BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Boerammetje op 13 October 2009, 19:07:49

Titel: Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Boerammetje op 13 October 2009, 19:07:49
Heeft iemand hier ervaring mee?

http://www.craftycomputerpaper.co.uk/pages.asp?purl=dry%20decals
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: stig op 13 October 2009, 19:25:41
Als je goed kijkt zie je nog steeds backing paper, dus eigenlijk een soort sticker. Het is niet zo dat je alleen de tekst aan een voorwerp (kaart in dit geval) kleeft. Kijk maar goed.
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Albert Bas op 15 October 2009, 08:20:06
@Stig,

De uitleg heeft 2 pagina's, onderaan staat forward, als je dat doet wordt het duidelijk.
Je print op het ene vel, dan pak je het tweede vel en haal daar de schutlaag af, doe dan het geprinte vel hier op en en neemm zo de tekst over.
Dan knip je uit en heb je een soort macanorma vel. Die kun ja dan zoals hun noemen met een sate prikker af wrijven.
Dus wel degelijk alleen de tekst. Zelf pak ik hier liever een HB potlood voor ipv een sate prikker.
Mij lijkt het wel wat.

Groet, Albert (y)
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: HuubvG op 15 October 2009, 09:16:57
Toch niet hoor Albert, de stig zegt het al. Je kunt ook geen potlood gebruiken om de letters er bijvoorbeeld een voor een af te wrijven. Je plakt het uitgeknipte tekststuk op, en dan haal je daar nog de beschermlaag vanaf. De stickey film met de letters blijft dan achter. Kijk maar eensgoed naar het laatste plaatje, je kunt zelfs zien in de rechter bovenhoek dat er wat geprutst is om het beschermende vel eraf te halen. Maar wel een leuk idee, mijn moeder (85) maakt ook ieder jaar nog zelf kerstkaartjes.  (y)
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: stig op 15 October 2009, 09:58:14
Wat Huub zegt...
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Lokpaint op 15 October 2009, 11:01:27
Hoi

Inderdaad, het is gewoon een stikker.

Bart

Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Albert Bas op 15 October 2009, 11:31:09
Oke mannen,

In dat geval vind ik het niks. (y)
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Boerammetje op 15 October 2009, 11:41:51
Gewoon de vraag beantwoorden blijft altijd lastig. Ik neem dus maar aan dat niemand er ervaring mee heeft. Zinvolle suggesties over de vervaardiging van wrijftransfers zijn echter welkom, adressen van (zeef) drukkerijen die het voor me zouden kunnen doen ook. 't Is deze keer niet voor de treinenhobby maar voor een ander project.
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Gert1 op 15 October 2009, 11:43:33
Je gaat Kerstkaarten maken?!  ;D

mvg,
Gert
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Private SNAFU op 15 October 2009, 11:46:56
Boerammetje,

Probeer www.afwrijvers.nl eens. Website ziet er niet uit, paar jaar geleden ooit eens een proefdruk gekregen van de Olympische 4241. Nadat ik overzees ergens had weggehaald en zag er goed uit.

Gr,
Bart
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Remunj op 15 October 2009, 11:47:08
Voor adressen zie Google  ;D
Type afwrijftransfers in en je krijgt een paar links.
Eentje van de branchevereniging en een link naar een bedrijf.
Aan jou de eer om verder te zoeken.  8)

En kijk ook eens op www.modelbrouwers.nl (http://www.modelbrouwers.nl)

Gr.
Eric
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: Boerammetje op 15 October 2009, 12:21:23
Merci! Uiteraard was ik al aan het googelen geslagen, maar ik stuitte vooral op kant en klare afwrijvers en niet zozeer op opties om zelf h.e.e.a. te doen vervaardigen. Barts overzeese contact had ik al aangeschreven, maar repliek bleef helaas uit.

Enneh, @ Gert: nee, geen kerstkaarten. Ik ben een auto aan het restaureren waarvoor ik transfers zou kunnen gebruiken voor het herstel van de opdruk die van origine op de buitenzijde aanwezig was...
Titel: Re:Zelf wrijftransfers maken
Bericht door: HuubvG op 15 October 2009, 13:43:10
Maar dat was de vraag toch niet, Boerammetje? Als iedereen zich strikt aan de vraag gehouden had, was de rest van de draad gewoon leeg gebleven op jouw vraag na.

Wel hebben wat mensen moeite gedaan om je van een vervelende ervaring te weerhouden. Graag gedaan.  :-X