BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Beekhuis op 10 December 2006, 16:41:16

Titel: Schaduwstation
Bericht door: Beekhuis op 10 December 2006, 16:41:16
Hallo,

Ik wil graag een schaduwstation maken in mijn modelbaan maar weet niet precies hoe dat allemaal in werking gaat. Ik rij met het Mobile station. Ik heb even een uitdraai gemaakt van hoe het zou moeten worden.

(http://C:\Documents and Settings\Beekhuis\Mijn documenten\Mijn afbeeldingen\schaduwstation)

Uitleg:
-Trein 1 rijdt naar wissel 3 die zo staat ingesteld dat de trein doorrijdt naar wissel 4 die vervolgens ook zo staat dat de trein op de onderste baan uitkomt, en stopt in stopsectie c.
-Trein 2 rijdt naar wissel 3 die zo staat dat hij naar wissel 4 gaat en dan naar de middelste baan en stopt in stopsectie b
-Trein 3 rijdt naar wissel 3 die zo staat dat de trein op de bovenste baan uitkomt en stopt in stopsectie a.
- Nu gaat trein 1 weer rijden en gaat de wissel weer op de oude beginfase staan.
- Na een bepaalde tijd gaat trein 2 ook weer rijden.
- Daarna gaat ook trein 3 rijden.
- Trein 1 nadert het station en komt weer op het onderste spoor aan.

- enz. enz. enz.

Wie wil mij hiermee helpen?

Alvast bedankt
Titel: Re: Schaduwstation
Bericht door: Jeroni op 10 December 2006, 16:48:13
Koen,

check de link even, het plaatje werkt niet. Met je foto erbij zal het allemaal iets meer gaan leven denk ik!

J
Titel: Re: Schaduwstation
Bericht door: Beekhuis op 10 December 2006, 16:53:34
sorry ik zie dat de afbeelding het niet doet, alsnog de afbeelding:

(http://img99.imageshack.us/img99/4007/schaduwstationng2.jpg)
Titel: Re: Schaduwstation
Bericht door: Beekhuis op 10 December 2006, 16:56:39
http://img99.imageshack.us/img99/4007/schaduwstationng2.jpg (http://img99.imageshack.us/img99/4007/schaduwstationng2.jpg)

zo is ie de afbeelding welgoed te zien...
Titel: Re: Schaduwstation
Bericht door: Jeroni op 10 December 2006, 17:00:31
Ik heb precies zo'n schaduwstation op mijn baan. De werking heb ik met reedcontacten gerealiseerd. Zoek even op dit forum, want ik heb er ergens ook een draadje over geopend. De oplossingen daar gegeven zouden voldoende moeten zijn. Dit is trouwens wel van toepassing op 2-rail, en met de 'denkende-wissel'-functie van Fleischmann. Maar het principe zou niet meten verschillen.

Als hoofdvraag: ik neem aan dat jij problemen hebt met wat de volgorde van de reedcontacten zou moeten zijn?

J
Titel: Re: Schaduwstation
Bericht door: Beekhuis op 10 December 2006, 17:13:03
Ik werk eigenlijk met contactrails met onderbroken railstaven. Ik heb ook ooit een keer het advies gekregen een Viessmann 5552 relais te kopen. Daar snap ik ook geen snars van
Titel: Re: Schaduwstation
Bericht door: maxim op 14 December 2006, 09:35:30
met marklin kan je ook zo een schaduw station maken
(http://www.nikhef.nl/~maximg/7245.jpg)

http://www.nikhef.nl/~maximg/7245.jpg

tekening van peter