BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Sven op 15 January 2010, 12:43:51

Titel: Vierkante (of minder lange) loksound decoder
Bericht door: Sven op 15 January 2010, 12:43:51
Het is een beetje jammer dat er bij Esu geen keuze is in verschillende maten loksound decoders. Al hun decoders zijn gemaakt voor de lengte. Da's jammer, want ik heb een Trix stoomlok T3, welke eigenlijk genoeg ruimte heeft om een decoder en geluid in te bouwen in de cabine, maar de Esu normale 21 pins H0 loksound decoder en ook de Micro zijn beiden te lang. Maar als ze meer vierkant zouden zijn, zou het makkelijk in de 24,5 mm x 20 mm passen. Daar ik een Lokprogrammer heb, heb ik alleen Esu geluidsdecoders. Ik heb bij Uhlenbrock gekeken, maar daar is de kortste geluidsdecoder ook al 29mm. Krois heeft een de SL74 (http://www.krois-modell.at/p_tran/sl74/) van 24 mm, gericht op N spoor tot max 0,8 A belastbaar. Nu weet ik niet hoeveel A mijn lok trekt, maar dat zou een optie zijn. Weliswaar niet zelf te programmeren dan (hoe dan wel, behalve door hen?), maar er zit dan geluid in.

De lok heeft een 21 pins connector, maar solderen is voor mij geen probleem. Wie weet een alternatief?
Titel: Re:Vierkante (of minder lange) loksound decoder
Bericht door: Gert1 op 15 January 2010, 12:50:55
Hoi Sven,

Heb je al eens bij Tran gekeken?
Surf eens naar http://www.tran.at/
Misschien zit daar iets bij.

Ik heb vernomen dat dit merk binnenkort in NL vertegenwoordigd wordt, dus met de verkrijgbaarheid komt het wel goed.

mvg,
Gert


Edit: Ik zie nu dat die Krois-decoder waarschijnlijk bij Trans vandaan komt...
Ik ken overigens wel iemand die Tran decoders van geluid kan voorzien.
PB me maar.
Titel: Re:Vierkante (of minder lange) loksound decoder
Bericht door: Sven op 15 January 2010, 12:55:44
Tran.at, dat zijn dezelfde als die Krois voor hen verkoopt. Verzendkosten zijn maar 5 euro, dus verkrijgbaarheid is wel goed. Ik zag dat hun soundprogrammer 70 euro kost. Maar goed, mijn lok (later de BR 89) staat bij hun in het lijstje, dus zou ik 'm in principe niet hoeven herprogrammeren. Hij zou echt net moeten passen. Dus als er geen alternatief is, is voor 79 euro dit een optie.

Blijft jammer dat iedereen ze lang maakt en geen vierkant alternatief.
Titel: Re:Vierkante (of minder lange) loksound decoder
Bericht door: Dirk op 16 January 2010, 14:08:43
Beste mensen,

even een vraag ivb de luidspreker van die tran sound decoders, ik lees dat die een waarde hebben van 8 ohm en 1 watt. De esu heeft een luidspreker van 100 ohm. Nu heb ik al eens gezocht naar alternatieve luidsprekers van 100 ohm, en die zijn zowel zeldzaam en duur. Wat is de geluidskwaliteit van die Tran's? Heeft er al iemand daar hoor ervaring mee? 8 Ohm luidsprekers zijn goedkoper en er zijn meer variaties te vinden, zowel qua maatvoering als wattage.

mvg

Dirk