BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Maurik op 12 October 2009, 13:57:55
-
Naar aanleiding van de opendeurdag van van Biervliet op 27-09 is er een loc met nr 2709 uitgebracht.
Omdat ik verjaar op 21-09 leek een loc met nr 2109 wel leuk.
Ik weet echter niet of deze reeks wel in Nederland komt/kwam.
Is toch wel een beetje een criterium voor mij.
Maurik.
-
Nou Maurik, kijk en huiver:
Zelfs de 2109 is in levende lijve in Roosendaal geweest:
Marc Petit fotografeerde de loc in 1989. Gevonden via Google op de site: www.flickr.com/photos/marc_1805
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2109.jpg)
Jeroen
-
Geweldig!
Het gekke is dat ik deze foto ook gevonden heb via Google alleen het onderschrift met Roosendaal is er bij mij niet doorgekomen.
Bedankt.
Weet iemand toevallig of deze reeks ook verder komt dan de grensstations?
Maurik
-
Dat kan ik je ook vertellen en nu moet ik je teleurstellen. Het antwoord is nee. De reeksen 21 en 27 kwamen/komen wel tot Roosendaal en Maastricht, maar hebben verder geen toelating in Nederland. Als je dan naar deze soort locs kijkt, kom je toch echt bij de 11.8 uit.
Jeroen
-
Telt in opzending met ook nog een Thalys naar de Watergraafsmeer mee?
-
Voor de toelating naar Rsd en Mt hebben de loc's reeks 27 of 21 (dat weet ik zo ff niet precies meer) wel proefritten gereden tussen Rsd en Vs, zowel met een reizigertrein als een goederentrein!
-
Tegenwoordig komen de machines uit de reeksen 21 en 27 niet al te vaak meer in Rsd. Enkele jaren geleden toen er nog locwissels gebeurde voor de treinen tussen B en NL gebeurde dat op regelmatige basis. Nu alleen met extra transporten.
Vriendelijke groet,
Arno
MSV Post B, Roosendaal