BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Ruud K op 29 January 2010, 12:12:27

Titel: Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: Ruud K op 29 January 2010, 12:12:27
Op m'n baan ben ik bezig met een kleine bierbrouwerij waar ook biercontainers (Behälter) worden gevuld en op wagons geladen. Nu heb ik een paar vragen:

- Hoe werden die biercontainers gevuld? Stonden ze buiten bij de brouwerij en werden ze met slangen gevuld? Of ging dat anders?
- Hoe werden die biercontainers op de wagon gezet? Met een kraantje? Er zitten namelijk wel hijsogen aan de containers. Of werden ze in de hal van de brouwerij op een stellage gevuld, daarna met een lier op een vrachtwagen gezet en vervolgens naar buiten gereden waar ze dan via een slee op de wagon gingen?

Het gaat om deze biercontainers:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_3937.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_3937.jpg)

Zo werden de containers afgeladen, maar werden ze er ook zo op gezet?

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_3938.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_3938.jpg)

Groet,
Ruud
Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: fissy op 29 January 2010, 12:53:13
Ah, lekker, Königsbacher! Ik zou de vraag dit weekend eens an enkele oudere medespoorder stellen. De Königsbacherbrauerei is te vinden in Koblenz, dit is niet te veer weg om het te weten...

Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: Matheus 18 op 29 January 2010, 13:01:21
hallo Ruud, ik weet niet of je hiermee iets kan doen maar rond 78 ben ik een keer gaan lossen bij de Culembacher brouwerij in Culembach Duitsland.
Daar heb ik gezien dat biercontainers op de vrachtwagen werden binnen gereden in een hall.
Waarschijnlijk worden ze in de hall gelost door middel van een loopcat (Rolbrug) maar de vracht wagen verliet leeg terug de hall.
Matheus.
Vrachtwagen was een mercedes bens met vlakke cabinne en had 4 containers mee.
Eventjes vergeten, was kamion remork.
Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: Ruud K op 29 January 2010, 13:13:15
@ Bernd

Dat zou geweldig zijn! Ben heel benieuwd.

@ Matheus

Dus met een vrachtwagen van de wagon door middel van het sleesysteem af gehaald en vervolgens de hal binnengereden? En daarna in de omgekeerde volgorde weer terug?

Groet,
Ruud
Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: Matheus 18 op 29 January 2010, 13:22:44
Hallo Ruud, heb in de tussentijd even het model vrachtwagen voor u opgezocht, zie foto.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_424.jpg)
Dit is het model, maar met slaapcabine uitvoering, zonder vond ik niet, dit wil zeggen dat de cabine versmald dient te worden tot voor de achterste raampjes.
Matheus.
Nu ja terwijl we toch over duits bier praten kan je ook eens deze site bekijken.
www.brauholdinginternational.de/bewusst-geniessen (http://www.brauholdinginternational.de/bewusst-geniessen)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/intropage2.jpg)
Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: fissy op 01 February 2010, 19:49:45
helaas, heeft niemand goede herinneringen aan deze dingen gehad.... :(
Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: fissy op 18 February 2010, 18:49:35
zo, toch nog iemand kunnen vinden, die herinneringen aan de bier-container had.

In Koblenz worden deze container gebruikt door "Königsbacher". De Container waren niet direct t gebruiken, omdat de "Königbacher" geen eigen spoor had naast de brouwerij. De Container zijn met een vrachtwagen naar de brouwerij gebracht. Dan worden deze met een pijp gevuld. De gevulde container word dan naar de andere kant van de rijn vervoerd en is dan op de wagen gezet worden met hulp van een oplegger (net als het ACTS systeem).

Als de situatie eenvoudiger zou zijn, dan  zouden de container ook direct op het spoor gevuld worden...

Groet

Bernd
Titel: Re:Biercontainers vullen en op wagon laden
Bericht door: Ruud K op 18 February 2010, 19:12:24
Dank je wel voor deze informatie, Bernd!

Groet,
Ruud