BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Patrick1 op 19 June 2009, 13:40:19
-
Hallo,
Bij de decoder die ik gisteren aangekocht heb zat geen documentatie bij(hier voor moest ik 10€ meer betalen). Bij navraag zou het gaan om een decoder van Esu.
Hoe kan ik weten welk type decoder dit is?
(31/04/34 is op de decoder aangebracht)
Mvg,
Patrick
-
Heb je deze nieuw gekocht in de winkel ??? of via Marktplaats oid ?
Ik gok eigenlijk het laatste want normaal krijg je gewoon gratis een boekje erbij hoor.
Als je hem plaatst in een loc en je centrale kan het aan, kun je de CV's uitlezen om te achterhalen welk merk het is.
Gr. Remco.
-
Hallo,
Hoe kan ik weten welk type decoder dit is?
(31/04/34 is op de decoder aangebracht)
Als het een DCC decoders is dan CV7 en CV8 uitlezen. Deze vertellen je het merk en type.
Mvg
Wim.
-
... normaal krijg je gewoon gratis een boekje erbij hoor.
Hier verschillende decoders van Zimo en Tran waarbij geen boekje zit. Wel een klein velletje (iets groter dan de decoder zelf) met welk type decoder het is, wat welk draadje is, en waar de volledige documentatie te vinden is.
-
Ik heb hem nieuw gekocht in de winkel.
CV7: 44 en CV8: 151.
Patrick
-
Het is inderdaad een Esu maar erg vreemd dat er geen boekje bij zat, ESU levert bij mijn weten altijd boekjes mee. En dat boekje kost zeker geen 10 euro.
Waar heb je hem precies gekocht als ik zo vrij mag zijn ? Is het toevallig geen OEM uitvoering van een Esu oid ?
Gr. Remco.
-
Hallo,
Bij de decoder die ik gisteren aangekocht heb zat geen documentatie bij(hier voor moest ik 10€ meer betalen). Bij navraag zou het gaan om een decoder van Esu.
Hoe kan ik weten welk type decoder dit is?
(31/04/34 is op de decoder aangebracht)
Mvg,
Patrick
lijkt me een ESU code. Op ronde sticker?
Betaal NOOIT geen supplement voor een ESU-handleiding als je wet dat je ze gratis kan downloaden vanaf: http://www.modeltrainservice.com/NL/downloads.htm (http://www.modeltrainservice.com/NL/downloads.htm) in 't Nederlands en via de site van ESU in 't Duits (http://www.esu.eu/download/betriebsanleitungen/ (http://www.esu.eu/download/betriebsanleitungen/)) en in 't Engels (http://www.esu.eu/en/downloads/instruction-manuals/ (http://www.esu.eu/en/downloads/instruction-manuals/)
decoder moet in blauw gele doos zitten met Duitse handleiding. Op doos moet een sticker staan hoe je aan de Nederlandse/Franse handleiding kan geraken. Anders is deze niet verkocht via onze kanalen!
Eigenlijk vind ik het al een schande dan er geen handleiding bij zat. Laat staan dat je moet betalen!
mvg,
Patrick
LokSound Benelux
-
Hoi Patrick
CV7: 44 en CV8: 151.
CV8 = 151: ESU
CV7 = 44: LokPilot 1.0 rev. 4 ( Let Op !! dit is *GEEN* LokPilot Basic 1.0 !! )
@ andere Patrick
Waarvan helaas geen handleiding ( meer ) online staat, niet op de .be en niet op de .eu site... :(
[Edit]
Maar hier wel (http://www.lokshop.de/DownLoad/Esu/lokpilot%20handbuch.pdf) ;D (y)
[/Edit]
Grtzz,
Karst
-
Dat is dus een basic en dus niet ondenkbaar dat je een decoder uit een loc oid hebt gekocht waar deze standaard in zit. Dat verklaart dan meteen waarom je geen manual hebt.
Als het geen basic is maar een originele LP 1, wordt dat apparaat nog wel verkocht ? Ik vind het maar een vaag verhaal zo :-X
Gr. Remco.
-
Waarvan helaas geen handleiding ( meer ) online staat, niet op de .be en niet op de .eu site... :(
Grtzz,
Karst
Dat is wel gek ja, maar wie wat bewaart die heeft wat en dus heb ik nog een stuk 4 van die handleidingen liggen. Als je er eentje wil hebben Patrick, geef dan even per pb je adres. Dan stuur ik er eentje op.
-
Na wat zoekwerk is het naar alle waarschijnlijkheid een lokpilot DCC V2,0 .
De gebruiksaanwijzing heb ik op het web gevonden.
Allen dank voor uw hulp.
Mvg,
Patrick
-
Dat is het met alle zekerheid niet Patrick,
Die heeft CV8=151 / CV7=73.
Heb er daarvan twee hier staan ;)
Grtzz,
Karst
-
Dit soort decoders werd 'n tijd geleden ondermeer door Roco toegepast in startsets. Tegenwoordig gebruikt Roco een van de varianten van de LP Basic. Waarschijnlijk is deze decoder dus uit 'n lok geplukt en dat verklaart meteen waarom er geen manual bij zit.
Sander
-
Ik heb navraag gedaan bij de leverancier van esu-decoders.
Wanneer ik iets meer weet breng ik jullie op de hoogte.
Mvg,
Patrick
-
Ik krijg de indruk Patrick, dat je door je leverancier lichtelijk pootje bent gelicht.
Misschien wilde hij oude decoders zo de deur uit doen.
Gerard
-
@Gerard: Dat is een beetje kort door de bocht. We weten helemaal niet wat het verhaal precies was, en wat Patrick bijvoorbeeld voor deze decoder betaalt heeft. Misschien heeft Patrick wel tegen de winkelier gezegd dat hij de normale (nieuwe) decoder erg duur vond, waarna de winkelier hem voor een vriendenprijsje een oude decoder uit een loc heeft verkocht. Natuurlijk had de winkelier dit dan wel moeten zeggen, maar we weten niet of dat zo is.
@Patrick: Ik wil met het bovenstaande echt niet zeggen dat jij iets niet goed gedaan hebt of dat je halve waarheden vertelt ofzo. Ik wil alleen even aangeven dat we niet meteen de winkelier moeten beschuldigen van 'pootje lichten' terwijl we het verhaal verder niet kennen.
-
Ik probeer enkel het type van decoder via het forum ( wat ik zeer informatief vind) te achterhalen.