BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Maikel van Velzen op 31 July 2009, 20:56:22
-
Beste Forumgenoten,
In een ander topic ben ik opzoek naar foto's van VolkerRail spoormachines welke ik inmiddels ontvangen heb.
Van kibri wil ik twee modellen gaan maken van de stop- en ballast machine.
Nu zou ik graag willen weten wat een goede lijm is om deze modellen in elkaar te zetten.
In het verleden heb ik deze modellen al een keer gebouwd, toen met revell lijm. Ik zou graag willen weten of dit een goede lijm is om deze modellen te maken, of dat jullie toch een andere lijm adviseren.
In afwachting van jullie reactie, verblijf ik.
Mvg Maikel
-
Lijm van Revell, Kibri of Faller (om er maar een paar te noemen) zijn goed bruikbaar voor dit soort bouwdozen.
-
Ik gebruik UHU plast. Werkt goed vind ik persoonlijk
mvg,
Matthijs
-
Hallo,
Hartelijk dank voor de reacties.
Het bouwen van eerder modellen ging best goed met Revell lijm, echter vroeg ik me af of er betere methode zijn.
Soms schoot ik uit, en dit geeft toch een lelijke vlek.
Zelf zat ik te denken aan bijv. crystal clear als lijmmiddel. Weet niet of dit geschikt is.
Zelf wil ik eigenlijk eerst de verschillende delen in de VolkerRail kleur spuiten, voordat ik ze ga lijmen. Heeft iemand hier ervaring mee, of adviseren jullie om toch eerst het model te bouwen en vervolgens te spuiten?
In afwachting van jullie advies,
Mvg Maikel van Velzen
-
Gebruik hier al jaren de revell.
Eerst de tubes nu de flesjes met naald.
Bij de naaldflesjes heb ik al vaak meegemaakt dat de verbinding
binnen de kortste keren weer loslaat.
De tubes heb ik ongeveer een jaar of 10 geleden gebruikt, en hierbij
gebeurd het nu regelmatig dat er verbindingen loslaten.
Voor mij dus geen revell meer!
Ben eigenlijk ook wel benieuwd wat er hier zoal gebruikt wordt, en wat de ervaringen na enkele
jaren is.
Tinus.
-
MEK werkt ook prima (y)
-
MEK werkt ook prima (y)
Denk eraan goed ventileren. Indien gereed voor de dag, niet in een afgesloten doos wegzetten, maar goed laten luchten.
En vooral niet vergeten goed ventileren.
BTW is er niet een bisonverdunner die het zelfde doet?
mvg Harry
-
Ik vind Revell fijner werken dan Faller. Ook heb ik de indruk dat het beter lijmt.
Maar hoe het gelijmde er over 5-10 jaar eruit ziet, dat weet ik niet.
Ben benieuwd naar ervaringen van andere forumleden.
Groet, Enrico
-
Cristal clear zou ik niet gebruiken, want het geeft geen stevige verbindin.
Als een raampje mislukt is pulk je de cristal clear zo weer weg van plastic.
Als het gelukt is blijft het wel voor altijd goed zitten.
Revell lijm kan je gebruiken. De Mastica zijwanden zitten na 29 jaar nog steeds goed vast in mijn omgebouwde Lima hondekoppen.
Groetjes
Wil
-
Beste allemaal,
Er zijn dus wisselende ervaringen met Revell Lijm.
Zelf zitten de modellen die ik gebouwd heb met Revell lijm nog keurig vast, ook na 6 jaar.
Was gewoon eens benieuwd of mensen ervaring hebben met andere lijmsoorten als Revell.
Denk dus dat ik deze modellen gewoon met Revell lijm ga lijmen.
Bedankt voor de tips.
Mvg Maikel
-
@ alle lijmers
Waarom gebruik je niet gewoon KIBRI lijm, of zeg ik nu wat verkeerds.
Ik gebruik die al jaren lekker met een penseeltje en laten vloeien, bij mij is zo'n model nog nooit uit elkaar gevallen. De lijm smelt de naad aan elkaar.
Lijm ze,
Frederico
-
Waarom gebruik je niet gewoon KIBRI lijm, of zeg ik nu wat verkeerds.
Ik gebruik die al jaren lekker met een penseeltje en laten vloeien, bij mij is zo'n model nog nooit uit elkaar gevallen. De lijm smelt de naad aan elkaar.
En met alle respect, Fredrico; dat doet de Revell ook.... en die is vrij eenvoudig te krijgen terwijl ik de Kibri bijna nergens tegenkom.
Al deze lijmen zijn op een gelijke basis en doen hetzelfde. Dus er is niets tegen de Revell.
En nee, je zegt niets verkeerds ;D ;)
V.w.b. het loslaten; er staat hier meer als genoeg ouder als 10 jaar dat met Revell gelijmd is en dat wil allemaal echt niet meer van elkaar.... dat zal dan wel met enig geweld moeten ;)
-
Grootste nadeel van kibri lijm is dat die flesjes makkelijk omvallen ;D ;D ;D
Overigens qua nostalgie wel leuk, na 30 jaar nog steeds in dezelfde verpakking, ook het kartonnen doosje met het geperforeerde rondje om het flesje in te zetten
-
Ik heb alleen ervaring met revell en uhu plast, revell is duidelijk agressiever en lijmt beter dan uhu. Als je met revell iets verkeerd lijmt krijg je het niet meer onbeschadigd van elkaar, bij uhu-spul lukt dat vaak nog een heel eind. Als iets goed vast moet zitten lukt dat dus ook net altijd met uhu...
Verder kun je inderdaad prima lijmen met bisonkitverdunner/ontvetter (er staat op t busje groot ONTVETTER en daaronder klein "tevens verdunner voor bisonkit") maar dat is echt vals klotespul, je gaat niet voor je lol in die lucht zitten. (en dat zeg ik niet zo gauw)