BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: BAMA op 07 December 2009, 23:47:57

Titel: Wissel Marklin K rail
Bericht door: BAMA op 07 December 2009, 23:47:57
Wie heeft er ervaring met slecht werkende electrische bediening van de Marklin K wissel

Op mijn spoorbaan  met schaduw station heb ik een electrische wissel die bediend word door een  locomotief die over een schakel rail rijd.
Tegelijkertijd worden 2 seinen bediend. 1 x rood en 1 x groen.
Als ik de wissel bekijk op het moment dat hij omgelegd moet worden zie je wel een kleine reactie maar hij word niet omgelegd.
Ik heb de aansluitdraden zorgvuldig gecontroleerd op draadbreuk maar dat is niet het geval.
Als ik met een vinger het palletje van de schakel rail bedien werkt het wissel perfect.
Wie weet er een oplossing
Met vriendelijke groet
Bama
Titel: Re:Wissel Marklin K rail
Bericht door: Wim Ros op 08 December 2009, 01:10:40
Bama? of wie je ook bent?
Hele volksstammen hebben daar last van. Oorzaak slechtwerkende eindafschakeling, oplossing deze buitenwerking stellen, dus overbruggen. Zoek maar eens op die items op dit forum, dan wordt er een behoorlijke beerput opengetrokken.

Mvg
Wim.
Titel: Re:Wissel Marklin K rail
Bericht door: Jan-Peter op 08 December 2009, 01:19:03
Bama,

Drie electromagnetische verbruikers op een schakel rail is mischien wat veel van t goed.
Als je ruimte hebt kun je de boel opsplitsen met een tweede schakel rail, voor de enkele wissel.
Mocht je daar de ruimte niet voor hebben, kun je inplaats van een schakelrail een kontakt rail maken. Dit geeft langer een puls en zal dan eerst de lichte omschakeling doen (seinen) en dan al t vermogen aan wenden voor de wissel.
De bij de digitale rijders toegepaste verwijdering van de eindafschakeling, zou ik je hier niet aanraden. Mocht de trein perongeluk op t kontaktrail blijven staan, heb je kans dat de boel door brand.
Een voedings punt dicht bij de schakelrail wil soms ook helpen. Op die mannier heb je dan een groot gedeelte van t vermogen over om te schakellen, en kan de trein toch nog rijden.

In t kort drie opties;
Een extra schakelrail.
Een kontaktrail ipv schakelrail
Een extra voedingspunt in de buurt van de schakelrail (minst werkzame oplossing).

Vriendelijke groeten,
Jan-Peter
Titel: Re:Wissel Marklin K rail
Bericht door: Olav op 08 December 2009, 08:01:09
Ik neem aan dat je bedoeld een schakelrail ipv een contactrail.

Groeten

Olav
Titel: Re:Wissel Marklin K rail
Bericht door: Jan-Peter op 08 December 2009, 19:25:19
Olav,

Nee, ik gebruik bewust beide termen.
Wissels schakellen door de blauwe draad aan de 'massa'/ bruine draad te koppellen via een moment kontakt. Door t gebruik van een kontakt rail (één zijdig geïsoleerd spoor) doe je dus t zelfde. De lengte van t kontakt rail in combinatie met de lengte van de trein en de snelheid geeft je een massa puls die je voor t omzetten van de wissel en seinen kan gebruiken.
Bij niet aangepaste wissels kan t geen kwaad, die hebben eind afschakeling, bij de seinen moet je even oppassen dat de treinen er niet op blijven stil staan. Want das niet cheot  ;) voor de aandrijving van de seinen.
Schakelrail geeft een massa puls die een stuk korter is, doordat alleen de tijd die de sleper over de schakelrail gaat de massa puls genereerd.

Vriendelijke groeten,
Jan-Peter.
Titel: Re:Wissel Marklin K rail
Bericht door: Olav op 08 December 2009, 21:26:43
Jan Peter,

Ik bedoel in het verhaal :

In t kort drie opties;
Een extra schakelrail.
Een kontaktrail ipv schakelrail
Een extra voedingspunt in de buurt van de schakelrail (minst werkzame oplossing).
.

Verder niets.

Groeten

Olav
Titel: Re:Wissel Marklin K rail
Bericht door: BAMA op 09 December 2009, 14:36:38
Jan Peter
Bedankt voor je tips
Ik wil nog wel weten als ik de schakelrail vervang door Reed contacten of ik dan de zelfde problemen heb.

Met vriendelijke groet
Bart Marklin  (Bama)