BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Sharan op 27 July 2009, 20:55:04

Titel: Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 27 July 2009, 20:55:04
Ik heb jullie hulp nodig:

Ik heb 2 oudere locs met een Selectrix decoder en 2 nieuwe locs met een Selectrix/DCC decoder welke aangestuurd worden door een Trix Central Control 2000. De 2 oudere locs rijden prima, maar bij de 2 nieuwe  locs gaan alleen de lampjes branden. Tevens maakt de loc wel een hoog geluidje als je aan de snelheidsknop draait. Ik denk dat het een kwestie is van de waarden de veranderen, alleen ik heb geen idee hoe.

Groeten Sharan
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Robert_N-Nm op 27 July 2009, 21:28:00
Om waardes aan selectrix-decoders (ik vermoed de impulsbreedte van de decoders) te veranderen moet je sowieso een Lok Control 2000/Mobile Station of vergelijkbare uitbereiding tot je beschikking hebben. Met de CC-2000 kan je alleen het adres programmeren (1 t/m 9).

Robert
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Maarten43 op 27 July 2009, 22:58:48
Dat zal waarschijnlijk decoder 66838 zijn. Deze is toch goed af te regelen met de motorvariant en impulsbreedte. Zoals Robert al aangaaf
kun je deze alleen met een lokcontrol afstellen of anderzijds met een (hand)centrale van Mut of Rautenhaus.

Wat je ook kunt doen is naar een winkel gaan om te vragen of dat ze hem even voor je willen afregelen. Dit kan ook in dcc bedrijf
want de decoder spreekt ook dcc en als je de regelvariant en inpulsbreedt in dcc mode wijzigd veranderd dat ook automatische
in selectrix mode. In dcc mode is dat CV 49 en 50 bij deze decoder.

Hieronder vind je een gedeelte van de handleiding met instellingen onder selectrixmode. Succes.......
Klik op de foto om hem te vergroten.....
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1000414.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/P1000414.jpg)
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: P.Kramer op 28 July 2009, 22:14:30
Een hoog piepend geluid wijst vaak op vast zittende motor of aandrijving.
Als het inderdaad de 68838 is zou hij in ieder geval de motor moeten aansturen.
vrijwel nooit is aanpassing nodig.
Kontroleer dus de motor op goede werking (zet er een gelijkspanning op zonder dat de dekoder is aangesloten) en kijk of hij goed wil lopen en krachtig is.

succes!

Peter Kramer
Digitaalservice.nl
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 14 August 2009, 18:04:57
@Peter Beide nieuwe locs met een nieuwe decoder doen dit. De oude Selectrix locs doen het prima.

Ik heb inmiddels een Mobile station van Trix weten te bemachtigen, maar krijg de treinverlichting niet aan. De knop indrukken op de ms maakt niets uit. Iemand een suggestie?

Alvast bedankt.
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 14 August 2009, 21:20:50
Een aanvulling op mijn vorige bericht:

De loc uit de startset doet het naar behoren, alleen de verlichting wil niet. De 2 andere locs met dcc/sx decoder bewegen bij het uitlezen een paar milimeter, terwijl de loc uit de startset een paar cm beweegt. Tevens bewegen de 2 locs een heel klein stukje en staan dan stil. Ook doet de verlichting het niet.  Kan iemand wellicht aangeven welke i]cv waarde ik moet wijzigen? Ik word hier een beetje  >:( van!
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Robert_N-Nm op 14 August 2009, 23:18:48
 >:( heeft geen zin, daar doen loks het echt niet beter van ;).

Heb je wat aanvullende informatie voor ons. Zoals welke loks gaat (art.nrs, merk, type) het om en op welke manier zitten de decoders erin (gestoken in de NEM stekker of gesoldeerd)? Daarnaast heb je alleen geprobeerd de decoders aan te spreken in DCC modus of heb je het ook geprobeerd in Sx-only modus?

Daarnaast trek een lapje met een beetje ontvetter over de sporen heen (tenminste als deze niet nieuw zijn, bij nieuwe rails zinloos) zodat ze mooi glimmen. Dat werkt bevorderend voor het programmeren en het rijden.

Robert
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 15 August 2009, 00:04:24
De ene  loc is minitrix art.  12513 met stekkerverbinding en minitrix decoder 66838, deze is gesoldeerd. De andere loc is uit de startset van minitrix met de dubbeldekrijtuigen (br 110) met stekkerverbinding en minitrix decoder 66838, deze is er alleen ingestoken. Ik heb de locs ook in sx mode geprobeert te laten rijden, maar ook dit lukte niet. Wat betreft de rails: deze zijn idd niet nieuw en kunnen wel een beurtje gebruiken. De loc die in de startset Schweiz zat rijdt prima, alleen de verlichting gaat niet aan. De 2 sx locs doen het prima met verlichting. Kunnen de 2 decoders ook worden gereset?
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: P.Kramer op 15 August 2009, 10:32:34
 Sharan,

Het beste is even een aantal zaken uit te schakelen. De dekoders die je hebt zijn in principe prima en geven een goed rijgedrag. Cv instellingen wijzigen lossen je probleem niet op.
Soldeer eens 2 draadjes op de print waar de rijspanning binnen komt. Eevn goed bekijken of nameten waar dat kan. Sluit deze draden rechtstreeks aan op de centrale (of de rails) Op deze manier overbrug je alle eventuele slechte kontakten in de lok en de vuile rails.
Heeft dit resultaat dan weet je dat je het daar moet zoeken.
Vaak is de massa verbinding in de loks erg slecht geregeld. Maak de draaistellen los en controleer de slepers voor de stroomafname. Goed schoonmaken is erg belangrijk.
Heeft dit geen resultaat dan zal je de motoraansluiting moeten kontroleren. Ook hier eventueel een draadje solderen.
Het is soms heel lastig om de oorzaak te achterhalen maar het komt vaak op slechte kontakten neer.

Succes

Peter Kramer
Digitaalservice.nl
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: P.Kramer op 15 August 2009, 20:50:59

Sharan,

De dekoder kent geen reset. Op de link http://www.doehler-haass.de/DHL160.htm (http://www.doehler-haass.de/DHL160.htm) kan je precies zien wat voor een dekoder het is en hoe hij ingesteld zou moeten zijn.
Zoals gezegd wijst een hoog piepend geluid vaak op een vast zitten motor of kortluiting.
Lukt het allemaal niet dan moet hij retour.

Peter Kramer
Digitaalservice.nl
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Anne W op 15 August 2009, 22:38:55
Beste Sharan,

Even een "domme" opmerking, nieuw betekent dat "zojuist gekocht"?, zo ja is het dan niet wijzer om even terug te gaan naar de verkoper, zelf oplossingen zoeken kan de garantie in gevaar brengen.

Groet, Anne W
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 16 August 2009, 09:46:07
Beste Anne W,

Beide zijn nog geen jaar oud, maar zijn via ebay duitsland gekocht. Garantie heb ik wel, maar wordt wel een lastig verhaal. Ik denk nog steeds dat ik de instellingen verkl**t heb. De cv waarden zal ik allemaal op de waarden zetten zoals die op de site staan die Peter noemt.
Het piepend geluid ben ik ook kwijt onder de Mobile station, bij het uitlezen bewegen ze een heel klein beetje. Om slechte contacten uit te sluiten, zal ik beide kappen loshalen ( :-\ :-\) en kijken of er iets loszit. Tevens zal ik de rails schoonmaken evenals de wielen.

Groeten Sharan
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: HansQ op 16 August 2009, 11:52:27
Nog dommere vraag; ik lees net dat je de kappen gaat loshalen dus de loks nog nooit hebt opengehad?
Weet je wel zeker dat er decoders in zitten? Het gedrag dat je beschrijft lijkt ook op analoge loks op een digitaal signaal.
In moderne loks die digitaal zijn voorbereid zit een 'dummy' plaatje dat verdacht veel op een decoder lijkt!
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 17 August 2009, 07:46:48
Nee, er zitten echt decoders in! Zoals gezegd reden ze enkele weken geleden prima met mijn Selectrix Central control 2000. Waarschijnlijk heb ik iets gedaan waardoor deze locs op tilt zijn geslagen! Weet iemand ook in welke cv waarde je de verlichting regelt. Bij de nieuwe loc  uit de startset kan het licht niet worden geschakelt.

Gr Sharan
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: gvandersel op 17 August 2009, 08:35:43
Hallo,

Ik rijdt met dezelfde configuratie als jij, een aantal loc's met oude selectrix decoders en een aantal met de 66838. Wat mij opvalt is dat bij verkeerd inschakelen van de CC2000 vaak de 66838 geherprogrammeerd wordt. Adres wordt dan 127.
Met de CC2000 kun je alleen het adres zetten en alle andere parameters worden op 0 gezet. Ik weet niet of je een interface hebt,  maar dan kun je met behulp van de computer, interface en CC2000 de loc opnieuw programmeren.
Je kunt hiervoor koploper gebruiken of van mijn site (http://www.vandersel.nl) een klein programma downloaden (SX-tester, zie "Selectrix" en "download").

De 66838 rijdt met de waarde "0" in maxsnelheid erg langzaam. Ik zet deze waarde op 4, 5 of 6. Alle andere waarden op 1, daar de 66838 niet erg lekker op de "0" reageert.

Groet,

Gerard van der Sel
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Robert_N-Nm op 17 August 2009, 10:57:35
Hoi,

Als de waarde voor Vmax op 0 wordt gezet bij een spontane reset dan betekent dat in feite dat de decoders op analoge modus staan ingesteld.

Voor wat betreft de decoders. Probeer met de mobile station de decoderparameters in Sx-1 modus eens uit te lezen (dus Adres, stopstecties, Vmax,Remvertraging en Impulsbreedte) en hier te posten per lok.

Daarbij hoe staat de CC2000 en MS qua protocollen. Gemengd DCC/Sx bedrijf of alleen Sx? Ik heb namelijk een CC2000 en ik heb nog nooit problemen gehad met het ding en spontane resets.

Robert
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: gvandersel op 17 August 2009, 11:14:06
Bij Vmax is 0 is de decoder nog steeds digitaal te besturen. De snelheid is alleen absurd laag.
Bij SX zou je zo analoog moeten kunnen rijden.

Groeten,

Gerard van der Sel.
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Robert_N-Nm op 17 August 2009, 19:34:13
Hoi,

Even een citaatje, bron: "Grundlagen der Selectrix - Steuerung - Fahren - Schalten", blz 34, Einstellen von Fahrzeugdecodern", afkomstig uit het stukje over de LC2000 en Control Handy.

Spricht man vom Programmieren von Fahrzeugdecodern, so ist das elektronische Einstellen von Eigenschaften im Fahrzeugdecodern gemeint. In den Selectrix-Fahrzeugdecodern können die Eigenschaften:
eingestellt werden.

Simpel gezegd staan de decoders dus in analoge modus geprogrammeerd, dat geldt voor alle Sx-decoders ook de nieuwere multiprotocol decoders. Deze decoders beschikken wel over een automatische bedrijfsmodus herkenning waardoor ze zo op een analoge baan of digitale baan kunnen worden gezet zonder programmeren.

Robert
Titel: Re:Selextrix decoders
Bericht door: Sharan op 17 August 2009, 20:18:46
Ik heb de ms op alleen sx modus gezet en beide locs als sx loc geprogrammeerd. De br 110 rijdt nu, maar maakt een beetje knarsend geluid bij het langzaam rijden, wellicht een gebruik aan smeermiddelen? Hij is nieuw en nog geen een keer gesmeerd. De br 182 weigert dienst, maar de verlichting brandt wel weer in de goede rijrichting. Ben in ieder geval weer blij met de vooruitgang!

Bedankt!