BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: piet post op 05 December 2009, 16:53:14
-
In de vijftiger jaren werd eerst overgegaan van turkoois naar blauw, daarna werd de klasse-indeling gewijzigd in 1956. Jaren later kwamen de computernummers en het NS-logo. De veranderingen gebeurden uiteraard niet op een dag maar als het betreffende rijtuig naar de werkplaats moest. Ik ken de nuttige informatie van Wensink en van Haman, maar ik heb nergens gelezen of er ook "gemengd is gereden, bijvoorbeeld twee rijtuigen nog turkoois en de rest blauw, of de helft met computernummers en de andere helft nog met de oude AB-indeling. De zelfde vraag voor de lok's, reden er blauwe lok's voor turkooise rijtuigen, of omgekeerd, of reden er lok's met vishaken voor rijtuigen zonder. Waar kan ik dit eventueel vinden?
Piet
-
Hier bijvoorbeeld (http://www.seinarm.nl/Treinsamenstellingen/TreinsamPlanD.aspx)?
(Even naar benenden scrollen naar "Treinsamenstellingen 1954")
Grtz,
Ton
-
Bedankt voor je antwoord, maar 9 van de 10 keer is de vreemde eend een bagagerijtuig of een ander bijzonder rijtuig.
-
Zoals je zelf al zegt gebeurden de wijzigingen natuurlijk niet op 1 dag dus is er gemengd gereden. Je zal dan vooral oude foto's moeten zoeken waarop iets te zien is, of anders er maar vanuit gaan dat het zo geweest is.
-
Ik zou zeggen, zie de boeken over de series 1000, 1100, 1200, 1300, 1700, 2100, 2400, 2600, 3700, 6100 en 6300. Vooral de hoofdstukken over de jaren vijftig tonen een enorme verscheidenheid aan mogelijkheden.
Eelco