BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Catweazle op 23 December 2009, 17:39:03

Titel: Verouderen stoomloc
Bericht door: Catweazle op 23 December 2009, 17:39:03
Ola,

Ik heb al heel wat draadjes en posts doorgewerkt over verouderen/weatheren  van materieel maar tot op heden ben ik het antwoord op mijn vraag nog niet tegen gekomen:

Hoe kun je het beste de wielen en aandrijving van een stoomlocs verouderen zonder daarmee de rij eigenschappen en bewegelijkheid aan te tasten.
-verf
-poeder
-niets doen want je loc loopt dan niet lekker........ :(

Ik wil niet gaan experimenteren want die dingen zijn al zo duur.

gr. Edwin

Titel: Re:Verouderen stoomloc
Bericht door: Rob Bogers op 24 December 2009, 09:50:23
Er zijn bijvoorbeeld bij Miba tijdschriften te koop waarin het weatheren behandeld wordt. ook zijn er diverse DVD's met dat onderwerp. Kijk maar eens op de site van Miba.
Titel: Re:Verouderen stoomloc
Bericht door: Bart-1967 op 24 December 2009, 10:04:37
Wat je zou kunnen doen is het volgende:
De dieper gelegen delen van wielen en drijfwerk behandelen met een bruine olieverf.
Verdunt en aanbrengen met een kwast/penseel. Niet té dun anders loopt het ook naar je assen en scharnierpunten en dit is juist wat je niet wil. En na droging hetzelfde gedeelte highlighten met een drybrush voorzien van witte olieverf.
Het drybrushen heeft als doel de hoger gelegen delen te laten oplichten. Dit doe je door een kwast/penseel te dippen in witte verf, gelijk met een doek bij alle verf weer te verwijderen en nu met een bijna droge kwast/penseel het oppervlak te "stofferen"
Titel: Re:Verouderen stoomloc
Bericht door: Besselspoor op 24 December 2009, 10:05:17
Als ik niet zeker ben van het eindresultaat gebruik ik eerst plakkaatverf om te testen hoe mijn loks er uit gaan zien. Dat kun je namelijk weer verwijderen.
Soms is het resultaat zodanig dat ik het nodige materieel heb rondrijden waar de waterverf gewoon nog op zit...

Bessel
Titel: Re:Verouderen stoomloc
Bericht door: Floris Dilz op 24 December 2009, 10:48:04
sowieso een tip bij het verouderen van stoomlocs: laat het drijfwerk draaien terwijl je bezig bent, dan dekken de stangen de wielen niet af. Een druppeltje olie op de draaipunten kan ook nooit kwaad, dat houdt de verf buiten. Verder de zaak laten doordraaien tot de verf zo'n beetje droog is, dan kan de zaak niet vast gaan zitten door de verf.
Titel: Re:Verouderen stoomloc
Bericht door: St00mboy op 24 December 2009, 10:50:59
Hierbij een link over het stap-voor-stap weatheren van Engelse stoomloks. Het is weliswaar Engels, maar dat mag voor jou geen probleem zijn. Als ik het me goed herinner ben je zelfs ook al lid van dit forum:

http://www.rmweb.co.uk/community/index.php/topic/30-whether-to-weather-with-muz-a-staged-approach/page__p__55__fromsearch__1&#entry55

Veel plezier ermee, en hopelijk heb je er iets aan. Natuurlijk zien we graag de resultaten.

Leen.
Titel: Re:Verouderen stoomloc
Bericht door: Catweazle op 24 December 2009, 12:53:47
@allen

Dank voor de tips en links. Hier heb ik wat aan.
Ik ga aan de slag....... ;D

Edwin