BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Johan Zijlstra op 06 June 2009, 20:47:00
-
Beste lezers,
Zelf rijd ik met digitale locs met de MM. Het is namelijk ook mogelijk om analoog te gaan rijden met digitale locs door een bepaalde instelling van de CV29-waarde.
Ooit heb ik eens gehoord dat er op een of andere manier defecten kunnen optreden aan je decoder als je analoog gaat rijden. Mijn vraag is of dit ook inderdaad zo is. Wie kan mij daarop een goed antwoord geven ?
Groet,
Johan Zijlstra
-
wim kan dat ;)
groet stefan
-
Volgens mij kan dat bislist geen kwaad voor de decoder.
Ik heb namelijk al eens vaker op een analoge baan gestaan met een digitale loc.
Jos.
-
Hallo,
Zoals altijd de vraag: welke loks met welke decoders.
Met de meeste loks en decoders inderdaad geen probleem.
Maar er zijn decoders (bv Kuehn en sommige Marklins) die niet op analoog kunnen rijden.
Mvg
Olivier
-
Kühn reageert correct op gelijkstroom, maar niet op wisselstroom.
Maar je hebt gelijk, staat allemaal keurig in de handleiding.
-
Met alle Marklin decoder kun je analoog (wisselspanning)rijden. Ook de kuehn decoders rijden op een normale gelijkspanning.
Dus ook dat zijn weer fabeltjes.
Mvg
Wim.
-
Johan, om welke type/merk decoder gaat het?
Mvg
Wim.
-
Het enige mij bekende probleem bij analoog rijden is de omschakelpuls. Bij oudere Märklin trafo's is die vaak veel hoger dan de beloofde 24V. En sommige decoders kunnen daar niet tegen.
-
Hallo Wim Ros,
Het gaat om ESU-decoders, nl. de LokSound Versie 3.5/2006. Verder heb ik enkele decoders van het type Lokpilot V3.0. Ook heb ik een paar Basics, eveneens van ESU.
Is het ene type decoder (wat ESU betreft in dit geval) gevoeliger voor evt. op te treden defecten wanneer je een loc op een analoge baan laaat rijden ?
Groet,
Johan Zijlstra
-
ESU-decoders functioneren juist prima op een analoge baan.
Is er een reden waarom je dit zo graag wil weten?
-
Zelf heb ik alleen ESU lokpilot 3 decoders, 6 pins, 8 pins en 21 pins. Loc's met deze decoders rijden hier prima analoog, zonder dat ik iets aan een CV instelling verander.
Gerard.