BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: willem22 op 24 December 2009, 00:24:58
-
Bij programmering van cv 29 op waarde 6 en lok nummer cv 1 op 24 een vreemd gedrag.
Na deze waarde schakel ik de funktie 0 of 1 aan en uit en wijzig de waarde in cv 29 naar 4 of hoger.
Na onderzoek moet ik cv 1 boven de waarde 31 programmeren en dan blijft cv 29 zijn waarde behouden.
Mijn systeem is Lenz en upgrade stand 3.5.
Kan iemand hier iets over aangeven.
Nog even een aanvullende info de tweede decoder ESU geef dezelfde reactie.
wil.
-
Niemand deze ervaring ?
wil.
-
Nee maar ik heb je vraag een aantal keren gelezen maar snap je probleem niet goed. Probeer het eens wat helderder te maken. Wat is het vreemde gedrag?
Gr, Ben.
-
Wil, ik kan me aansluiten bij de reactie van Ben. Het is wat onduidelijk wat je precies wil en wat je doet.
CV1 staat in principe helemaal los van CV29.
CV1 is het korte lokadres en die mag elke waarde hebben tussen 1 en 127.
Met CV29 stel je een aantal bits in die het gedrag bepalen.
Eerst zet je die waarde op 6 (28 snelheidsstappen en analoog rijden mogelijk) Voor zover duidelijk.
Vervolgens doe je iets met functies? en ga je CV 29 op 4 of een andere waarde zetten. Waarom?
Met een waarde van 4 zet je het aantal snelheidsstappen op 14. Als je centrale dan nog op 28 stappen staat krijg je het knipperen van de lampen bij het regelen van de snelheid. Bedoel je dat met vreemd gedrag?
Dat je CV1 op 31 moeten zetten om CV29 te behouden snap ik niet Wat bedoel je daarmee. Zoals gezegd staan die los van elkaar.
De enige relatie is bit 5 in CV29 waarmee je insteld of je met korte adressen (CV1) op lange adressen (CV17+18) rijdt.
Aangezien je in CV1 een adres instelt begrijp ik dat je alleen met korte nummers rijdt. DAn moet bit 5 van CV29 gewoon op 0 blijven staan.
Misschien kun je aangeven wat je precies voor instelling wilt.
Gr.
Eric
-
Misschien wat onduidelijk maar hierbij nadere toelichting.
Een mat 24 voorzien van een decoder lopi v3.
Ik wil dit treinstel een nummer geven 24 in cv1.
Daarna cv 29 op 6 gezet voor de juiste aansturing front en sluitlichten.
Wat gebeurd er nu na dat ik F0 of F1 schakel om de de sluitlichten of binnenverlichting aan en uit te zetten,
dit gaat maar een keer goed en de funktie F0 en f1 werken niet meer.
Ga nu kijken bij cv 29 en daar is de waarde van 6 naar 4 gegaan door boven staande aktie.
Zet ik nu een waarde in cv 1 boven de 31 (nieuw loknummer) en wijzig cv 29 weer op waarde 6 dan blijft alles goed funktioneren .
Ik kan dit niet volgen daar ik ook weet dat er geen relatie is naar deze verschillende cv instellingen.
Ook bij decoder wissel van een nieuwe lopi v3 het zelfde gedrag.
Een Kuhne t125 werkt in een keer goed.
wil.
-
Wil,
Software bug bij de Lopi V3? Ik heb het nog iet bij de hand gehad. Momenteel geen lok hier met een Lopi V3, dus kan het niet testen.
Koos Jabaaij.
-
Koos, ik neem hem wel keer mee laat de lopi er in.
wil.
-
Gelukkig is een LoPi V3 de software te updaten... Keer bij een kennis/handelaar langsgaan (ESU Lokprogrammer nodig) en kijken of dat helpt?
En programmeer jij gewoon CV1 ? Of gebruik je de Lenz adres functie om lok adres toe te wijzen (welke volgens mij altijd default naar CV17/CV18)
-
Ik gebruik de funktie F8 bij Lenz en werkt altijd goed alleen nu bij esu lopi v3.0 de problemen.
wil.
-
Wil, dat is inderdaad een apart gedrag.
Ik heb zelf ook een Lenz systeem versie 3.5 en een paar Lopi V3 decoders maar dit gedrag nog niet tegengekomen.
Kan je helaaas niet verder helpen.
Gr.
Eric