BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: arnaud-ns/htm op 23 December 2009, 14:54:47

Titel: hoogte van bovenleidingen en nog een vraagje
Bericht door: arnaud-ns/htm op 23 December 2009, 14:54:47
hallo mensjes even een vraagje

ik heb een stukje spoor waar ik een weg over heen willaten lopen icm fcs. anders kan ik geen rondje rijden...
deze weg zal over het stuk spoor lopen waar ik mijn modelen op de  foto zet en daar wil ik ook een bovenleiding plaatsen.

ik heb nog geen idee of ik de rails versie neem of zelf bouw of van een ander merk ik weet ook nog neit precies wie ze allemaal maakt

ik ben nu een beetje aan het prutsen aangezien de treinen onder een aantal boeken planken langs gaan waar later de weg over heen moet komen en ivm de
hoogte van de masten die ik nog neit weet kan ik nog niet dus kan nog neit verder

zouden jullie mij de hoogte kunnen geven van diverse merken ? en welke merken heeft erallemaal nederlands?

ik heb overal 2 spoorige rails liggen flm profi systeem, in het station en rangeergedeelte liggen meerdere railsen station 8 en rangeerspoor ook 8

op sommige stukken is de rails recter staaf tot rechterstaaf van het andere spoor 6 cm en 4 cm dit soort stukken zal wel zelf bouw worden omdat de rails hier en daar ook tegen de rand van de plaat ligt


arnaud
Titel: Re:hoogte van bovenlijdingen en nog een vraagje
Bericht door: RobbertJan op 23 December 2009, 15:09:44
Sommerfeld heeft een groot assortiment bovenleiding naar nederlands voorbeeld.

De enkelspoorsmasten zijn ruim genomen 11cm hoog.

Kijk maar eens in deze catalogus;

http://www.sommerfeldt.de/data/sommerfeldt-katalog-2009.pdf (http://www.sommerfeldt.de/data/sommerfeldt-katalog-2009.pdf)
Titel: Re:hoogte van bovenlijdingen en nog een vraagje
Bericht door: arnaud-ns/htm op 24 December 2009, 00:51:02
bedankt robbertjan voor de sommerfeldt pdf, maar hoe sit het met de afmeeting vande rails hier bij ?  op het rechte stuk heb ik de rails hier en daar dichter bij elkaar liggen of juist verder vanelkaaraf dan de standaard maat van fleischmann

arnuad
Titel: Re:hoogte van bovenlijdingen en nog een vraagje
Bericht door: Remunj op 24 December 2009, 16:26:00
Als de afstand niet te groot is maakt dat niet uit.
Sommerfeldt bovenleiding is zelfbouw.
Je moet ze zelf in elkaar solderen en eventueel verven.
De lengte van de boveligger en plaats van de uithouders en positie van de rijdraad kun je dus naar je eigen situatie aanpassen.
Kwestie van even opmeten op je baan wat je nodig hebt en kijken welke portalen je nodig hebt om jouw situatie van bovenleiding te voorzien.

Gr.
Eric
Titel: Re:hoogte van bovenlijdingen en nog een vraagje
Bericht door: arnaud-ns/htm op 24 December 2009, 16:45:19
eric okee dus dan zou dat al geen probleemen moeten geven eignelijk ...
hoeveel werk is het om 1 dubbelspoorse mast inelkaar te zetten dan?

arnaud

Titel: Re:hoogte van bovenleidingen en nog een vraagje
Bericht door: Remunj op 24 December 2009, 17:06:32
Ligt een beetje aan je soldeerkunsten.  ;)
Maar ik doe er ongeveer een halfuurtje over om het in elkaar te zetten.

Gr.
Eric
Titel: Re:hoogte van bovenleidingen en nog een vraagje
Bericht door: M@rco op 09 January 2010, 16:38:06
Begrijp ik goed dat je de sommerfeldt bovenleidingmasten en overspanningen helemaal zelf in elkaar moet zetten?
Je kunt de overspanning dus aanpassen aan de onderlinge afstand tussen de rails bij een 2 of 3 sporige baan?
Je bent dus niet afhankelijk van de afmetingen van rails en wissels?
Titel: Re:hoogte van bovenleidingen en nog een vraagje
Bericht door: Remunj op 10 January 2010, 14:04:03
Dat klopt. Er bestaan enkele masten en portalen voor 2 of meer sporen die je binnen grenzen kan aanpassen aan je eigen situatie.

Kijk ook maar eens in dit draadje (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,15845.0.html) en op pagina 35 van de catalogus (http://www.sommerfeldt.de/data/sommerfeldt-katalog-2009.pdf).

Gr.
Eric