BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Martijn_1987 op 12 May 2009, 12:55:30

Titel: Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: Martijn_1987 op 12 May 2009, 12:55:30
Hallo allemaal,

Een vraagje aan de ietwat handiger mens dan ondergetekende..(kan snel hoor..)

Ik heb een 10 tal lima icr rijtuigen. Deze heb ik allemaal een beetje verzwaard zodat ze normaal en op snelheid met een 1200 of 1600 loc mee kunnen zonder dat ze uit de rails lopen. Nu heb ik echter nog 1 wens...het kortkoppelen van die wagons. Helaas zitten de lima koppelingen aan de wielstellen vast. Hoe los ik dat het beste op??

Groeten,
Martijn
Titel: Re:Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: Eenerspoor op 12 May 2009, 13:48:04
Hallo Martijn,

Een paar jaar geleden heb ik eens op internet gelezen hoe iemand dat had gedaan m.b.v. Roco kortkoppelmechanieken. Kan nu even die site niet terug vinden, helaas. Misschien ff googlen?
Kijk anders eens in dit topic (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,2196.msg31504.html#msg31504) en het bijbehorende draadje.

Mvg, Henk
Titel: Re:Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: Besselspoor op 12 May 2009, 13:58:12
Ik heb mijn ICR's voorzien van Ribu kortkoppelmechaniekjes, maar onder de forumlezers is de Symoba geliefder geloof ik.
Onder de wagenbakken heb ik in de bodemplaat een opening gefreesd waar de koppelinghouder doorheen past en dan in de wagenbak van bovenaf er in geplakt. Je kunt dan van onderaf de NEM koppelinghouder er op steken. Is even werk maar het resultaat loont de moeite. Ik heb even in Paint getekend wat ik bedoel, misschien dat het plaatje meer duidelijkheid geeft:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/inbouw_ribu.jpg)
Succes, Bessel
Titel: Re:Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: Martijn_1987 op 12 May 2009, 14:10:27
@ Bessel,

Die optie is zeker interessant. Moet ik dan de huidige koppelingen gewoon van de wielstellen 'slopen'??

Martijn
Titel: Re:Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: henk op 12 May 2009, 14:20:53
Het monteren van kortkoppelmechanieken op oudere rijtuigen is al een paar keer eerder aan de orde geweest. Zoek even op de combinatie 'ribu symoba' en je vind een aantal draadjes, vaak compleet met foto's.
Symoba en Ribu werken beide goed genoeg. Bij Ribu moet je er wel voor zorgen dat je de versie voor rijtuigen te pakken krijgt en niet de versie voor kortere wagens. Het is niet per se nodig het mechaniek aan de binnenkant van het rijtuig te monteren. Onder de bak plakken gaat meestal ook, maar is minder netjes.
Titel: Re:Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: Besselspoor op 12 May 2009, 14:29:29
Onder de wagen plakken kan ook, maar bij de ICR moet je dan wel de bodemplaat een stukje (minstens 2mm) wegfrezen anders lopen de wielen tegen het mechaniek. De oude koppeling moet inderdaad van het draaistel, er moet ook een stukje extra weggesneden worden aan de kopkant van het draaistel om de koppelinghouder genoeg ruimte te geven.

Dat je deze info in oude draadjes ook vindt kan ik me voorstellen: mijn ICR heb ik minstens 2 jaar geleden verbouwd....

Bessel
Titel: Re:Kortkoppelen Lima ICR
Bericht door: Peter Kleton op 20 May 2009, 14:36:51
Hallo,
    Met Symoba koppelingen gaat het prima, ik heb de oude Lima koppeling weggezaagd en het  hele draaistel een halve slag gedraaid.
 Gr Peter