BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: J.Gelderman op 02 June 2009, 09:42:41

Titel: terugmelding wissels
Bericht door: J.Gelderman op 02 June 2009, 09:42:41
Hallo medespoorders,

Ben een baan aan het bouwen , heb het station zover gereed dat ik het digitale gedeelte kan aan sluiting.
mijn  vraag is kan ik de bedrading van de wisselaandrijving ook zo gebruiken dit in koploper de wissels ook zichtbaar zijn .

mvd  Jan
Titel: Re:terugmelding wissels
Bericht door: henk op 02 June 2009, 09:55:20
Wabedoelu?
Als alles goed fucntioneert komt de wisselstand op het beeldscherm overeen met de wisselstand op de modelbaan.
Titel: Re:terugmelding wissels
Bericht door: Wim Ros op 02 June 2009, 10:15:51
Jan, dat kan alleen als de gebruikte wisseldecoder terugmelding heeft. Voorlopig heeft de LS100 van Lenz dat, en dat werkt alleen als je dan ook nog gebruik maakt van Lenz als digital systeem. M.a.w. waarschijnlijk kun je die dus niet terugmelden.

Wel kijkt koploper bij gebruik van bijvoorbeeld een Intellibox of jij een wissel omzet met het toetsenbord op de Intellibox, en zal de wisselstand op je beeldscherm daaraan aanpassen.
Is het wissel geselecteerd in een actieve wisselstraat, dan zal koploper de stand onmiddellijk terugzetten in de juiste.

Mvg
Wim.
Titel: Re:terugmelding wissels
Bericht door: henk op 02 June 2009, 13:50:27
Ik vind het knap dat jij uit de vraag van Jan haalt wat hij precies wil weten Wim. Ervaring, zullen we maar zeggen.  ;)

We kunnen inderdaad vermoeden dat hij wil weten of de feitelijke wisselstand kan worden teruggemeld. In dat kader ben ik wel nieuwsgierig wat de LS100 dan meldt. Ik neem aan alleen maar dat de opdracht van de centrale door de decoder is uitgevoerd. De LS100 kan niet weten of het wissel ook goed heeft gefunctioneerd.
Titel: Re:terugmelding wissels
Bericht door: Wim Ros op 02 June 2009, 13:57:54
Henk, dat kan de LS100 inderdaad niet weten, maar dat hebben we nu al zo vaak besproken, dat ik daar niet meer aan begin.

De LS100 meld de stand van de eindafschakelaar terug. Wil je weten hoe het werkt, lees de gebruiksaanwijzing van de LS100 en kijk in het XPressNet protocol wat voor code de LS100 terug zend via de RS aansluiting.

Mvg
Wim.