BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: jeroen0 op 09 December 2006, 16:08:54
-
Beste mede spoorders,
Ik heb hier een Ulhenbrock 73400 decoder voor een Fleischmann ICE trein.
Nu zitten in de meeste treinen een spoeltje en een condensator.(radio ontstoring) Ik heb op de deze site gekeken en daar word in gezegd dat alles er uit moet , maar in de bouw omschrijving van Uhlenbrock staat letterlijk " wichtig : die entstorelemente verbleiben am motor. "
Of mijn duits is niet goed of we hebben hier om een hele andere decoder dan die normaal word gebruikt
wie oh wie kan het me vertellen ???
Ik gebruikt een Twin center.
Een ontspoorde mede spoorder :-X
-
Normaliter is het aan te raden om deze te verwijderen vanwege het negatieve effect wat de ontstoorzooi KAN hebben op de o.a. de lastregeling van de decoder.
Als Uhlenbrock zegt - laten zitten - zou ik ze gewoon laten zitten en eens testen. Gaat alles goed (en er kan overigens niets kapot gaan) dan laat je het zo.
Vindt je de rijeigenschappen niet lekker, dan verwijder je ze.
Ook zonder ontstoor geen probleem. Het enige is dat de loc dan meer EMC uitstraling heeft en niet zou kunnen voldoen aan EEG richtlijnen. :-[
-
Alles eruit.
In het verleden is al vaker gebleken dat een condensator in de ene trein een storing kan veroorzaken in een andere trein. Ongeacht of ie goed werkt ja of te nee, gewoon alles eruit.
mvg,
Sander
-
ik heb er alles uit gehaald en het werkt :D
alleen mijn front lampen(witten) doen het niet wel de back lampen (rode) :(
er zit een diode printplaatje op (ICE) maar die staat nu buiten spel .
heb nog niet geprogrammeerd , staat dus in de fabriekinstelling.
:-X
-
In het verleden is al vaker gebleken dat een condensator in de ene trein een storing kan veroorzaken in een andere trein.
Is daar ook een verklaring voor? Ik kan het niet verzinnen. Denk dan ook dat dit een indianenverhaal is.
-
Alles werkt
het diode plaatje is verwijderd en nu doet hij het wel raar maar waar
:-|
bedankt voor jullie antwoorden
tot een volgende keer :-X