BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: GertjanSierd op 27 June 2009, 12:50:12
-
Beste medespoorders,
Gisteren heb ik mijn eerste stoomloc gekocht. Mijn keus is gevallen op de Liliput NS3505 (L131999). Nu lees ik in de beschrijving dat het raadzaam is de loc "op zijn rug" een paar minuten vooruit en achteruit te laten draaien. Weet iemand wat hiermee bedoeld wordt? Ben tot nu toe gewend om een nieuwe loc op de rails een uurtje te laten inrijden.
Hierop volgend schiet mij nog iets anders te binnen. In nieuwe loc's plug ik direct een decoder en laat dan inrijden. Is het misschien verstandiger een loc eerst "analoog" (zonder decoder) in te rijden?
mvg Gertjan
-
Gertjan,
Voor het inrijden van locs laat ik ze altijd een half uurtje vooruit en een half uurtje achteruit rijden; beide keren op half vermogen.
In mijn ogen kan je inderdaad beter analoog inrijden: Je weet dan of de loc goed loopt voordat je de decoder plaatst. Als je eerst de decoder plaatst en daarna blijkt dat het apparaat niet goed werkt, weet je niet of het aan de loc ligt of aan de decoder. Als hij zonder decoder goed heeft gelopen, kan je er van uitgaan dat het niet aan de loc ligt.
Grtz,
Ton