BeneluxSpoor.net forum

Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Ivo tB op 20 December 2009, 14:55:25

Titel: Met de SSN naar Münster
Bericht door: Ivo tB op 20 December 2009, 14:55:25
Al jaren ben ik donateur van de SSN en jaarlijks ben ik wel tijdens de depotdagen in het depot en dan rijden we leuk mee met de pendeltrein.

In het najaar viel bij ons in de bus de uitnodiging voor de Kerstrit naar Münster op 19-12.

Dus gisteren in de kou naar Rotterdam om om 07.45 te vertrekken.

Gedurende dag heb ik veel bewondering voor het grote aantal vrijwilligers dat dit soort ritten mogelijk maakt. Met wat gebruikelijke vertraging (één uur te laat in Münster, één uur te laat vertrek en aankomst in Rotterdam om 01.30 ipv 23.30

De rit werd uitgevoerd door de 65.018 die ons met gemak naar Emmerich bracht. Met een gangetje van rond de 79 km/h volgens mijn GPS. Daar begon de tegenslag. Eigenlijk zou de rit verder gaan met een P8 van de DGEG, maar die bleek het niet aan te kunnen, dus werd het een V100. De 65 zou in Emmerich blijven, maar de V100 had geen werkende stoomketel voor de verwarming, dus bleef de 65 ervoor.

Na de vertraging werden we het laatste stuk, Emmerich - Rotterdam, door een Br 189 van Raillion getrokken. Toen ging de snelheid naar 120 km/h. En wat belangrijker was: er kwam elektrische verwarming.

De hele reis tot het laatste stuk hebben we in de K1A rijtuigen aan de binnenkant de bloemen van de ramen moeten krabben. De stoomverwarming was niet meer wat het moest zijn.

Ik ben benieuwd of de SSN eerder onder zulke extreme omstandigheden heeft gereden. Het was een beetje (understatement van het jaar) koud in vrijwel onverwarmde K1A rijtuigen. Ook het feit dat de rijtuigstam, zonder aangekoppelde tractoe in Münster in de tuin werd gezet om even in 4 uur echt zonder verwarming te staan heeft vast niet geholpen ;)

Kortom een bijzondere ervaring, een uitstekende prestatie van alle vrijwilligers om de rit tot een goed einde te brengen onder deze omstandigheden. Alleen zou ik de stoomverwarming maar eens nakijken.

mvg,
Ivo
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: Olaf op 20 December 2009, 15:04:23
De rit werd uitgevoerd door de 65.018 die ons met gemak naar Emmerich bracht.

Je moet er wel even bij vermelden dat de 65018 het niet allemaal alleen hoefde te doen ;)
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: eric den boer op 20 December 2009, 15:11:15
Ivo, foto,s van die bloemen??  ;D



eric
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: Ivo tB op 20 December 2009, 21:46:50
Olaf,

De 2225 stond achter de trein tot Emmerich. Dat klopt.

Eric,

Geen foto's van gemaakt, maar zagen er heel bekend uit. Wij hadden thuis pas vanaf 1971 centrale verwarming, Daarvoor alleen een gashaard in de huiskamer en daarvoor een kolenkachel. Elk jaar kwam de kolenboer het kolenhok volgooien en mijn ouders maar sjouwen met de kolenkit. Daar was ik lekker nog te klein voor. Maar wel elke winter bloemen op de ruiten van de slaapkamers.

Gisteren met een verlopen Giropas lekker uren zitten krabben om toch nog wat te zien ;D ;D

mvg,
Ivo
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: Bob R. op 22 December 2009, 07:13:41
Ik heb 2x een kerstrit meegemaakt bij de SSN. (Naar Deventer (http://www.amibo.demon.nl/5u/xmis02.htm) en Valkenburg. (http://www.amibo.demon.nl/kerst.htm))
Sla ik tegenwoordig over, omdat een groot deel van de rit in het donker plaats vind en je kan niet je hoofd naar buiten steken (met de bekende beschermbril tegen de kooltjes) want dat is veel te koud en asociaal voor de medereizigers.
De Kerstritten zijn wel oergezellig maar dat zijn de andere ritten ook (y)

Ik hoorde dat de P8 bevroren was en de BR 189 werd ingezet om tijd in te halen.
Misschien was Münster  net te ver weg voor een 1 daagse trip?
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: bernhard op 22 December 2009, 11:27:45
Hoi

Misschien hadden ze beter via amersfoort Enschede zo naar Münster kunnen rijden hadden ze misschien geen vertraging gehad op de heen weg en de terug weg

Of de SSN moet er voor zorgen dat zij dat duitse veiligheid systeem niet alleen in de BR 01-10 bouwen maar ook in de 65 er dan Kunnen zij met deze lok leuke ritten organiseren  bijvoorbeeld over de münsterbrücke of eens een bezoek brengen een Lengrich of over de lijn Coesfeld naar Münster rijden

groeten bernard
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: BAMA op 25 January 2010, 19:44:51
Hoi Bernard
Bedoel je met de munsterbrucke soms de Mungstenerbrucke tussen Solingen en Remscheid
De brug is 107 m hoog en 465 m lang
Dit is een prachtige brug en een bezoek zeker waard
Alle gegevens kun je vinden op wikipedia

Mvg
Bart
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: bernhard op 25 January 2010, 21:05:30
Hoi

die bedoel ik juist in mij berichtje  de Mungstenerbrucke. Dat is juist een hele mooie omgeving voor de 65-018 maar het lahn tal is ook één van de lijnen waar in de jaren 60 tussen Limburg en Koblenz de Br 65 hebben gereden. Misschien nog eens leuk om eens te doen met de 65 er.

groeten bernhard
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: René op 25 January 2010, 21:11:37
Hoi

Misschien hadden ze beter via amersfoort Enschede zo naar Münster kunnen rijden hadden ze misschien geen vertraging gehad op de heen weg en de terug weg
 

groeten bernard

Dat is al een paar jaar niet meer mogelijk zonder technische ingreep. De sporen in Enschede zijn fysiek gescheiden.
Titel: Re:Met de SSN naar Münster
Bericht door: Edde op 25 January 2010, 21:59:42
Hee lees ik hier Mungstenerbrucke.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCF2140_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCF2140_3.jpg)
16-6-2009
Eén van de meest imposante spoorobjecten die ik ooit gezien heb :o
Maar meer dan een simpel dieselstel mag er volgens mij niet meer
overheen rijden.

gr Ed.