BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: coot1874 op 14 November 2009, 12:47:01
-
ik ben een begin mijn trein hobby weer op te pakken ik rij fleischmann /roco gelijkstroom ik wil een baan gaan bouwen digtaal ,mijn vraag is nu voor welk besturings ststeem kies het beste mjn gedachte gaat uit maar de viesmann Comander
deze is duurder dan bv. uUhlenbrock of de Fleischmann twin-center,geef mij advies groetjes Kok
-
Je zult moeten kiezen welk digitaal systeem je wilt gaan gebruiken. DCC is de standaard tegenwoordig, maar er zijn ook nog systemen als Motorola en Selectrix in de markt. Als je van de grond af aan begint, kies je dus het best voor het standaard DCC systeem en dan maakt de keus van het besturingsapparaat niet uit, zolang het maar een DCC-apparaat is. Eén van de meest bekende en een kwalitatief zeer goed systeem is van Lenz.
Dat betekent dan wel dat je uitsluitend kunt gaan werken met DCC decoders.
Ik gebruik zelf de Ühlenbrock Intellibox omdat die multifunctioneel is en zowel DCC, Selectrix en Motorola kan "spreken".
Dus als ik een lok met een Selectrix decoder tref, kan ik die gewoon gebruiken.
Dus het advies is.....................goed nadenken wat je wilt en dan kiezen.
Veel succes, Jan
-
De centrales, die jij noemt, zijn allemaal goed, Kok. En ze hebben gemeenschappelijk dat ze allemaal heel duur zijn. Kijk ook eens naar een Roco MultiMaus. Die koop je kompleet met trafo voor nog geen 80 euro.
Omdat je van plan bent om fleischmann /roco gelijkstroom te gaan rijden, is een multi protocol systeem, dat ook Motorola kan "spreken", een beetje nutteloos. Aan gewoon DCC zul je voldoende hebben.
Sander
-
Iemand enig idee welke standaard Graham Farrish gebruikt? Ik wil nl. toch graag een paar originele engelse locjes laten rondrijden. Is dat ook gewoon DCC, of heb je daar een multi protocol voor nodig?
-
De decoder moet dezelfde taal als de centrale spreken, het maakt niet uit in welke lok je die stopt. DCC dus.
Wel moet de lok voor 2 rail gebouwd zijn maar je spreekt over Fleischmann en Roco dus is dat oke.
succes, Albert (y)
-
Iemand enig idee welke standaard Graham Farrish gebruikt? Ik wil nl. toch graag een paar originele engelse locjes laten rondrijden. Is dat ook gewoon DCC, of heb je daar een multi protocol voor nodig?
Wat je in je lokje stopt is afhankelijk van de centrale, dus het systeem wat je gebruikt, dat moet de decoder in de lok kunnen vertellen wat hij moet doen.
Als je een multi-protocol decoder gebruikt is de kans dus groter dat de centrale hem kan bedienen. Maar dit alles heeft verder niets te maken met het merk of type treinen wat je gebruikt.
Mvg
Wim.
-
Graham Farish is van Hornby en die doen alles met (NMRA) DCC voor zover ik weet.
Dus als je een Graham Farish lokje tegenkomt waar standaard al een decoder in zit zal dat zeker DCC zijn.
Nou is het meeste GF spul nog vrij ouderwets en dus niet digitaal en gezien hun prijsstelling zullen ze modernere modellen weliswaar digitaal voorbereiden maar vast niet voorzien van een decoder verwacht ik.
Dus je kunt er zelf instoppen wat je wilt en dan is DCC voor jou de beste keuze (vind ik).
-
De centrales, die jij noemt, zijn allemaal goed, Kok. En ze hebben gemeenschappelijk dat ze allemaal heel duur zijn. Kijk ook eens naar een Roco MultiMaus. Die koop je kompleet met trafo voor nog geen 80 euro.
Maar daarmee kun je weer geeen cv-waardes uitlezen uit decoders, alleen programmeren. Soms best lastig.
Omdat je van plan bent om fleischmann /roco gelijkstroom te gaan rijden, is een multi protocol systeem, dat ook Motorola kan "spreken", een beetje nutteloos. Aan gewoon DCC zul je voldoende hebben.
Maar voor wissels en seinen bestaan ook Motorola-decoders en zie zijn vaak wat minder duur dan DCC's. Om die reden heb ik wel eens spijt van mijn Twincenter van Fl* (=Uhlenbrock). Het lijkt nogal op de Intellibox, maar spreekt geen DCC Motorola. (Wel FMZ, maar wie heeft dat nog?)
Ik denk dat je je moet afvragen wat je wilt, ook op de langere termijn en dan kan de Multimaus misschien niet aan al je wensen voldoen.
Suc6 met het nemen van je besluit.
Vriendelijke groet,
Henk
Edit: DCC bij TwinCenter doorgehaald en Motorola erbij gezet. TwinCenter spreekt geen Motorola, wel DCC :-[
-
@ Henk
De twincenter werkt ook met DCC hoor.
-
Ja Martijn, je hebt helemaal gelijk! Dank voor de terechtwijzing. :o
TwinCenter spreekt geen Motorola, wel DCC. Heb dit veranderd in mijn topic.
Vriendelijke groet,
Henk
-
Kijk ook eens naar deze:
http://www.esu.eu/produkte/digitale-steuerung/navigator/was-navigator-kann/
ESU Navigator. Lijkt een tussenmaatje tussen Lokmaus en ECOS/Intellibox achtigen. Wel DCC en Motorola. Beknopte test in het decembernummer van Eisenbahn Kurier.