BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Renze de Vries op 20 August 2009, 11:04:28

Titel: fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: Renze de Vries op 20 August 2009, 11:04:28
Ik ben net begonnen met het ombouwen van een fleischmann spoor n NS1657 loc. Nu gaat dit allemaal wel aardig de loc rijdt goed en soepel en kan via mijn Ecos central worden aangestuurd. In de loc gebruik ik hiervoor de uhlenbrock mini decoder 73410, en de aansluiting hiervan lijkt redelijk simple (zie plaatje).

Echter heb ik het probleem dat ik de sluitverlichting voor en achter van de loc niet aan de praat krijg? In de ecos centrale geef ik aan dat de verlichting aan moet, echter gebeurd er op de loc niets? Ik hoop dat iemand mij hiermee kan helpen en vanaf het plaatje kan laten zien waar het misgaat?

(http://www.renarj.nl/fotos/20082009112.jpg)

Alle hulp wordt zeer gewaardeerd.
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: krab op 20 August 2009, 11:35:45
Hoi Renze ,
er zit geen sluitverlichting in ns1657 bij fleischmann .
mvrg Sjaak
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: Renze de Vries op 20 August 2009, 12:02:28
Ik bedoelde hiermee eigenlijk dat de verlichting in het algemeen niet werkt, en die zit wel in de loc ;)
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: Wim Ros op 20 August 2009, 12:31:22
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS1600.gif) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS1600.gif)

Verder denk ik dat het beter is als je de oranje en grijze draad verwisselt op de koolborstel aansluiting.

Dan komt oranje met de rode aansluiting overeen en Grijs met de Zwarte, zo staat het ook aangegeven in de gebruiksaanwijzing. Dan moeten ook de witte en gele van plek veranderen, en dan is dat deel volgens de voorschriften aangesloten.

Bij het rode cirkeltje zit iets wat lijkt op een rechtstreekse verbinding tussen de motor aansluiting en de railsspanning.

De oude voedings aansluiting die via de diodes loopt even verbreken, of de diode plaatjes verwijderen.

Mvg
Wim.
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: P.Kramer op 20 August 2009, 19:24:26

Helaas een bekend verschijnsel bij 734xx.
De kortsluitbeveiliging van de funktie uitgangen grijpt veel te snel in. Omdat een lampje heel kortstondig een piekstroom opneemt als hij aangezet wordt,schakelt de dekoder de uitgangen uit.
Je kan dit aanpassen door in CV60 de waarde verhogen. Standaard staat deze op 15 maar je kan hem verhoegn tot zo'n 30.
Net zolang verhogen in stappen van 2/3 totdat de lampjes blijven branden.

Succes
Peter Kramer
Digitaalservice.nl
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: Renze de Vries op 21 August 2009, 14:12:26
Super bedankt allemaal het werkt, het was uiteindelijk een combinatie van zaken omdraaien van de aangesloten verlichting plus de motoraansluiting. Daarnaast heb ik ook de kortsluiting threshold wat omhoog moeten zetten om het te laten werken. Maar het einderesultaat is daar uiteindelijk en het werkt perfect :)

Thnx,
Renze
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: Paulan op 21 August 2009, 19:22:23
Hoi Renze,

De lenz decoders hebben vaak problemen met de verlichting (bij mij eigenlijk altijd). Dat komt door de kortsluitbeveiliging. Voor dat je gaat solderen probeer eerst de kortsluitbeveiliging ui te zetten. Misschien was je aansluiting goed
Zet CV 60 op 0.
Dit probleem is al eerder op het forum behandeld. Soms knipperende verlichting. Ik heb ook gezien dat iemand het lampje met een led gingen vervangen, helaas nooit het resultaat gehoord of dit het probleem oploste.
Bij mij staat CV 60 bij alle locs op 0. Als er wat mis gaat kan je de decoder wel gelijk afschrijven
Titel: Re:fleischmann spoor n ns1657 ombouwen verlichting
Bericht door: Wim Ros op 21 August 2009, 19:25:21
Paul het gaat hier om een Uhlenbrock decoder, niet om een Lenz decoder. En als je het laatste bericht leest is het probleem al opgelost.

Mvg
Wim.