk.
-
Zekerz, en dat gaat dan tegen de vlakte?
-
ja
(maar niet dankzij mij)
-
Dat zijn serieus brakke geveltjes! Leuk ter inspiratie, hier gaat niet alleen Eric van profiteren ;)
Groet, Bessel
-
Jaaaa dit is het...al zal ik nooooit zo goed worden, ik blijf er naar streven, ik heb die MSM stuk gelezen en de schuimplaat waar het van gemaakt wordt heb ik in huis dus ik ga het een keer proberen, ik vind het verbluffend goed.
eric
Weet iemand toevallig in welk MSM dit stuk gestaan heeft, ik heb er al zeer veel van gezien maar helaas net niet het deel waar het bouwen van de gevels in beschreven is.
Groeten Dennis
-
Dat zijn serieus brakke geveltjes! Leuk ter inspiratie, hier gaat niet alleen Eric van profiteren ;)
Groet, Bessel
Bessel, afblijven ze zijn van mij... ;D ;D ;)
Gert, helemaal goed, leuk voor de inspiratie. Bedankt hoor. (y)
eric
-
you're welcome
-
In de VOlkskrant van vandaag een pleidooi om de stad juist te herstellen ipv af te breken. Gewoon de wegen terugbrengen tot stedelijk nivo en hele huizenblokken terugbouwen ahv oorsrnkelijke tekeningen en foto's. Da's pas wat. Zonde om die durpse dingegies af te breken. Kan BNLS niet de zooi kraken? ;)
Gr//H
-
Eric, dat ziet er heel mooi uit.
Hoe heb je trouwens het viezer maken van het wit aangepakt? Drybrushen met grijs of iets verdund?
-
Zit de klad in de schevegevelbouw Eric?
Groet Jaap
-
Ingestort naar alle waarschijnlijkheid... 8)
-
Denk dattie gewoon niet meer durft
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/instortingsgevaar_300x225.jpg)