BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Hans Reints op 28 December 2009, 15:17:21
-
Ik kreeg vandaag de plattegrond voor Neurenberg binnen en het viel mij direct op dat de ruimte voor onze hobby met 50% gereduceerd is!!! Vroeger twee hallen, nu nog maar eentje.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Neurenberg_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Neurenberg_3.jpg)
SK
-
Handig hoor overal verschillende nieuwtjes!!
Tinus.
-
Deze stond er vorig jaar al.....Anderen zijn misschien belangrijker. Ik weet het ook niet.
SK
-
Ergens normaal dat de ruimte krimt, faisementen van merken die opgekocht worden door een groep, de jeugd die niet meer heeft leren spelen en zich bezighoud met computer spelletjes, op enkele uitzonderingen na.
Als ge de prijzen van sommige spelletjes bekijkt kan daar al een aardige digitale startset van gekocht worden, maar ja zelf tracht ik de jeugd aan te sporen en nodig ik soms vrienden uit van mijn kinderen om eens te kijken naar mijn baan in volle opbouw, meestal staan ze wel verbaasd maar daar blijft het meestal bij.
De tijd dat de modelbouwtrteinen op sterven na dood zijn zal ik niet meer beleven, maar ik denk niet dat dit nog 50 jaar gaat aanslepen.
Het moderne gaat veel te vlug en komt ons niet ten goede, enkel de jongeren kunnen mee, voor veel ouderen begint dit echt een probleem te worden. Bekijk maar eens een afstands bediening van een tv, hoeveel doen geen beroep op hun kinderen om deze in te stellen.
De tijden beteren niet, hoe meer we de toekomst ingaan, hoe meer de meesten terug naar het verleden verlangen.
Matheus.
-
Ik zie het inderdaad ook. nog maar 1 hal. Is rail in houten groter dan die hal? Om even een indruk te krijgen hoe groot die hal is....
-
Bedoel eigenlijk al die verschillende draadjes hier.
tinus
-
En wat is daar het probleem mee.
Ieder merk heeft zo zijn eigen draadje om het overzichtelijk te houden. (y)
Had je liever 1 grote draad gehad waar alles door elkaar in staat.
En gewoon allemaal snel terug te vinden in het Neurenberg hoekje van deze site.
Gr.
Eric
-
De tijden beteren niet, hoe meer we de toekomst ingaan, hoe meer de meesten terug naar het verleden verlangen.
Dat is echt van alle tijden...
-
Ben zeer benieuwd naar Chirs zijn verslag ;)
Groetjes edwin
-
Of ons verslag (Pijp Lines) :)
-
ik heb bij een sanitair beurs 2 jaar terug met de stand in hal 7 gestaan.
Die is iets groter dan Houten ,eerder vergelijkbaar met een hal in de jaarbeurs utrecht
hal 4A lijkt ongeveer net zo groot
gr jan
-
Niet er vanuit gaan dat een ieder dit snap (pijp lines)
Wie wat waar.
wil.
-
O wat ik er van mee heb gekregen wil Manuel van Pijp Lines ook een verslag maken over Neurenberg :)
-
Pijp Lines= modelbouwwinkel in Enschede met treinenafdeling ;).
Mvg,
Tis
-
Hmm, jah, dat had ik er natuurlijk bij kunnen zetten. Was wel zo netjes geweest :shame:
Groet Dennis
-
De eerste (duitstalige) reacties heb ik inmiddels gelezen, en die zijn niet zo mooi. Er wordt met geen woord gerept over de noviteiten, want die hebben we het afgelopen decennium al meermaals voorbij zien komen, of ze staan in catalogi die beginnen met 19..
Belangrijkste trend die gesignaleerd wordt: het aankomende definitieve failliet van de (voornamelijk duitse) modelspoorbranche:
http://railomotive.com/2010/02/wie-sich-die-modellbahnbranche-selbst-schaedigt/ (http://railomotive.com/2010/02/wie-sich-die-modellbahnbranche-selbst-schaedigt/)
en nog wat minder rooskleurig:
http://www.sammlervz.net/nwsIndex.php?action=NwsView&nId=2755&PHPSESSID=ab2d36d08636d3b933a0da172e2f5dab (http://www.sammlervz.net/nwsIndex.php?action=NwsView&nId=2755&PHPSESSID=ab2d36d08636d3b933a0da172e2f5dab)
Niet dat mij dit verbaasd, iedereen met een beetje verstand, ogen en oren zag dit al lang aankomen, hopelijk is het voor sommigen nog niet te laat om het tij te keren.
Ik wens alle verzamelaars van Mä****, Flei****** en Ro** veel sterkte in de komende periode.
-
De auteur van dat tweede artikel is ene meneer Killersreiter. 'Nomen est omen', zullen we maar zeggen.
Hoewel het natuurlijk duidelijk is dat de branche met problemen kampt, is dit toch wel een erg zwartgallig artikel.
Wat mij betreft gaat hij veel te ver door de hele branche maar op sterven na dood te verklaren.
Je zou bijna denken dat hij plezier heeft in zijn rol als onheilsprofeet...
Dat er onomkeerbare ontwikkelingen in de modelspoorbranche gaande zijn, is duidelijk. Ik schreef jaren geleden (op de voorganger van dit forum)
al eens dat het mijn inschatting was dat op de (toen) wat langere duur de toekomst niet aan de grootserie fabrikanten als Märklin, Fleischmann en Roco was, maar wat ik de - bij gebrek aan een betere term - 'middenserie fabrikanten' noemde: merken als ACME, LS Models en Hobbytrade.
Tevens schreef ik dat Roco (het was kort na de doorstart, zomer 2005) van de grootserie fabrikanten nog wel een kans zou maken als ze hun productiewijze zouden aanpassen. Voor het merk Märklin zag en zie ik nog altijd kansen. Als er maar een koper gevonden wordt...
Telkens weer lees ik dat 'de jeugd' geen belangstelling meer heeft voor modeltreinen en liever met een Nintendo of PlayStation speelt.
Ik weet niet of mensen die dit beweren wel eens op beurzen als 'Houten' komen, want ik denk dat je daar als standhouder toch een aardige bijverdienste zou kunnen hebben als je Clearasil zou verkopen. M.a.w.: er is wel degelijk aanwas van jonge modelspoorders en dit forum is misschien wel het beste bewijs: wekelijks melden zich nieuwelingen in de hobby!
De grote vraag voor de komende tijd is of de mensen aan het roer bij de grote merken in staat zullen zijn om bijtijds bij te sturen dan wel een forse koersverandering in te zetten. Ik twijfel niet aan het voortbestaan van de merknaam Märklin, maar wel aan de manier waarop, en vooral de locatie waar modellen van dit merk in de toekomst geproduceerd worden. Ook de namen Roco en Fleischmann verwacht ik in de beursverslagen van de Spielwarenmesse 2015 nog wel tegen te komen. Of er op de stands van die merken nog dezelfde mensen staan? De tijd zal het leren.
mvg,
Gert
-
Duidelijk Gert (y) Kijk maar eens naar alle nieuwe kleinere bedrijven die met al dat moois komen. Zo dood is de hobby dus nog lang niet ;)
-
Ik heb hier weinig aan toe te voegen. Wat de managers van de bedrijven aangaat; De tijd van jong, strak, snel en heel veel geld in een heeeel korte tijd verdienen is nu wel voor bij. Dit schreeuwd om de juiste man/vrouw op de juiste plaats. En wat de jeugd aangaat, het zijn niet mijn model vrienden, maar om te overleven is het net als bij de Gamma, "je ken niet zonder ze ;D" Dat zeg ik!
SK
-
Telkens weer lees ik dat 'de jeugd' geen belangstelling meer heeft voor modeltreinen en liever met een Nintendo of PlayStation speelt.
Ik weet niet of mensen die dit beweren wel eens op beurzen als 'Houten' komen, want ik denk dat je daar als standhouder toch een aardige bijverdienste zou kunnen hebben als je Clearasil zou verkopen. M.a.w.: er is wel degelijk aanwas van jonge modelspoorders en dit forum is misschien wel het beste bewijs: wekelijks melden zich nieuwelingen in de hobby!
mvg,
Gert
Jeugdigen genoeg, ik als 20 jarige heb zelfs mijn eigen winkel ;). Alleen moet ik toegeven, het zullen er wel een stuk minder zijn dan voorheen
-
Jeugdigen genoeg, ik als 20 jarige heb zelfs mijn eigen winkel ;).
Leuk! Verkoop je ook Clearasil? ;D
Maar zonder dollen: het is natuurlijk een meer dan uitstekende zaak als jonge mensen niet alleen in de hobby stappen, maar er ook nog eens jun geld in willen gaan verdienen. Ik wens je veel succes.
mvg,
Gert
-
ik wacht met spanning op de neurenberg verslag
-
Leuk! Verkoop je ook Clearasil? ;D
Maar zonder dollen: het is natuurlijk een meer dan uitstekende zaak als jonge mensen niet alleen in de hobby stappen, maar er ook nog eens jun geld in willen gaan verdienen. Ik wens je veel succes.
mvg,
Gert
haha, die tijd ben ik gelukkig voorbij.. en concurreren met trekvat/kruidpleister heb ik geen zin in ;). Ik miste voornamelijk wat zaken op beurzen als houten ed. dus ik voelde mij geroepen om daar in te stappen en te kijken of ik het volledige scala zou kunnen gaan leveren. maar jeugd warm maken voor de hobby is vrij moeilijk, omdat je een computerspel voor 50 euro koopt en mensen voor hun gevoel daar veel meer waar voor hun geld krijgen! Maar ik merk wel een opkomst, zeker icm met digitaal en de goedkopere/goeie hobby modellen van de grotere merken.
-
Onbekend maakt onbemind. Dat geld zeker voor de modelspoor industrie. Deze hebben hun positie weg gegeven, door te laat in te spelen op digitalisering van de samen leving. Waardoor zij een hele grote groep de jongeren zijn verloren.
Ik denk dat als je als merk niet op de voor grond treed mensen dus geen weet hebben. Want zeg nou zelf, de modeltreinen winkels in grote steden zitten bijna niet meer in het centrum. Neem meijer en Blessing van de Lijnbaan verdwenen zitten nu verscholen in een achter af straat aan de rand van de Beurs Traverse (koopgoot) Moet je maar weten dat ze daar zitten. Dus Pa en Ma lopen er zonder dat zij het weten voorbij en kopen maar een spel computer of iets dergelijks. Want die trein set is niet makkelijk te vinden.
Ik denk met een goede publiciteit campagne, kom je al ver. Waarom niet naar festivals gaan waar veel jongeren komen. Doen de grote electronica en game bedrijven ook. Waarom niet samen werken en een gezamelijke stand bouwen. Laat zien wat er mogelijk is, zeker met digitaal en computer. Laat ze maar snuffelen en proberen. E Natuurlijk niet 1 keer maar op elke evenement opduiken. Want zeg nou zelf, wanneer hebben wij een modeltrein fabrikant zien reclame maken in de gangbare media als krant en tijdschrift niet toch. De fabrikanten/importeurs kunnen een hoop leren van de Game/electronica industrie
Ben.
-
Waarom niet naar festivals gaan waar veel jongeren komen.
Märklin komt naar je toe deze zomer!
Ik krijg hier al hele fantasieën bij die ik jullie uit zelfcensuur bespaar. ;)
mvg,
Gert
-
Deze vraag heeft zich in het verleden al div malen herhaald. Het probleem was/is dat de huur of pacht van de winkels op een A lokatie zo hoog is dat die door alleen met modelspoor te werken niet meer te betalen is. Er moet dus omzet gehaald worden. Hier heb je gelijk de reden dat bij de grootwarenhuizen, ja ik weet nog wel dat V&D in Vlaardingen een aparte afdeling modelspoor had, de model(hobby)afdeling al snel verdween. De grootste klap heeft onze hobby gekregen toen de HEMA en Bart Smit besloten de treinen uit hun asortiment te halen. Opa en Oma, Pa en Moe en Sinterklaas zagen opeens geen treinen meer, en gingen deze dus ook niet meer kopen. Voeg daar nog een stelletje arrogante impoteurs bij, en het feit is daar.
Onze hobby was onzichtbaar geworden en door een paar snelle jongens en meisjes met Bleuthoot en leas VW golf naar de prullebak verwezen. Let op, ook wij zijn daar debet aan. Als Marklin of PIKO een setje bij Gamma of de Praxis aanbod, dan stond men hier op dit forum gelijk op de achsterste benen. Hoe durfen ze dat te doen! Onze mooie elitaire hobby zomaar bij de DHZ. Men vergeet dat op deze manier de trein weer onder de aandacht van de jeugd kwam en zij hem weer gingen herontdekken. Helaas snapten sommige mensen dat niet en dat is jammer.
Ik stop even want ik ga mij boos maken en dat is niet de bedoeling :)SK
-
@ Gert: waar zie jij die horden jongeren dan in Houten, ik zie alleen (van achter een kraam) af en toe een puber die met papa of opa een dagje uit zijn, en ongeinteresseerd naar de uitgestalde waar kijken. En hun aantal is op een paar handen te tellen over de dag. Het is op dit moment vooral een hobby van blanke mannen tussen de 35 en 75, alles wat daarbuiten valt is mooi, maar wel de positieve uitzondering die we moeten koesteren. Maar ik zie ze nog niet in grote aantallen op beurzen afkomen.
@ Sobat: Het probleem wat in de duitse bijdragen wordt aangekaart heeft niets te maken met de lokaties van verkooppunten, maar het feit dat de prijsontwikkeling alleen maar stevig naar boven is gegaan, er steeds meer "sonderserien" waren, een hoop parallele ontwikkelingen van hetzelfde model, en het voor de gewone man bijna niet meer betaalbaar was, en is.
Dan moet je als fabrikant natuurlijk niet gek opkijken als je geen omzet meer draait, want ik (en ik weet zeker velen met mij) kan mijn budget maar 1x uitgeven.
Dus of ik koop 2 lokjes van 100 euro, of 1 van 200, of 1x in de 2 jaar eentje van 400.
Tegen die tijd ligt die lok echter ook al op de beurs voor stukken minder, of komt de concurrent met een andere versie. Vroeg of laat gaan de kosten dan de baten te boven, daarvoor hoef je niet gestudeerd te hebben, wel voor het ongebreidelde zakkenvullen van het management.
Dat er dus iets grondig mis is met de organisatie van deze fabrikanten die te lang hebben gedacht dat hun sterke "merk met traditie" wel voor omzet zou zorgen in plaats van de echte kwaliteit die geleverd wordt. Noviteitenfolders puilen toch al jaren uit van dezelfde modellen, jaar in jaar uit. Modellen die je 20 jaar geleden kon kopen heten opeens nieuw, zonder dat er echt iets aan vernieuwd is, tenzij je de rommel uit afgeschreven matrijzen nieuw noemt. Dan liever het tweedehandsje op de beurs, wat wel nog met liefde in elkaar gezet is, en uit een goede matrijs kwam. Technisch is de enige innovatie de "schnitstelle", met of zonder deconder, die je zelf voor een kleiner bedrag nog wel bij het oude model kunt aanbrengen.
En nu maar klagen......
Nu ben ik gelukkig nooit aan de puntcontacten geweest, en heb ik het normaalspoor al in de vorige eeuw afgezworen, dus ben ik nooit slachoffer van de rage van gelimiteerde modellen geworden.
Maar als ik kijk wat ik voor een aantal Bemo modellen heb betaald net voordat er euros kwamen, en wat met hiervoor nu durft te vragen, kan ik me niet voorstellen dat de produkten uit diezelfde mal nu ineens 4-5x zo duur moeten zijn als 10 jaar geleden.
Misschien gloort er een klein lichtpuntje aan de horizon:
Modelspoorders worden weer gedwongen modelBOUWERS te worden in plaats van verzamelaars die 1-2x per jaar hun vitrines inspecteren.
Ik zal me nu maar gaan ingraven, populair zal ik me met deze bijdrage wel niet gemaakt hebben bij de heren fabrikanten.
-
Märklin komt naar je toe deze zomer!
Alsjeblieft niet zeg, grote kans dat ze denken dat die strepen op het midden van de weg voor de middengeleider onder hun auto is. Kun je je de ravage al voorstellen? ::) ::) ::) :-X ;D
Groetjes,
Jos
-
...............................Modelspoorders worden weer gedwongen modelBOUWERS te worden in plaats van verzamelaars die 1-2x per jaar hun vitrines inspecteren.
Ik zal me nu maar gaan ingraven, populair zal ik me met deze bijdrage wel niet gemaakt hebben bij de heren fabrikanten.
De waarheid is hard, maar het is de waarheid, TSSD43. Totdat de koersen weer gaan dalen; wees welkom op OntraXs 2010 (http://www.marijnbosch.com/ontraxs) en geniet van durf, creativiteit, initiatief, nauwkeurigheid en 'modelling man's fine scent of sweat' . (y)
-
Hallo,
Heeft iemand ook even bij de kraam van tololoko gekeken. Een kleine Poolse fabrikant. www.tololoko.pl (http://www.tololoko.pl) ??
En zo ja, wat had hij staan en wat is er nieuws bij hem? :)
-
@ Gert: waar zie jij die horden jongeren dan in Houten, ik zie alleen (van achter een kraam) af en toe een puber die met papa of opa een dagje uit zijn, en ongeinteresseerd naar de uitgestalde waar kijken.
Ik heb nergens geschreven dat het om 'horden' ging, want dan had ik wel voorgesteld dat die Clearasil je core business moest worden en dat je als bijverdienste nog een paar modeltreinen kon neerzetten. ;)
Maar zonder gekheid: ik zie de laatste jaren echt meer jongeren in Houten! Het was een jaar of zes, zeven geleden minder en het worden er weer meer. Ik koester zelf graag het idee/de illusie dat dit forum daar zijn steentje aan bij draagt. En echt, we zien wekelijks jongeren die zich aanmelden op dit forum. Dat is zondermeer een positieve ontwikkeling. Laten die blanke mannen van 35 - 75 alsjeblieft zo ruimdenkend zijn dat ze de jonkies van harte verwelkomen!
mvg,
Gert (blank en ergens tussen de 35 - 75) ;)
-
Kijk, Ontraxs, dan praten we ergens over.
Die kwaliteit en diversiteit zou ik nu ook weer eens graag bij de heren fabrikanten terug willen zien, en het enthousiasme waarmee het gedaan wordt!
En als er hier meer jongeren-aanmeldingen zijn, alle hulde, dat kan ik niet nagaan.
Maar dan komt het toch nog goed met die volgende generatie!
Ik wens ze alleen een glanzende carriere, want bij de huidige prijzen moet je die wel hebben om de hobby te kunnen bekostigen.
En die Clearasil kan er ook nog wel bij, wat dat betreft zie ik op zo'n beurs steeds vreemdere bijverdiensten die in mijn ogen niets meer met modelspoor te maken hebben.
NB, ik voldoe ook aan het door mij geschetste profiel....
-
Vorige maand las ik veel: wacht maar op Nürnberg, dan komen de verrassingen en de spannende nieuwtjes. Tot nu toe is er weinig van terecht gekomen, althans er is nog weinig gemeld, (anders dan de folders van de diverse fabrikanten), terwijl er toch best veel forummers er zijn of waren.
En over de jeugd en de toekomst, ik zie alleen kwaliteits- en de daarbij behorende prijsverhogingen. Bij de autoindustrie zie je dat de meeste merken van tijd tot tijd een nieuw laaggeprijsd instapmodel in de mark zetten, voorbeeld Renault met Dacia, dat zie je in modelspoor niet. De echt jeugdigen hebben meestal liever 10 wagentjes voor 40 euro, dan 1 rijtuig van Artitec. Daar valt meer mee te spelen. Piet
-
Gewoon ff rustig wachten totdat Chris z'n verslag af heeft (y)
-
Wanneer is Chris weer terug?
-
Gok vandaag... vanaf morgen is het verslag online (y)
-
61. Spielwarenmesse International Toy Fair Nuernberg closed its doors yesterday. 76,600 visitors from 104 countries came from February 4 to 9, 2010 to the Nuremberg exhibition centre. Please find further information in the press release below or in the internet at www.toyfair.de/pk, Photos at www.toyfair.de/photos, Sound bites at www.toyfair.de/radio.
Thank you to all who came to Nuremberg personally and who reported on the International Toy Fair Nuernberg. We are looking forward to receiving specimen copy of your articles via e-mail to presse@spielwarenmesse.de or via post to Spielwarenmesse eG, Presse, Muenchener Str. 330, 90471 Nuernberg, Germany.
It was a pleasure for us to meet you in the east press center and to support your work. We are looking forward to meeting you again at the International Toy Fair Nuernberg from February 3 to 8, 2011!
Best regards from Toy Fair City,
Spielwarenmesse eG
Press team of Spielwarenmesse 2010
Christian Ulrich & Kyra Mende & Julia Mintert
-
@ Sobat Kras
Enige wat nieuw is wat ik uit foto's haal is een decoder van ESU waar geluid en rook/uitlaat synchroon zijn.
Marc
-
Ja gaaf, witte rook uit een Dieselloc (y) ;D
-
een reportage is ook te zien op http://www.youtube.com/watch?v=aoRIchzcDMo
O.a. te zien is de Roco-studie van loc 18 201 met dynamische rookuitstoot uit schoorsteen en cilinders.
-
en zie ik op 1:12 een ns 2000? :D ;D
-
Ik weet niet wanneer het filmpje gemaakt is, maar het is wel heel erg rustig hier... De afgelopen jaren heb ik dit wel anders meegemaakt (dit jaar helaas verstek moeten laten gaan ivm de geboorte van m'n zoon) ;D (y)
-
en zie ik op 1:12 een ns 2000? :D
Nope, da's een Italiaanse evenknie...
-
Leuk al dat Italiaanse spul!
Die Märklin demobaan is overigens wel heel erg jaren '80 zeg :-\
-
O.a. te zien is de Roco-studie van loc 18 201 met dynamische rookuitstoot uit schoorsteen en cilinders.
En dat zien er overtuigender uit dan die rokende dieselloc van ESU.
Het kan dus wel!
mvg,
Gert
-
Al heeft die 18 201 wel wat cilinders te veel :P. Er komen iets meer cilinderslagen uit de schoorsteen dan er uit horen te komen bij deze snelheid volgens mij.
Sander
-
Morgen ruim 450 foto's online en in and outs over Neurenberg 2010.
Nu naar bed. MOE ! ;D
Natuurlijk het een en ander uit de vitrines gehaald om beter te fotograferen (y)
Manuel ook nog gezien daar :) Volgende keer gaan we wat drinken Manuel ! ;D
-
Ben benieuwd ;D (y)
-
Morgen ruim 450 foto's online en in and outs over Neurenberg 2010.
Nu naar bed. MOE ! ;D
Natuurlijk het een en ander uit de vitrines gehaald om beter te fotograferen (y)
Manuel ook nog gezien daar :) Volgende keer gaan we wat drinken Manuel ! ;D
Mijn god wat een foto's :P Zoveel heb ik er niet gemaakt. denk dat mijn camera dan overbelast zal raken :P
Komt goed volgend jaar probeer ik weer van de partij te zijn ;)
Manuel
-
Nou Manuel....hup hup... zet je pikturen als de wiedeweerga op je webstek!
Jij mag best nog even opblijven.
;D
-
Vol verwachting klopt ons hart, SinterChris !! (y)
Patrick
-
Zag zojuist dat Chris de eerste Neurenberg nieuwtjes op zijn webstek geplaatst heeft.
Te beginnen met de modelspoorfabrikant: ACME
(o.a.Fraaie 4 delige set van de Austria Express bijt de spits af.
En wat te denken van verschillende IC TEE rijtuigen?) (y)
Jeroen
http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=559:nuernberg-2010-acme&catid=94:neurenberg-2010&Itemid=158 (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=559:nuernberg-2010-acme&catid=94:neurenberg-2010&Itemid=158)
-
Krijg net de nieuwsbrief van Railhobby binnen, Kijk ook eens op de site van Railhobby.
Foto', en filmpjes.
SK
-
Zo is de DDM toch wel erg mooi. Nu even kijken welke stam ik wil en bestellen bij Harlaar.
-
Krijg net de nieuwsbrief van Railhobby binnen, Kijk ook eens op de site van Railhobby.
Foto', en filmpjes.
SK
Railhobby heeft ook maar weinig te melden, het is overal wel heel dunnetjes dit jaar.
Misschien dat Chris ons vanavond kan vermaken.
Groet,
Maarten
-
eerst eens kijken welke prijs ze voor een rijtuig hebben willen! Verlichting, Decoder en stroomgeleidende koppelingen zouden zeker ook iets kosten, en het is een dubbeldeksrijtuig. Ik gok 80 € per rijtuig en 100 de stuurstand of zo...
-
http://www.pijplines.nl/pages/treinen/nurnberg-2010.php
Een klein verslag.
Manuel
-
Chris maakt er behoorlijk wat werk van, hij is al bij de F.
Super hoor Chris! (y)
Groetjes,
Jos
-
Chris,
Heb je iets van Heris vernomen wanneer de 1600p in produktie gaat en wat eventuele prijzen zullen zijn?
En nog een teken van leven van Mehano ondekt?
Groetjes,
Oscar
-
Is er al iets bekend over de ICRm van LS Models? Komen ze dit jaar of is er niks over te zeggen?
mvg Chiel
-
De 1600P zal nog op zich laten wachten omdat Heris niet lekker mee werkt. Maar de importeur zet zich 100% in voor de 1600 p ;)
Als alles mee zit is er in het derde kwartaal van dit jaar een ICRm te verwachten bij LSM met stuurstanden ;) Gewoon even afwachten ;)
Manuel
-
Dat ziet er allemaal leuk uit erg netjes gedaan op je site Chris (y), ik mis alleen Bemo :-[ in het lijstje.
Groetjes edwin
-
Hoewel de markt klein is in nederland mis ik ook HAG. Maar als ik de tekst goed begrepen heb laat Chris vooral de merken zien de ze zelf verkopen. Vandaar waarschijnlijk geen BEMO en HAG.
Gr Arnout.
-
Een heel mager jaar. Technische vernieuwingen, bijna niets over gezien of over gelezen. Echte nieuwtjes voor Nederland, bijna niets, bijna alles was al lang aangekondigd, soms al jaren geleden. En wat er getoond wordt, is zo gedetailleerd en dus duur, dat het onbetaalbaar is voor de mensen met een gezin of de schooljeugd. Wanneer gaat de branche ook een budgetlijn uitbrengen, zodat ook kinderen weer treiners kunnen worden. OK daar zal niet veel aan verdiend worden, maar voor een gezonde aanwas lijkt het me noodzakelijk. Of het nu over postduiven houden gaat, of over postzegels verzamelen, of model(post) treinen laten rijden gaat, het zijn alle hobby's waarvan de beoefenaren ervan sterk vergrijzen. Dat alles nog een beetje op de been blijft komt omdat de huidige hobbyisten veelal mannen zijn die uit de kosten zijn, kinderen de deur uit, hypotheek afbetaald, maar de toekomst ziet er somber uit als niet het roer wordt omgegooid. Piet
PS Wanneer kan eens volwassener worden omgegaan het bekendmaken van levertijden.
-
Ik denk je moet een de zicht wijze wijzigen... De tijden zijn voorbij, kinderen hebben Gameboy, Playstation, IPods,... Kijk eens wat dit nu kost?
De flair is af van de spoorwegen voor kinderen en niet meer iedereen kan zijn lol aan vinden. Maar de kinderen die nog lol aan hebben, zijn er wel. Kan ik op de club vaak zijn, 35% zijn hier jonger dan 20 jaar, en voor het spelen heb je nog niet altijd eigen modellen nodig ;)
Groet
Bernd
-
Beste,
Bij ons op de club, beurzen en in de omgeving zie ik meer dat iedereen vanaf zijn 25-30 ste zich in de hobby (terug) gaat interesseren.
Natuurlijk als kind heb je nu veel leukere dingen om te doen dan 20 jaar geleden.
Maar als je er voor bent komt dat op een gegeven moment toch wel terug.
Op een iets latere leeftijd. Als je een beetje gezetteld bent.
dave
-
Blijven jammeren en de fabrikanten de schuld geven dat schiet op!
Als je de jeugd wil bereiken is hier een taak weggelegd voor ALLE modelspoorclubs in Nederland om de schooljeugd van de groepen 7 en 8 te benaderen.
Haal ze letterlijk naar je clubgebouw toe (en niet één keer maar elke maand) en laat ze met treinen spelen en bouwen en vraag er geen geld voor. Kinderen blij, ouders blij, de clubs blij, de fabrikanten en winkeliers blij en de gemeenschap blij, dat ze (haast) geen hangjeugd meer hebben.
-
Wanneer gaat de branche ook een budgetlijn uitbrengen, zodat ook kinderen weer treiners kunnen worden.
Piet, ik zag je eerder deze week deze opmerking ook al maken. Ik weet niet hoe goed je op de hoogte bent, maar raad je aan om maar eens goed te kijken nar het Piko-programma. Daar vind je vele modellen in de Hobby-line die bepaald niet de hele wereld kosten! De Hondekoppen worden al jaren tegen redelijke prijzen op de markt gebracht en op de Spielwarenmesse is nu juist de G1206 loc aangekondigd in vele varianten en voor een zeer acceptabele prijs. Ook andere merken hebben in het verleden al budget modellen uitgebracht en zullen dat vast weer doen.
Hoewel officieel niet eens een budget model, is de Roco NS 2400 tegenwoordig toch ook tegen een echt niet gekke prijs te verkrijgen, dus ik snap eerlijk gezegd jouw probleem niet zo.
mvg,
Gert
-
Als ik bij chris op de site wil komen krijg ik dit in beeld : Toegang verboden!
U hebt niet de toestemming om toegang te krijgen tot de gevraagde map. Er is of wel geen index document of de map is beveiligd tegen lezen.
Indien u van oordeel bent dat deze server in fout is, gelieve de webmaster te contacteren.
krijgen jullie dit ook in beeld ???
Is chris hier al van op de hoogte ???
groeten klaas
-
Ja, dat krijg ik ook ja.
Server overbelast?
-
Als ik bij chris op de site wil komen krijg ik dit in beeld : Toegang verboden!
U hebt niet de toestemming om toegang te krijgen tot de gevraagde map. Er is of wel geen index document of de map is beveiligd tegen lezen.
Indien u van oordeel bent dat deze server in fout is, gelieve de webmaster te contacteren.
krijgen jullie dit ook in beeld ???
Is chris hier al van op de hoogte ???
groeten klaas
Yep! Same here!
Hebben we met z'n alle misschien toch te vaak gekeken ;) op naar de 2 miljoen hits (y)!
Mvg Maikel
-
Ja ik kreeg deze melding ook, eerder op dag had ik geen problemen om op de site van Chris te kijken.
Het laden van de site duurde ook wat langer dit viel me gisteravond ook op.
Groetjes edwin
-
vanochtend rond 10 uur niks loos en nu dit
misschien kan site de enorme drukte niet aan ;D
-
Ik heb Chris al een mailtje gestuurd, maar ik vermoed dat hij vandaag gewoon in de winkel staat.
Dan zal het nog lastig worden om die server weer aan de praat te krijgen.
mvg,
Gert
-
Groterdam ligt plat.
Ze is geblokkeerd door Helder Hosting. Ze trekt teveel MySQL services, en dreigde de server daar plat te gooien.
Vanavond pas kan Joost het probleem verhelpen, want die zit ook op zijn werk, dus voorlopig geen Neurenberg nieuws....
-
Bedankt voor deze snelle reactie met uitleg Chris (y) (y) (y)
Groetjes edwin
-
Gelukkig het meeste kunnen bekijken op een paar na ;D 8)
-
Er komt nog meer. 8)
-
Nog meer :o
Hoeveel veel je nog plaatsen ???
groeten klaas
-
stuk of 45 foto's en 2 filmpjes.
-
en dan kan je je weer concentreren op je nieuwe baan ??? ;)
-
Als alles mee zit is er in het derde kwartaal van dit jaar een ICRm te verwachten bij LSM met stuurstanden ;) Gewoon even afwachten ;)
Manuel
Oke dank je :)
-
Met dank aan Chris voor het plaatsen van al die foto's op zijn site! Geweldig om zo snel te kunnen meekijken.
-
Vraagje; zijn er ook "nieuwigheden" van Minitanks (Herpa) bekend?
Het enige wat ik kan vinden is dit:
http://www.modellinternational.de/index.php/cPath/3_971
Helaas geen echte "vormnieuwigheden" (in goed Nederlands ;))...
Groeten, Tjeerd
-
Beli Beco geplaatst, en nu nog wat foto's van een collega en dan kap ik ermee ;D
-
..."nieuwigheden" ...
"Noviteiten" heet dat. Of het een authentiek Nederlands woord is weet ik niet, maar het staat in elk geval in de Van Dale...
-
Net zo authentiek als alle andere woorden die we direct uit het Latijn hebben overgenomen.
-
Ik heb het foldertje van ESU bekeken, de diesel 215 zal 380 euro,s moeten opbrengen.
Wel mooi van stevig staal. Nu maar wachten op een model met zwaaiende machinist en werkende ruitenwissers (y) Wim
-
Op de site van Armin Mühl is nu ook nog een leuke plaatjes galerie te vinden: Muehlenroda.de (http://www.muehlenroda.de/messe2010/)
Ook wat Nederlands spul zit er tussen, maar kijk even zelf
Groet
Bernd
-
Was Eurotrein er eigelijk ook want er is al tijden geen nieuws meer over hun erg leuke graanwagens.
-
ergens heb ik een plaatje van een zwarte wagen van Eurotrein, of beter Makette gezien, weet helaas niet meer waar deze is te vinden...
-
Yep.
Graanwagens komen alleen op de markt als ze tip top inorde zijn, en men is niet tevreden over hoe ze er nu uitzien, dus legt men de lat hoger. Dat zorgt voor vertraging, maar beter dat, dan dadelijk aanhoren hoe het allemaal beter kon.
@Fizzy, nou op Groterdam bv :)....euh....edit die ben ik vergeten...
euh...over 10 minuten op Groterdam bv :-[
-
@Chris. Ok bedankt dan wachten we gewoon nog even beter goede wagens waar langer op gewacht moet worden dan snel en minder resultaat.
-
Staan (onder diversen)
-
chris heb je ook nog container auto's gezien op neurenberg ???
groeten klaas
-
Nou....ik ben verder niet op de Herpa stand geweest.....
Dat is er bij in geschoten.
Ik heb er 1 bij Rietze gezien.
-
maakt niet uit.
In ieder geval bedankt voor de moeite (y)
je verslag is super (y) (y)
kunnen we binnenkort een verslag van je baan verwachten ???
was ook een vraag van erwin schuurman
groeten klaas
-
Was Eurotrein er eigelijk ook want er is al tijden geen nieuws meer over hun erg leuke graanwagens.
Eurotrein hoopt ze nog voor de zomer uit te brengen, maar het kan ook wel september worden.
Bron: Maarten van der Burgt himself.
mvg,
Gert
-
Deze modellen van Preiser ben ik nog hier, nog in de bladen tegen gekomen. De mannen van MIBA hadden hun ogen niet in de zak zitten ;D.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nurnberg_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nurnberg_3.jpg)
MIBA-Messe 2010 blz 142.
Staat ook nog een leuk trapautotje van Audi! 9700 euro voor de man die alles al heeft!
-
Staat ook nog een leuk trapautotje van Audi! 9700 euro voor de man die alles al heeft!
Ik begrijp dat jij je laatste spaargeld nu gaat stukgooien? ;D
mvg,
Gert
-
Hoi Sobat,
Ik vindt die vrouwelijke 1:1-Preisertjes helemaal niet onaardig.
Die wil ik wel op mijn baan hebben. :)
mvg,
Fred.
-
Die dames zijn al behoorlijk 'beurs' ....
-
;D
-
Die dames worden wereld beroemd in Nederland!
Ze zitten/liggen ook in mijn Miba Messe-spezial ;D
-
http://www.youtube.com/user/Eisenbahnromantik#p/u/0/HlzN-XS1LNU
vond deze link op you tube
groeten klaas