BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Esperopt op 04 August 2009, 23:30:13

Titel: Gebruik noodrem door machinist
Bericht door: Esperopt op 04 August 2009, 23:30:13
Vandaag weer met de trein weggeweest, erg leuk, maar dat terzijde. Op de terugweg viel het mij op dat de machinist van de stoptrein naar Leeuwarden, na station Meppel, bij elk station de noodrem gebruikte om op tijd te kunnen stoppen. Dat dit een keer voorkomt, zal wel. Maar bij elk station? Mag dit eigenlijk wel?  Een conducteur heeft mij nl ooit eens uitgelegd dat er ook gevaren verbonden zijn aan het gebruik van de noodrem.

Gerard.
Titel: Re:Gebruik noodrem door machinist
Bericht door: stig op 04 August 2009, 23:33:03
De snelrem bedoel je?
Titel: Re:Gebruik noodrem door machinist
Bericht door: Mug op 04 August 2009, 23:43:33
Afhankelijk van het type treinstel kan er Pneumatisch,Elektropneumatisch(EP Rem) (Bijv. Mat '64,ICM) of Elektrodynamisch(ED Rem) (Sprinter,IRM) geremd worden.
Alle treinen hebben altijd een pneumatisch remsysteem waarop teruggevallen kan worden bij een storing van een van de andere systemen.
De noodrem werkt ook via het pneumatisch remsysteem.
Mogelijk had uw trein een defect aan de EP Rem en werd er nu pneumatisch geremd.
Als het om een Mat 64 gaat heeft de Machinist tijdens het remmen niet de beschikking over een remkraan met verschillende remstanden maar kan alleen de remkraan als het ware aleen open of dicht zetten wat de indruk kan geven dat er een noodrem bediend wordt.

Frits
Titel: Re:Gebruik noodrem door machinist
Bericht door: Esperopt op 04 August 2009, 23:45:35
't Was een koploper. Laatst trok een grappenmaker bij Zwolle aan de noodrem, dit was dus hetzelfde geluid ed.

Gerard.
Titel: Re:Gebruik noodrem door machinist
Bericht door: rene w. op 04 August 2009, 23:45:48
Waar bestond deze trein uit.... DM90 of ICM(m).

Is het ICM(m) dan kan je de toegevoegde blokkenrem wel eens hebben gehoord,
Deze komt extra tegen de wielband aan als je harder remt dan de vierde remstand,
dit hoor je duidelijk als een zwaar slijpend geluid en lijkt dan net of de trein met de snelrem tot stilstand komt. Zit in het draaistel onder de cabine's.
Titel: Re:Gebruik noodrem door machinist
Bericht door: Esperopt op 04 August 2009, 23:55:24
Koploper, ICM dus. Ik reis vrij regelmatig op dit traject, en dit is de eerste keer dat het me opviel.

Gerard.