BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: TheWeg op 03 January 2010, 12:52:33
-
Hoi,
Ik heb sinds kort de multiMAUS van fleischmann voor mijn N-spoorbaan. Voorheen had ik een LOK-BOSS.
Er is nu een probleem ontstaan met de verlichting van de treinen. Met de LOK-BOSS kon ik ze met de verlichtingtoets zelf in en uit schakelen. Nu ik de treinen wil gebruiken met de multiMAUS lukt het niet meer om de verlichting van de treinen in en uit te schakelen met de verlichtingtoets.
Het probleem doet zich alleen voor bij de treintjes die ik al had (Fleischmann 87400 (railbus) en een diesellok baureihe 218 (zat in starterset met de LOK-BOSS) beide met DCC decoder).
In de startset waar de multiMAUS in zat, zat ook een trein, maar daar heb ik dit probleem niet mee en deze trein heeft ook een DCC decoder.
Heeft iemand een oplossing voor dit probleem?
-
Hoi 'TheWeg',
Allereerst welkom op Beneluxspoor.net!
Op BNLS vinden we het prettig als mensen onder hun berichtjes hun eigen naam gebruiken,
dit geeft een stukje herkenbaarheid, bedankt alvast (y)
Voor wat betreft je probleem. Heb je de twee fleischmann loks al ingevoerd in de Multimaus op het juiste adres ?
Gr. Remco.
-
Remco,
Ik heb de loks ingevoerd in de miltimaus onder het juiste adres, want de treintjes rijden wel. Ik ben alleen nog vergeten te vermelden dat de verlichting op sommige momenten wel brand als de trein aan het rijden is, maar zodra de trein stil staat is ook de verlichting uit en kan ik deze met de verlichtingstoets niet aan doen.
Gr. Theo
-
Dan staat het aantal rijstappen voor dat adres in de Multimaus vermoedelijk anders ingesteld dan in de betreffende decoder. Even veranderen in de decoder of de Multimaus.
-
Dat heb ik nou ook met een Trix Schienenbus (H0)
Volg dit draadje dus met belangstelling :D
-
Theo
Je schrijft dat de verlichting op sommige momenten het wel doet tijdens het rijden, dus soms ook niet.
Oorzaak kan zijn dat de rijstappen in de multimaus en de decoder niet hetzelfde zijn, controleer dit eens en zet deze gelijk, dan zal het probleem wel over zijn.
Gr Piet
Ik zie , Henk was me al voor
-
Het is mij misschien niet helemaal duidelijk, maar wat hebben de rijstapppen met de verlichting te maken.
Met digitaal is toch het de bedoeling dat de verlichting van de trein aan en uit gezet kan worden met de verlichtingstoets op de controller, ook als de trein stil staat. Dit lukt helaas niet met de multimaus.
Gr. Theo
-
een decoder kan men instellen op verschillende rijstappen.
14, 27, 28 en 128.
Voor een centrale geldt hetzelfde.
Echter moet je altijd zorgen dat die rijstappen dus met elkaar overeenkomen.
Ik zou alles op 28 stappen zetten.
mvg,
Sander
-
Probeer het nou maar Theo. De technische achtergrond komt later wel.
-
Theo, dit is een Fleischmann decoder probleem. Hoogstwaarschijnlijk zit er in jouw lok een decoder met een ontkoppel condensator voor FMZ en analoog bedrijf.
Als je de condensator (elco) buitenwerking steld, dan is het een normale DCC decoder en zal de verlichting normaal reageren.
Het verder niets met de rijstappen te maken.
Mvg
Wim.
-
Hoe kan ik dan de rijstappen op de decoder veranderen via de multimaus. Ik kan hier namelijk niets over vinden in de handleiding.
Theo
-
Zoals voor alle dcc decoder via CV programmering en m.b.v. CV29.
Zet CV 29 op waarde 2
Dan staat hij op 28/128 stappen en analoog herkenning uit, en korte adressen. 1..127
Mvg
Wim.
-
Zet de multimaus in de programmeer modus. Dit staat zeker in je handleiding.
Dan de getallen die Wim geeft invoeren.
Groeten,
Patrick
-
Iedereen bedankt het probleem is opgelost. Alles werkt nu naar behoren.
M.Vr.Gr
Theo
-
Mooi.
Theo, dit is een Fleischmann decoder probleem. Hoogstwaarschijnlijk zit er in jouw lok een decoder met een ontkoppel condensator voor FMZ en analoog bedrijf.
Als je de condensator (elco) buitenwerking steld, dan is het een normale DCC decoder en zal de verlichting normaal reageren.
Het verder niets met de rijstappen te maken.
Mvg
Wim.
Ik geloof je onmiddelijk Wim, maar hoe kan het met een Lokboss dan wel werken? Die is zuiver DCC.