BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Patrick Beentjes op 10 December 2009, 19:32:38

Titel: C-rails
Bericht door: Patrick Beentjes op 10 December 2009, 19:32:38
Hallo!

Ik heb vroeger toen ik een jaartje of 10 was van Marklinn een wisseltroomtrein gekregen, later toen ik ben gaan sparen ben ik overgestapt op gelijkstroom. Ik heb al die tijd met verschillende soorten modelrails gereden (fleishmann, piko, mehano etc.)

Nou wil ik éénmalig een grote investering doen om allemaal dezelfde soort raisl te kopen. Nou had ik mijn wisselstroombaan nog en daar zaten C-rails bij van Marklin. Kan ik deze rails ook voor gelijkstroom gebruiken in combinatie met C-rails van Trix?

Ik hoor van jullie,


Mvg,
Patrick
Titel: Re:C-rails
Bericht door: Dennis ten Hove op 10 December 2009, 20:00:42
Hoi Patrick,

de Marklin C-rails en de Trix lijken veel op elkaar echter ze zijn niet door elkaar heen te gebruiken. Dit heeft te maken met de stroomafname. Bij de Trix versie is de ene spoorstaaf de min en de ander de plus. Bij de Marklin zijn beide spoorstaven de min en is het pukkeltje in het midden van de rails de plus (of andersom).
Kort samengevat: je kan ze dus NIET met elkaar combineren.

Groetjes Dennis

p.s als je nog (voor mij) bruikbare Marklin C-rails over hebt wil ik die wel hebben hoor
Titel: Re:C-rails
Bericht door: Paul VT 11.5 op 10 December 2009, 20:27:51
Als je met bijv. een Dremel de lasjes doorslijpt (onderzijde) van de M* C-rail
die de beide rails verbinden, kun je ze daarna prima gebruiken/ combineren met Trix C-rail.


Greetz, Paul
Titel: Re:C-rails
Bericht door: Wim Ros op 10 December 2009, 21:29:57
Hoi Patrick,

Kort samengevat: je kan ze dus NIET met elkaar combineren.
p.s als je nog (voor mij) bruikbare Marklin C-rails over hebt wil ik die wel hebben hoor

Is een manier om goedkoop aan C-Rails te komen.

Maarre, als je doet wat Paul hierboven schrijft, dan kan het perfect gebruikt worden als 2-rail.

Mvg
Wim.
Titel: Re:C-rails
Bericht door: Patrick Beentjes op 11 December 2009, 10:18:06
Moeten er dan ook nog van die "verbindingsdingetjes"  tussen die bij modelrails en profi van fleishmann zitten? Of hoef je ze alleen aan elkaar te klikken?

Verder, wat is jullie opinie over c-rails van trix? Is Fleishmann Profi beter of toch C-rails van Trix?

Groet,
Patrick
Titel: Re:C-rails
Bericht door: Ferry As op 11 December 2009, 10:28:47
Hallo Patrick,

De Trix rails kan je zo in elkaar klikken. Is een ander systeem dan de meeste gebruiken , zoals Flm of Roco.

Tja, wat betreft de keuze. Dat is wat je smaak is en ook wat voor baan je wilt gaan bouwen.

Als het een vaste baan gaat worden zou ik persoonlijk geen van beide nemen. Ben vroeger begonnen met Flm Profi, maar heb dat een aantal jaren geleden vervangen.
De bedding en rijeigenschappen, zeker over wissels, was ik niet zo over te spreken.

Ik gebruik nu Roco line en Peco, beide zijn zonder bedding, maar door dat zelf te maken wordt het uiteindelijk een stuk realistischer.
Ook de rijeigenschappen zijn beter.

Met Trix heb ik geen ervaring.

Succes met de keuze

Groeten

Ferry