BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Spoors op 10 May 2009, 21:40:49
-
Hoi,
Ik ben bezig met het ontwerpen van een model van een stoomverwarmingswagen in schaal N, gebaseerd op de tekeningen die op spoorinfo.nl (http://www.spoorinfo.nl/stvw.htm) staan. Ook heb ik natuurlijk gekeken naar de de foto's in Het Utrechts Archief en heb ik het model van Philotrain eens naast m'n ontwerp gehouden.
(http://fab.spoors.nl/wp-content/uploads/2009/04/philotrain-svw.jpg)
Nou heb ik een vraag voor de kenners onder ons. Er lijkt namelijk een fout te zitten in de tekening (naast het feit dat de torpedo ventilatoren 90 graden gedraaid zijn ...) en in het model van Philotrain. Bij beide staan er slechts vier torpedo ventilatoren op het midden van het dak, terwijl er op deze foto (http://www.hetutrechtsarchief.nl/collectie/beeldmateriaal/fotografische_documenten/1940-1950/162007) toch duidelijk vijf te zien zijn. Ook op deze foto (http://www.hetutrechtsarchief.nl/collectie/beeldmateriaal/fotografische_documenten/1940-1950/163795) is een vijfde torpedo ventilator te zien, die niet op het midden van het dak staat.
Zou het kunnen kloppen dat het Philotrain model en de tekening niet correct zijn en moet er inderdaad nog een vijfde torpedo ventilator geplaatst worden ???
... als ik naar de indeling op de foto kijk, dan lijkt het me eigenlijk wel logisch ...
Groet,
Jeroen
-
Als je de foto's bekijkt, lijkt het er wel heel erg op dat de tekeningen niet geheel juist zijn. Philotrain heeft duidelijk alleen de tekeningen aangehouden.
De 5e ontluchter lijkt op de zelfde hoogte te zitten als de torpedoventilator van de wc, maar uit het midden.
Dit kan wel kloppen, naast de wc zit een afgesloten begeleidersruimte. hierboven zit dan de ontluchter op de foto's.
ik zou de vijfde ontluchter op de zelfde hoogte zetten als de wc ontluchter aan de andere kant van de wagen.
kan ik mijn model ook weer aanpassen.
Leuke tekst ook op de kopwand, alleen koppelen als stroomafnemers ,,neer" zijn.
Groeten Arjen
-
Jeroen (en Arjen),
In het boek "Elektrische locomotieven NS-serie 1100" (Uquilair, 2006) staan veel foto's van 1100en met een stoomverwarmingswagen erachter. Sommige van die foto's tonen de zijde waar de 5e torpedoventilator zou moeten zitten; de andere kant dus dan de foto's onder jouw links.
Op een aantal foto's is inderdaad de 5e torpedoventilator zichtbaar. Op andere foto's is hij echter heel duidelijk niet aanwezig.
Dat laatste is bijvoorbeeld het geval op de bovenste foto op blz. 195.
Ik hou het erop dat er onderlinge verschillen zijn geweest tussen de stoomverwarmingswagens. Hetzij dat de vijfde ventilator er op een gegeven moment is afgehaald, dan wel dat sommige wagens wel en andere niet voorzien waren van de 5e ventilator.
Grtz,
Ton
-
Ton en Arjen,
Bedankt voor jullie antwoorden! Ik zal op mijn versie in ieder geval de vijfde torpedo ventilator plaatsen.
Groet,
Jeroen
-
En we zijn ondertussen al weer een stapje verder ...
(http://fab.spoors.nl/wp-content/uploads/2009/06/svw.jpg) (http://fab.spoors.nl/wp-content/uploads/2009/06/svw.jpg)
De vijfde ventilator zit er op, kapje is hol en de uitsparingen voor de ramen zitten er in.
Groet,
Jeroen
-
Geen beste foto, wel zeldzaam, dus ik plaats hem toch maar.
Een 1200 met een stoomverwarmingswagen ter hoogte van Heeze, vermoedelijk jaren '60.
(http://i248.photobucket.com/albums/gg167/janw1/NS1200Stmvrmwgn.jpg)
-
Jan,
Mooie foto van die NS 1200 met stoomverwarmingswagen, die zie je inderdaad niet zo vaak!
Groet,
Jeroen
-
En hop, weer een stapje verder ...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/svw2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/svw2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/svw1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/svw1.jpg)
Eerste stappen richting het chassis zijn ook al gezet, inclusief de accubakken.
Nu nog de laatste puntjes op de i ... en de wagen kan naar de printert ... (y)
Groet,
Jeroen