BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Martijn193 op 17 January 2010, 10:10:41

Titel: BR 103
Bericht door: Martijn193 op 17 January 2010, 10:10:41
Jawel,

Na vele jaren simpel naar de winkel of een beurs gelopen te zijn voor iets moois, en al geruime tijd de mooie dingen op deze site gezien te hebben, toch besloten om mij eindelijk eens op de handarbeid te richten.

Vraag me niet waarom, want ik heb niet twee linkerhanden, ik heb er op technisch gebied geen één, en datzelfde geldt voor eventuele bouw en/of schildersactiviteiten.

Maar ja, het bloed kruipt, en je wordt overmoedig, en voor je het weet heb je een M* br103 gekocht (3054), met het bekende vergane lakwerk, analoog en technisch nog in prima staat.

De te nemen stappen ?

- Hoogvermogen motor inbouwen
- Digitaliseren
- Strippen en opnieuw schilderen
- Voorzien van Sommerfeldt pantograven (rood, en reeds in huis, zowel de eenbeens en schaar variant)
- Sluitverlichting inbouwen (via de functieuitgangen schakelbaar)


Vol goede moed begonnen, en de hoogvermogen motor zit erin, en de lokpilot V3 ingebouwd. En hoewel mijn vaste treinendealer mij fijntjes toevoegde dat ik nog wat moest leren mbt solderen ;-) toch trots, want hij reed !!

Waarom dan toch nog bij hem langs ? Omdat ik bij het optrekken nog wel duidelijk de verschillende trappen zag. Eenmaal op snelheid loopt hij schitterend, maar vooral bij het optrekken zie je nog eea.

Dus nu is de vraag, nadat zowel mijn dealer (vergeef mij het woord, zo voelt het toch in zo een winkel) als ik met de CV's heb zitten knoeien; Heeft iemand hier deze ervaring ook en nog beter, heeft iemand dat op weten te lossen ?

Ik hoor graag van jullie


Martijn

A propos, de loc is inmiddels, na een heerlijk bad in Meneer Spier, helemaal zwart..... Help.






Titel: Re:BR 103
Bericht door: Dave81 op 17 January 2010, 11:11:41
hoi
als je cv 8 op waarde 8 programmeerd, staat deze weer in de fabrieksinstelling.

MVG Dave
Titel: Re:BR 103
Bericht door: Martijn193 op 17 January 2010, 13:49:35
Dave

Dank voor je antwoord, maar dat bedoelde ik niet helemaal.

Het gaat mij er meer om, welke CV waarde moet ik wel hebben, of heeft iemand anders deze combi rondrijden waarbij het optrekken wel soepel gaat ?

Martijn
Titel: Re:BR 103
Bericht door: Jan-Peter op 17 January 2010, 15:11:01
Martijn,

Eerst het slechte nieuws:"Een kant en klare set van CV settings is er niet." Hiervoor zitten er te veel variable tussen de modellen, motoren etc.

Dan t goede nieuws:"De lok pilots V3.0 hebben heel veel cv die allemaal gebruikt kunnen worden om de decoder aan te psassen".
Ik ga er van uit dat de winkelier begonnen is met de 'standaard' settings voor de hoogvermogen  motor (5*-Hochleistungsmotor) in je lok te zetten volgens de handleiding.

(Overigens ga ik er vanuit dat je een Multiprotocol V3.0 52610/52612 gebruikt met een central control(of intellibox), of de Lokpilot M4 61600 met een Central station met laatste update gebruikt. Ook verwacht ik dat je weet hoe je de cv's moet aanpassen met jou systeem.)
Begin met een reset van de decoder. CV 8 = 8.

Mantra: (http://nl.wikipedia.org/wiki/Mantra)
CV 2   = 3
CV 40 = 56
CV 54 = 20
CV 55 = 38

Wat je nu moet doen is de lok op de baan zetten met functie F4 aan en snelheid 1 instellen.
Wat gebeurt er nu?
Niks: Verhoog waarde CV2 met 1
Kruipt: OK
Snel: Verlaag CV2 met 1
Probeer op nieuw behalve als t resultaat OK was.

Volgende stap: F4 uit en nog een keer snelheid 1.
Wat gebeurt er nu?
Niks: Lok blijft staan, waarde CV 2 verhogen met 1
Trein rijdt, geen overgang gezien: OK
Duidelijk zichtbare stap of motor hokt: CV 54 verlagen met 2
Probeer op nieuw behalve als t resultaat OK was.

Volgende stap:F4 uit, snelheid op 20%. Verhoog snelheid met 1 stap.
Wat gebeurt er nu?
Niks: Er is wat aan de hand met de steilheid van de snelheidscurve (zie opmerking).
Trein rijdt ietsjes harder, geen overgang: Ok
Sprong in snelheid: waarde CV 55 verlagen met 2
Probeer op nieuw behalve als t resultaat OK was.

Volgende stap: F4 uit, snelheid langszaam opvoeren naar 100%.
Wat gebeurt er nu?
Niks: Er is wat aan de hand met de steilheid van de snelheidscurve (zie opmerking), of zet de spanning op de rails  ;D.
Trein versnelt niet meer na een bepaalde waarde: waarde CV 53 verminderen met 3.
Trein ging analoog harder: waarde CV 53 verhogen met 3
Trein rijdt als een trein: OK
Probeer op nieuw behalve als t resultaat OK was.

Volgende stap: Snelheids curve, F4 uit, snelheid 100%
Wat gebeurt er nu?
Trein rijdt eigenlijk te hard voor mijn baan: Verlaag waarde CV 5 met 3
Trein rijdt op perfecte snelheid: Alles laten zo, OK
Trein rijdt te langszaam: Terug naar vorige stap.
Trein rijdt eigenlijk te hard voor mijn baan, waarde CV 5 heb ik zonder effect verlaagt:waarde CV 29 met 16 verlagen.
Probeer op nieuw behalve als t resultaat OK was.

Volgende stap: Snelheids curve, F4 uit, snelheid 50%
Wat gebeurt er nu?
Trein rijdt langszamer dan 'gemiddeld': Verhoog waarde CV 6 met 1
Trein rijdt goede snelheid: OK
Trein rijdt harder dan 'gemiddeld': Verlaag waarde CV 6 met 1
Probeer op nieuw behalve als t resultaat OK was.

Nu heb je de basis instelling van de motor/decoder vast gesteld.
CV 29 zou je hierna weer kunnen verhogen met 16. Hiermee selecteer je de snelheids tabel.
De snelheids tabel bestaat uit 28 CV's (CV 67 - CV 94) waar je voor iedere snelheidsstap t percentage van t regelbereik selecteerd.
Waarde 0 is 0% en waarde 64 vertegenwordigd 100%. De programering van deze waarden gaat niet met de Central Control (6021), behalve als de decoder een firmware van 0.06560 of hoger heeft. (Om dit weer uit te lezen moet je een lokprogrammer hebben, en dan heeft t dus niet zoveel zin om met de Central Control te programeren, lastig dus.)
De waarde van CV 94 kan je copieren uit CV 5 na de instel cyclus. De tussen liggende waarden kun je geheel naar eigen smaak inrichten, mits de voorgaande CV waarde maar lager is.

Vriendelijke groeten, en veel succes!
Jan-Peter
Titel: Re:BR 103
Bericht door: Martijn193 op 27 February 2010, 21:50:01
Jan-Peter,

Dank voor je uitgebreide antwoord. Snap wel dat er geen standaardwaarden zijn, maar dacht dat miscchien iemand dezelfde combi had en jouw 'handleiding' al had uitgevoerd. Scheelt weer werk.

Sorry overigens voor late reactie, ben even 'eruit' geweest, maar ga hiermee aan de slag. Heb dan wel een 6021 Control Unit, maar volgens mij moet dit ook daarmee te doen zijn.

Martijn
Titel: Re:BR 103
Bericht door: Martijn193 op 27 February 2010, 21:56:54
Geen techniekvraagje, maar een 'verf' vraag,

Heb het forum afgestruind naar de beste instapmethode om te gaan verven ( de kap van de 103 is geheel zwart nu), maar ik lees op dit forum toch heel vaak dat je al bijna niet om een airbrush heen komt. Spuiten met spuitbussen schijnt niet tot het gewenste resultaat te leiden.

Ik vind de investering in zo een apparaat (compleet met compressor) nu nog wat groots, gezien de beperkte werkzaamheden die ik zal doen.

Maar goed, het apparaat is toch zwart nu, en ik vroeg mij af of er ook mensen zijn die een dergelijke kap tegen een vergoeding willen voorzien van een mooie laklaag ?. Ik heb gezocht op het internet (en het forum hier), maar kan weining aanbieders van dergelijke diensten vinden.

Bij voorbaat dank,

Martijn
Titel: Re:BR 103
Bericht door: Martijn193 op 03 March 2010, 10:14:30
Niemand die weet waar ik terecht kan voor het laten spuiten van de kap ?

MvG Martijn
Titel: Re:BR 103
Bericht door: Menno op 06 March 2010, 02:13:10
Martijn: ik heb je een PM gestuurd, maar ik vermoed dat dat misgaat.

Ik wil best kijken of ik wat voor je kan betekenen (stuur maar even een mailtje, daarvan weet ik dat het goed gaat)