BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: HansQ op 28 June 2009, 16:48:31

Titel: BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 28 June 2009, 16:48:31
Hallo heren ik mag vooral ook hopen dames,

Ik heb met veel genoegen de nieuwe oranje/groene aanwinst op de Groterdam site bekeken, die BAM Köf III in HO, zie ook draadje:    :)
https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,16300.msg269165.html#msg269165 (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,16300.msg269165.html#msg269165)

Er is ook een link met fotoos van de Köf met inspectie wagon in dezelfde kleuren uit 2005, een prachtig kleurrijk geheel:    :P
http://www.open.ou.nl/hon/HSLAFL37.htm (http://www.open.ou.nl/hon/HSLAFL37.htm)

Nou ben ik zelf een N-spoorder dus ik wil dat natuurlijk graag in 1:160 nabouwen! De Köf zelf is niet zo'n punt, daar is wel aan te komen om in de goeie kleur te spuiten.
Maar die wagon, die zal ik zelf moeten maken, alleen het zou helpen als ik weet wat voor de 1:1 versie ooit de basis was?
Misschien zijn er grootspoor experts zie me kunnen vertellen welke goederenwagon men heeft verbouwd hiervoor en wat grofweg de wijzigingen zijn geweest; is de wielbasis verlengd, zijn de balkons eraan geplakt qua lengte of is de bovenbouw daarvoor ingekort?

En als iemand nog fotoos heeft/weet van de andere zijde voor de juiste positie van de ramen en/of weet welke standaard modelbouw verf kleurcodes in de buurt van de RAL kleuren die BAM gebruikt komt. Of wat voor soort verf ik als standaardlak bij de verfboer kan laten mengen om te gebruiken voor de airbrush?

Alvast hartelijk dank,
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: hubertus op 28 June 2009, 17:12:05
De meeste (alle?) van deze wagens zijn destijds omgebouwd uit Nederlandse Gbs - wagens. Gezien de plaats van de diagonale verstegingsribben is dat ook bij deze wagen het geval.
Aangezien naast de deuren aan beide kanten nog vier zijwandvakken zitten, zou de bak nog de orginele lengte hebben en de trapjes er dus aan vastgeplakt. Of daarbij het onderstel is verlengd, weet ik niet.
Door de schuingenomen foto is wat moeilijk te zien waar de assen zitten, maar oorspronkelijk zitten die bij de Gbs bijna halverwege de gedeelten naast de deuren. Dat lijkt hier ook het geval.

Huub
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: martijnhaman op 28 June 2009, 18:03:11
Volgens mij staat deze wagen al geruime tijd in de Rotterdamse haven. Daar staat een wagen die hier zeer veel op lijkt. Is geheel groen (wel nog met grijze stellage op het dak) en wordt door RRF gebruikt als verblijfsruimte. Naast de wagen staat een chemisch toilet modell Dixi.

Volgens mij (even uit mijn hoofd) zou hij hier (http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s_q&hl=nl&geocode=&q=maasvlakte&sll=52.49616,3.427734&sspn=5.044365,14.018555&ie=UTF8&ll=51.908988,4.201463&spn=0.001248,0.003422&t=k&z=19) moeten staan op een van de kopspoortjes. Er loopt een weg vlak langs, dus mocht je in de buurt wonen dan zou je eens langs kunnen rijden voor wat foto's.

Martijn
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 28 June 2009, 18:14:03
Ha, mooi, ik zal es kijken als ik in de buurt ben!

Ondertussen even naar NS groentewagons gekeken, maar de versie die ik ken heeft mist aan beide zijden tussen de steunbalken en de schuifdeuren nog een paneel, zie origineel:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS_GBS.jpg)

En met 'modificaties', maar ik kan dus 2 ramen niet kwijt zoals ik ze op de BAM fotoos zie:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS_GBS_2.jpg)

Moet ik soms naar een andere versie van de GBS groentewagons (in spoor N) op zoek?
Misschien weet iemand een Roco/Minitrix/Fleischmann Piccolo/Arnold nummertje?

Alvast bedankt,



Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: hubertus op 28 June 2009, 18:24:52
Een groentewagen is ook geen Gbs, dus dat het niet past, is niet zo vreemd.
De Nederlandse Gbs zal niet in N zijn uitgebracht.
Eventueel kun je ook de Duitse Gbs gebruiken (als die tenminste wel bestaat in N, in H0 in ieder geval bij Roco), maar dan zitten de diagonale ribben op de verkeerde plaats.
Het dak klopt dan ook niet, maar aangezien je dat sowieso moet verlengen/vervangen, lijkt me dat niet het grootste probleem.
Op je tweede foto ga je de bak verkorten, maar dat is dus niet gebeurd in het echie.

Huub
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 28 June 2009, 18:28:44
Aha, maar de Duitse standaard goederenwagons zien er nog afwijkender uit...
Is dit misschien een beter alternatief:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS_GBS_3.jpg)

Als ik de kap verzaag kan ik 'm wel anders fabrieken denk ik...
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: hubertus op 28 June 2009, 18:32:36
Ik neem aan dat je met de Duitse standaardgoederenwagens de Gs bedoelt? Die ziet er inderdaad anders uit en moet je dus ook niet hebben.
De Duitse Gbs wijkt veel minder af, ik vraag me zelfs af of jij het verschil met de Nederlandse ziet.  ;)

Huub
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 28 June 2009, 18:39:05
Vast niet...   :)
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 28 June 2009, 19:12:15
Is dit wat?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/NS_GBS_4.jpg)

Kap verzagen, dak verlengen en trappetje plus bovenbouw erbij...
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: hubertus op 28 June 2009, 19:38:41
Tja, wat vind je zelf?
De wagen is te kort, assen zitten op de verkeerde plek, plankenwanden ipv. gladde wanden, zijpanelen te smal, tweedelige deur ipv eendelig.
Het is dus echt een verkeerde wagen als basis.
Maar het gaat erom of jij je daaraan stoort, jij moet er uiteindelijk een goed gevoel bij krijgen.

Huub
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 28 June 2009, 20:13:25
Aha, de wanden dienen glad te zijn?
Da's mooi, dan maken we toch gewoon een nieuwe opbouw, da's veel gemakkelijker.
Maar de as-afstand van zo'n gewone Gbs is wel goed (voordat ik 'm molde met paint)?
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: hubertus op 28 June 2009, 20:45:34
De assen zitten bij een Gbs 8 m van elkaar, baklengte is ongeveer 12,7 m.
Ik denk niet dat daar iets aan is veranderd bij de ombouw.
Dan komen de trappetjes en de buffers er nog bij zodat je op iets van 14,5 to 15 m uit zal komen.
Zoek daar het model bij.

Huub
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: martijnhaman op 28 June 2009, 21:01:17
(http://roco.cc/typo3temp/pics/56c3518f65.jpg)
Bron: roco.cc (http://roco.cc/index.php?id=14&Anfangsposition=198&artikelnummer=66664)

Is dit wellicht een aardig model dat als basis kan dienen?
Hij heeft in ieder geval gladde wanden. De diagonale ribben zitten wel op de verkeerde plaats.
Lengte over de buffers is 161 mm (is ongeveer 14 meter).

Martijn
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: martijnhaman op 18 March 2010, 18:37:00
(http://i273.photobucket.com/albums/jj201/martijnh_album/Fotobakje/th_2010_0505.jpg) (http://i273.photobucket.com/albums/jj201/martijnh_album/Fotobakje/2010_0505.jpg)

Was vandaag weer eens in de Rotterdamse haven en zag dat de verblijfswagen van RF door de afwezigheid van andere goederenwagens nu redelijk zichtbaar was vanaf de weg. Vandaar maar een foto met de mobiel gemaakt van deze wagen. Misschien dat HansQ die dit draadje starte er nog iets aan heeft.
Nog een paar gegevens: de wagen draagt het nummer 40 84  954 1 614-4 Us, de wagenbak is 8.00 m lang en de lengte over de buffers bedraagt 15.02 m.

Martijn
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: Rick op 09 September 2012, 15:03:19
Via Google kwam ik dit tegen, natuurlijk veel te laat, maar de Gbs die nodig is voor de ombouw heeft Minitrix uitgebracht in set 15155 en als DB wagen waarvan ik het nummer niet weet. ;)
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: HansQ op 09 September 2012, 19:08:38
Bedankt! Ik zal es kijken of ik dat setje nog ergens tegenkom!
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: Rick op 09 September 2012, 19:40:20
Losse wagens uit het setje liggen bij een bekende N-spoorwinkelier, naast de NS en DB versie is er ook een DSB-set en een DR-versie. Keus zat dus. Arnold heeft ook een Gbs, maar ik weet niet of deze afwijkt.
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: ruudns op 09 September 2012, 20:08:34
@Martijn: Die werkwagen heeft Sabat Kras (Hans) ook al eens voor mij gefotografeerd. Hij heeft er meerdere foto's van gemaakt. Weet je toevallig wat voor type wagen het oorspronkelijk was? Lijkt een beetje op een Gs of Gbs. Ik wil hem in H0 na bouwen.
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: THSfan op 09 September 2012, 20:15:51
Volgens mij staan er bij de Wapstad ook nog los een paar van die DB wagens
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: martijnhaman op 09 September 2012, 21:16:51
@ruudns: Volgens mij zijn dit soort wagens verbouwd uit overcomplete grootvolumewagens type Gbs. De wagens zijn daarbij aan een zijde van een extra bordes voorzien en het dak boven de bordessen is verlengd. De houten schroten zijn vervangen door multiplex wandpanelen.

Martijn
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: Rick op 09 September 2012, 21:22:07
Lijkt een beetje op een Gs of Gbs.
Een Gbs, zoals op de eerste pagina van dit topic wel duidelijk beschreven staat.
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: ruudns op 10 September 2012, 00:02:31
Heeft deze Gbs dan eerst dienst gedaan bij de NS? Hoe zag hij er dan oorspronkelijk uit?
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: Thowra op 10 September 2012, 00:21:06
Zo Ruud,....

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/GBS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/GBS.jpg)
bron: Marklin set 47313


Jeroen
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: NS6400 op 10 September 2012, 08:00:14
Ik kwam dit tegen, is ook nog een manier  ;D
http://www.nproject.org/nl/modelspoor-ombouw-acties/wagon-ombouw.html (http://www.nproject.org/nl/modelspoor-ombouw-acties/wagon-ombouw.html)\
Of is dat een andere wagon, het leek er anders veel op.
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: ruudns op 10 September 2012, 10:39:26
@Thowra: dat snap ik 8). Ik bedoel wel als werkwagen, voor hij de BAM kleuren kreeg ;).
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: Thowra op 10 September 2012, 19:56:46
aha zo!   ;D  Poeh, geen idee. Ik denk eerder een gbs van 'Electrorail' gezien de appendages bovenop het dak. Maar een witte Strukton gbs is ook mogelijk. Of NS blauw\geel.

Jeroen
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: Arjen-V op 10 September 2012, 20:04:58
Is het niet een optie om van bijvoorbeeld styreen hier een plotje te maken, er zijn nog genoeg anders uitvoeringen van dit soort wagens, en kunnen op zich wel een leuke aankleding vormen op stationnetjes of in een leuke werktrein.
Titel: Re:BAM inspectietrein HSL 2005, basis voor wagon enzo?
Bericht door: ruudns op 10 September 2012, 21:00:01
Zijn daar ook nog foto's van? Een plotje is strak plan (y).