BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: henk en ada op 16 November 2009, 21:29:41
-
hallo
ik ben bezig om een digitalebaan met roco te maken.
mijn treinen sturen elkaar aan om te stoppen bv bij station en schaduwstation.
nu wil ik dat de trein netjes afremmen als ze in een stroomloos baanvak komen.
ik heb gelezen over de roco braking generator maar kan iemand mij vertellen of dit wat is of een andere suggestie misschien.
en wat kan of is een baanvak bezetmelder.
-
Digitaal en stroomloze baanvakken horen niet bij elkaar. Sterker nog, bij digitaal wil je net geen stroomloos. Ook 'digitale besturing' en 'treinen sturen elkaar aan' passen niet bij elkaar. Voor mijn gevoel wil je oude analoge technieken gebruiken, terwijl je overstapt naar de digitale wereld.
Sander
-
Hoi Henk ( en Ada ;) )
In deze draad (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,12629.msg194038.html#msg194038) vind je veel info over remgenerators.
En remgeneratoren zijn eigenlijk idd apparaten die je digitaal laten doen wat je vroeger met een stroomloosdeel op een analoge baan deed. Met 1 verschil... Je hele trein moet in de 'stopsectie' ( == stroomloosdeel ) passen !
[Aanvulling]
Om je een idee te geven hoe je een remgenerator gebruikt, stel je je voor, dat je met een enkelpolige aan-uit schakelaar ( of relais ) een stuk baan al dan niet van stroom voorziet.
Iets dergelijks doe je met een remgenerator ook, maar ipv de stroom van de voeding weg te halen, schakel je om van voeding ( == centrale of booster ) naar de uitgang van de remgenerator ( dus met een enkelpolige om- of wisselschakelaar ipv een aan-uit schakelaar ). Deze zal dan de spanning op de baan laten staan en ipv van het rij-commando van de centrale zijn eigen 'stop' commando aan de lokomotiven sturen. Dit stopcommando wordt door alle lokomotieven die hun stroom betrekken van de remgenerator begrepen en uitgevoerd.
Dien ten gevolge kun je vaak met 1 remgenerator voor al je 'stroomloze' ( == stopsecties ) toe.
[/Aanvulling]
Grtzz,
Karst
-
dank je wel voor dit duidelijke antwoordt
heb ik toch nog een vraagje
ik heb 6 stationsporen liggen als 1 of 2of 3 sporen bezet zijn is het dan mogelijk
dat het 4e spoor ook door dezelfde generator woord afgeremd of moet je voor elk spoor
een aparte generator hebben
of is dit te regelen met signalmodule 10777 van roco
dit is vertaald uit het duits
Met 2x aansluitingen voor twee lichte signalen, elk met een maximum van 4 signaal termen. Bezetting per aansluiting 2 adressen, adressen voor elk signaal module dus totaal 4e Het kan worden aangesloten met beide signalen, zoals gloeilampen met LED's. Geïntegreerde logische schakeling voor automatisch blokkeren na de operatie. Poorten: 2x aparte terminals voor Signalhalteabschnitt, 1x ingangsvermogen van Digital System (10761/10762/10764/10765), 1x ingangsvermogen van de rem generator 10779, 2x aparte terminals voor elk 3 track contacten / switching tracks. Alle verbindingen kurzschlussgesichert. Afmetingen: 90x80x25
ik ben hier echt een leek in
hoe moet ik het doen op digitaal gebied
dat als er 1 trein binnen komt op het station dat de ander weg rijdt
-
Je hebt voor de gehele baan en voor alle stukken waarin geremd en gestopt moet worden 1 remgenator + booster nodig. Verder per rem/stop stuk een relaisschakeling die omschakeld van normale rijspanning naar remboosterspanning.
LG100 van Lenz is zo'n ding, misschien dat je daar de handleiding eens van kunt lezen.
Mvg
Wim.