BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Patrick Beentjes op 12 December 2009, 19:37:04
-
Ik heb als thema voor mijn baan "Zuid-Limburg". Het wordt fictief, maar een beetje de natuuraccenten (heuvels, veel begroeiïng) wil ik laten terugkomen op mijn baan. Zo wil ik ook dus een aantal treinen hebben die op mijn secundaire lijn gaan rijden (miljoenenlijn achtig).
Nou heb ik een tweetal vragen:
Vraag 1:
Wat voor materieel reed er op de miljoenenlijn? Wat ik zelf weet zijn het DE2 en BR515(accumotorwagens) . Waren er ook andere materieelsoorten hier te vinden?
Vraag 2:
Reden er enkel stoptreinen? Of reden er ook een aantal sneltreinen (of stoptreinen die niet overal stopte). Zo ja, werd er voor de verschillende diensten ook verschillend materieel gebruikt? Bijvoorbeeld DE2 voor de stoptrein en BR515 voor de Sneltrein? Of werd alles door elkaar ingezet.
Ik hoor van jullie.....
groetjes,
Pat
-
Goederentreinen met Br216´s Plan D en Plan K (doorgaande internationale treinen) silberlingen nog wat internationale meuk.
Echter dat is al een flink aantal jaartjes geleden (y)
-
Beste Patrick
Ik ga je eerste even wat informatie over de miljoenenlijn geven.
Het traject van de miljoenenlijn loopt van Schaesberg(Landgraaf) , Eijgelshoven, Kerkrade-Centrum naar Spekholzerheide.
Het traject is 12 km lang.
En heeft 12,5 miljoen gulden gekost.
Ongeveer 1 miljoen per km.
Vandaar de naam Miljoenenlijn.
Op de Miljoenenlijn rijdt momenteel:
Tussen Schaesberg(Landgraaf) en Kerkrade-Centrum Veolia met de GTW.
Tussen Kerkrade-Centrum en Spekholzerheide rijd momenteel de ZLSM, de ene keer met de stoomtrein.
En de andere keer met de Schienenbus.
Daarvoor was de lijn alleen maar in gebruik voor het kolenvervoer van de Staatsmijnen.
Ok heeft er een tijdje personenvervooer gereden, en dat in de vorm van de DE1 of DE2
Jos.
-
Het traject is 12 km lang.
En heeft 12,5 miljoen gulden gekost.
Ongeveer 12 miljoen per km.
Vandaar de naam Miljoenenlijn.
volgens mij kom ik op 1 miljoen per kilometer???
-
Foutje herstelt, te dikke vingers. ;D ;D
jos
-
Ok heeft er een tijdje personenvervooer gereden, en dat in de vorm van de DE1 of DE2
Niet alleen DE1 of 2 dus... ;)
-
Patrick,
Jos heeft gelijk dat de echte miljoenenlijn maar een deel was van wat in de volksmond de miljoenenlijn werd genoemd. Velen zien het traject reeds vanaf Schin op Geul als Miljoenenlijn, maar strikt genomen is dat niet waar.
De periode die je wilt uitbeelden is van belang. Vroeger werd er met stoom gereden, waarbij de tenderlocs uit de serie 5500-5800 een grote rol speelden. Voor kolentreinen werden voornamelijk serie 6220, 6300, 4600 en 4700 ingezet. Vanaf de vijftiger jaren kwam de dieseltractie met de blauwe engel in het personenvervoer (alleen DE1) en in de zomer als het te warm werd een Plan E tussen 2 2400-en. Kolentreinen werden steeds meer het domijn van de 2200. Nadat de DE1 verdwenen was kwam de DE2 in het geel zowel op de echte miljoenenlijn als ook op het traject van maastricht via Simpelveld naar Aken. Ook de genoemde 515 accuwagens reden op dit traject en dus niet op de echte miljoenenlijn. Tijdelijk hebben op het traject van heerlen naar Aken nog Buffels gereden. De trein Maastricht Aken kan je zien als een sneltrein, de rest stoptreinen. Sinds de elektrificatie rijden op het traject Heerlen-Kerkrade Centrum elektrische treinen, eerst plan V en later de genoemde Veolia GTW. Goederentreinen rijden nog steeds met diesel, zowel G1206, G2000 als Class 66 zijn hier te zien geweest, evenals 6400-en. Op het traject Heerlen-Aken rijden momenteel Talenten van de serie 643 (tweetje), kort hebben ook de Talenten van de serie 644 (drietje) dients gedaan. De eerste versie rijden aLtijd gekoppeld met 2 stellen, de tweede versie reed alleen.
Wanneer je je tijdperk dus ruim ziet, zijn er vele mogelijkheden. Vergeet ook niet dat Talbot (later Bombardier) vele van de nieuw aan de NS te leveren treinen via de lijn Aken-Maastricht of later Aken-Heerlen afleverde, veelal getrokken door een diesel. Dus zelfs IRM e.d. kan hier op de modelbaan ingezet worden (gesleept).
Marc
-
Bedankt voor jullie reactie's.
Het trajectje wordt volledig fictief zijlijntje met accenten die ook op de miljoenenlijn te vinden waren. Dus ik heb opzich leuke combo's die ik kan laten rijden op de lijn:
BR515
DE2 Geel (misschien toekomst van Artitec)
DE1 Rood met banen
2400 + Plan E
Tot slot dan nog 1 vraag, zoals eerder aangegeven reden er dus ook 2400en met Plan E's. Waren dit de DE-Plan E rijtuigen die ook op trajecten te vinden waren met 2200? Of waren dit gewoon de reguliere? Reden deze dan ook met verwarmingswagens?
Mvg,
Pat
-
Hallo Patrick,
dit waren inderdaad de speciale DE-versies van de Plan E, te herkennen aan de letters DE onder het nummer. Die hadden nl de benodigde stuurstroomkabels zodat met 2400-paln E-2400 gereden kon worden. Meestal kwam dit alleen in de zomer voor en dan was geen verwarmingswagen nodig. Indien de moesten invallen in de winter (incidenteel voor gekomen) dan moest er wel een verwarmingswagen meerijden. Langer als één Plan E heb ik ze hier in het zuiden niet zien rijden.
Marc
-
Volgens mij hebben er enkele jaren in de zomermaanden ook combinaties van 2200+plan E+2200 dienst gedaan. DIt vanwege te geringe koelingscapaciteit van de DE-1' tjes.
-
Bedankt !
Dat is een geinige combinatie, ik heb nu genoeg leuke combo's in me hoofd!
Groet,
Pat
-
Op de site van nico spilt staan veel foto's van de miljoenenlijn en station simpelveld.
http://www.nicospilt.com/index2.html (http://www.nicospilt.com/index2.html)
dan zoeken naar simpelveld en/of zuid limburg bij nederlandse stations.
-
Deze foto's wat op de site van Nico Spilt staan zijn allen niet op de Miljoenenlijn gemaakt.
Maar wel op de lijn Maastricht, Schin op Geul, Simpelveld, Richterich, Aachen.
de foto's in dit linkje zijn wel op de Miljoenenlijn.
http://www.nicospilt.com/index2.html
(kan niet de juiste pagina pakken, effe opzoeken in de index bij de M)
Jos.
[edit:linkje werkt niet goed]
-
Zelfs Maastircht is nu tijdelijk opgenomen in de kerstritten.
bron ZLSM.NL :
Met de Kersttour Zuid-Limburg kunt u per stoomtrein vanaf station Valkenburg naar Maastricht reizen, waar u een bezoek brengt aan deze bijzondere stad in kerstsfeer.
-
[edit:linkje werkt niet goed]
Omdat je ook niet hoort te deeplinken naar die site... ;)
-
@ Thom
Bedankt voor de tip
@ Erwin.
Dat klopt, Maar de ZLSM kan nu wel claimen dat ze nagenoeg de hele lijn: Maastricht - Valkenburg - Simpelveld Aachen, berijden.
[speculaas]?? Mischien ooit eens echt naar Aachen ??[speculaas] ;)
Maar dat is dus niet de Miljoenenlijn.
Jos.
-
Hallo Patrick,
dit waren inderdaad de speciale DE-versies van de Plan E, te herkennen aan de letters DE onder het nummer. Die hadden nl de benodigde stuurstroomkabels zodat met 2400-paln E-2400 gereden kon worden. Meestal kwam dit alleen in de zomer voor en dan was geen verwarmingswagen nodig. Indien de moesten invallen in de winter (incidenteel voor gekomen) dan moest er wel een verwarmingswagen meerijden. Langer als één Plan E heb ik ze hier in het zuiden niet zien rijden.
Marc
Dit klopt niet, de rijtuigen waren gewoon plan E: stuurstroomkoppelingen voor de 2200 zijn namelijk niet bruikbaar voor 2400-en.... Er werd meestal gewoon een eerste klas rijtuig plan E gebruikt. Deze hebben nooit stuurstroomkoppelingen gehad... ;)
Groet,
Tjabbe
-
Hallo Tjabbe,
heb even wat plaatjes bekeken en moet je gelijk geven.Weliswaar waren beide diesels (één dieselloc voor de trein kwam ook voor, dan moest de loc op het eindstation omgereden worden) ingeschakeld, maar dat hoeft niet te betekenen dat ze beide tractie leverden. Op het plaatje in het nieuwe boek van de 2400-en zie ik links een trein met een 2e klasse rijtuig en rechts met een 1e klasse rijtuig. Maar DE-versie hoeft het dus duidelijk niet te zijn, mijn geheugen liet me blijkbaar op dit punt in de steek, het is ook al lang geleden. Bedankt voor de correctie.
Marc
-
Marc, welke varienten van de 2400 kunnen hiervoor gebruikt worden?
Ik heb namelijk nog een Lima PlanE rijtuigen een loc 2418 met A-frontsein.
Jos.
-
Hallo Jos,
de laatste foto's die ik gevonden heb van de inzet van 2400-en in de personendienst op de Miljoenenlijn dateren van medio 1976. De eerste A-sein 2400-en (met uitzondering van drie locs met opgezette lantaarns die in het noorden reden) kwamen in 1981 op de baan. De 2418 lijkt me dus niet te kunnen.
Marc
-
Zijn er wel andere Geel/grijze die dit klusje gedaan hebben.
Mag ook met omgekeerd L-sein.
Jos.
-
Ik zag net een foto met de geel/grijze 2511 ervoor.
Marc
NB De eerste 2400 werd reeds in 1971 gehuisstijld.
-
Ehm............. J(os?) Beckers
Lees eerst de complete geschiedenis over de spooraanleg in zuid Limburg. En weet dan wat er met miljoenenlijn word bedoeld. Het is iets complexer dan je vermoed
vrgr Steef
-
Pas maar op, hij woont er, hoor! ;D ;)
-
Boeit niet, heb een kast vol staan met geschiedenis.
-
De spooraanleg in Zuid-Limburg is inderdaad wat complexer, maar er bestaat maar 1 Miljoenenlijn, en die is 12,5 Km lang.
Maar laat maar eens horen, dan laat ik je later wel weten of het correct is. ;)
Jos.
-
Goede Morgen,
wanneer je de jaren 1950 wilt uitbeelden kan je ook de DB BR 050 ( met cabine tender )....
Ik meen dat op de dienst naar Duitsland een A sein verplicht was.....
-
Wie heeft hier in het verleden daadwerkelijk de laatste rit gemaakt bij de sluiting van de lijn Maastricht - Aken in 1992 en de sluiting van de Miljoenenlijn 1988?
-
Daarbij was de lijn eens compleet 2 sporig,wat tegenwoordig niet meer kan .Met uizondering op wijlre-schin op geul.
Daarbij wordt binnenkort (nou ja in 2014) spoor wordt nog een keer aangepast voor de avantis lijn.
Deze gaat lopen vanaf kerkrade centrum naar spekholzerheide,aftakken klein tunnel en/of brug over provinciale weg richting aachen kohlscheid,lijn wordt volledig geelektrificeerd.Wel raar met de verschilende bovenleiding spanning.
-
Ik meen dat op de dienst naar Duitsland een A sein verplicht was...
Je denkt toch zeker niet dat men een trein liet staan als zo'n loc even niet voorhanden was?
-
hallo,
ook de hippel (700) kun je gebruiken deze heeft er ook dienst gedaan volgens mijn weten.
hij heeft ook op het stuk (2e miljoenenlijn zal ik het maar noemen) aken-maastricht de koplopers naar maastricht werkplaats getrokken.
mvg bjorn
-
Sorry dat ik het zeg, maar wat een complete onzin!
De serie 700 reed tot begin jaren zeventig en vooral in de Rotterdamse (oude) haven, zeker niet in Limburg
De 500 en 600 hebben wel in Limburg gereden, maar nieuw materieel werd door 2200-en en 2400-en opgehaald.
-
Klopt, in zuid limburg werd de 600, en één enkele 500, als rangeerloc gebruikt. Wat deze op de miljoenenlijn te zoeken hadden blijft in nevelen gehuld. Mischien reden ze alleen dan ook daar. ;D ;D
-
kijk eens op www.miljoenenlijn.nl dan bij 'stichting zlsm' dan 'materieel'
grtz
-
De vraag was wat er op de Miljoenenlijn reed, niet naar het materieelpark van de ZLSM ;D
-
heb je ondertussen al een baanplan?
(zit zelf ook te denken om het traject schin op geul-simpelveld te maken
-
Hoi,
Ik ben vooral benieuwd naar treincombinaties op de lijn Schin op Geul - Simpelveld. En dan bedoel ik niet de kolentreinen, maar meer de locale treinen.
Wat heeft daar naast het kolenvervoer en de aanvoer van nieuw NS-materieel nog meer aan treinen/ treincombinaties gereden?
Ikzelf speel met de gedachten om Station Wijlre na te bouwen en dat als centraal thema op de baan te gebruiken.
Inmiddels heb ik hier in het forum ook het topic gevonden over de zweedse stoomloc in H0 die bij de ZLSM rijdt.
Altijd leuk om die erbij te hebben.
Maar ik wil er ook een locale goederentrein op laten rijden, alleen weet ik niet met welke wagons erachter.
-
een retourtje met een 2200 naar Talbot in 1988, dacht in juni. Deze reden normaal van Aken via de miljoenenlijn naar maastricht, deze gaat echter retour.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_10_16_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_10_16_1.jpg)
Die mooie groenblauwe Opel Kadett (tussen de oranjerode Opel en groene Ford) was van mij ;D
Verder reed op dat traject de DE2
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_09_30_25.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_09_30_25.jpg)
met de aankomst te Valkenburg
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_09_30_32.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_09_30_32.jpg)
en de Kameel kwam ook regelmatig op dat traject, hier op de terugweg naar Maastricht.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_09_30_39_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2009_09_30_39_1.jpg)
-
Sinds wanneer ligt de Miljoenenlijn tussen Valkenburg en simpelveld?
Jos.
-
Waar staat dat menneke? ;D
Kon die foto's vanuit mijn woonkamer maken, maar als ze vanuit valkenburg vertrokken reden ze toch echt richting Miljoenenlijn
-
Richting wel, maar er op niet.
Jos. ;)
-
een retourtje met een 2200 naar Talbot in 1988, dacht in juni. Deze reden normaal van Aken via de miljoenenlijn naar maastricht, deze gaat echter retour.
Zeker weten dat deze retour gaat? De foto/dia is namelijk in spiegelbeeld ;-).
-
Helemaal gelijk Kar, foto staat in spiegelbeeld.
Had/heb een oude dia waarop een retour stond, en heb deze daarvoor aangezien.
Groet Sjef
-
Misschien dat het opschrift LIARORTKELE op de bruine wagen dan ook beter te lezen is ;)