BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: RickW op 10 May 2009, 15:21:37
-
Hallo mede-spoorders,
Inmiddels heb ik mijn 12 baanvakken goed aangesloten, en kan ik dus zien welke baanvakken bezet zijn (ik heb 2 treinen, dus dat zijn er altijd 2)
Nu wil ik een vaste route laten rijden. Om te beginnen wil ik de trein in mijn baantje een simpel rondje laten rijden. Daarvoor moeten een paar wissels om, maar dat kan via wisselstraten (heb ik al ontdekt, alleen moet ik de gele streep de andere kant opzetten als waar de wissel heen moet ???)
Vervolgens heb ik per blok (voor dat rondje rijdt hij door 3 blokken) ingesteld dat als hij uit het vorige blok komt, die bezetmelder dus vrijkomt. Vervolgens zorg ik dat in het vaste route-dialoogvenster de baanvakken in de juiste volgorde zijn toegevoegd.
Ik ken de route toe aan de trein, en zet het systeem op automatisch rijden. En dan gebeurt het: de trein gaat rijden (nadat de wissels goed zijn gezet), alleen het systeem ziet niet dat de trein het baanvak verlaat en al in het volgende baanvak is. Dus bijvoorbeeld: ik geef aan dat de trein in blok 1 staat (dat staat ie dan ook). In de route gaat hij naar blok 7 rijden (dat doet ie ook, doordat de wissels goed staan), alleen als de trein in 7 is aangekomen, ziet hij niet dat de trein daar is (tenminste, de bezetmelder gaat wel aan), maar blijft blok 1 gewoon het blok met de trein.
Doe ik iets verkeerd? Of moet ik, zoals ik op sommige sites lees, 2 bezetmelders per blok doen? ???
En daarnaast: is er een verklaring voor het feit dat die wisselstraten hier raar doen (dus dat ik het streepje de kant op moet zetten dan de trein daadwerkelijk heen moet)?
Alvast bedankt voor de hulp! :)
Grz,
Rick.
-
Rick,
lees de helpfile van Koploper, daar staat precies hoe dat je de wissels moet tekenen en hoe je de getekende wissels koppelt aan de wissels op je baan.
Verder zijn je baandefinities nog niet goed als in Koploper de trein in een blok blijft staan terwijl de lok op de baan al in het volgende blok is.
Volgens mij hoort dit thuis op het Koploperforum.
zie ook https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,8.0.html
Koos Jabaaij.
-
lees de helpfile van Koploper, daar staat precies hoe dat je de wissels moet tekenen en hoe je de getekende wissels koppelt aan de wissels op je baan.
Verder zijn je baandefinities nog niet goed als in Koploper de trein in een blok blijft staan terwijl de lok op de baan al in het volgende blok is.
De wissels zijn zegmaar met de lichtblauwe streepjes wel goed, alleen bij de wisselstraten moet het gele streepje de andere kant op staan... Dan staat het blauwe streepje dus goed, maar het gele streepje niet...
Heb je verder enig idee welke baandefinities ik dan zou moeten nakijken? Blokken e.d. lijken me in orde namelijk...
-
Hoi Rick,
Je moet kijken of de wissels op de baan die je met de muis bedient , net zo staan als op de monitor.
Bij wisseleigenschappen kan je als het nodig is dan ''verkeerd aangesloten '' aanklikken.
Of gewoon de draden uit je wisseldecoder verwisselen.
Je moet ook kijken , of de wisselstraat wordt vrij gemaakt, als de trein aan het einde van een blok komt.
Ben zelf op dit moment ook eea aan het intikken over wisselstraten ....enz. ;D
-Peter
-
Inmiddels zit ik al op het koploperforum, waar ik dezelfde problemen heb neergelegd. Daar kreeg ik te horen dat ik toch waarschijnlijk 2 bezetmelders per blok moet gebruiken. Wat is jullie visie daarop? Zijn er nog andere oplossingen voor mijn probleem?
Ik heb overigens ook alle blokinformatie aangevuld, dus daaraan zou het theoretisch gezien niet kunnen liggen...
Verder heb ik de wissels verkeerd aangesloten (althans, voor Koploper... de MultiMAUS denkt daar anders over :P), dus dat heb ik in Koploper omgedraaid ;)
Draadje op Koploperforum staat hier: http://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=2072 (http://www.koploperforum.nl/topic.asp?TOPIC_ID=2072)
Hier staat ook de recentste versie van de database ;)
-
Rick,
Ik denk dat het goed is als je eerst eens de handleiding van koploper leest. Niet alles in eens, want dan zie je door de bomen het bos niet meer, maar start nu eens met de eerste aanwijzingen. In ieder geval staat duidelijk beschreven dat je ten minste twee bezetmelders per blok nodig hebt.
Vr. groet,
Wiebe
-
Oké, ik heb het nu ook in de handleiding zien staan, en op het koploperforum ben ik er ook op gewezen: ik moet minimaal 2 bezetmelders per blok gebruiken, anders werkt het kennelijk gewoon niet.
Nu heb ik nog een ander vraagje, wat er wel een beetje aan gerelateerd is:
In de handleiding staat: In een blok zijn er twee bezetmelders: <--B1--><-------geen melder-------><--B2-->
Maar als het stuk zonder melder nu zo groot is, dat er minstens een trein in past... Dan is dat baanvak dus tijdelijk niet bezet (tenminste, het vak wordt niet bezet gemeld), of werkt dat anders?
Want anders zou dat betekenen dat ik op het onbewaakte stuk gewoon nog een 3e melder moet zetten? Of snap ik het nu nog steeds niet? :P
-
Inderdaad, je snapt het nog steeds niet.
Ga rustig eens lezen in de handleiding. Ik kan me niet voorstellen, dat je die al zo snel helemaal hebt kunnen doorvorsen.
Sander
-
Ik zie al wat ik over het hoofd heb gezien: de officiële helpfile :-[
Ik heb het meeste uit de Hoe begin je met Koploper 6.6-handleiding gehaald, maar heb helemaal niet aan de officiële helpfile gedacht :-[
Die gaan we ook eens doornemen, en verder gaan we wat extra s88SD16-n's aanschaffen ;D
Bedankt voor alle tips, aanwijzingen en hulp!
Grz,
Rick.
-
Hi Rick, je database even bekeken, maar ik wil niet rottig doen, maar daar is niet veel goed aan.
Je wisselstraten kloppen niet, er zijn totaal geen vinkjes gezet bij blokken geldt voor alle tabbladen. Er zijn dus totaal geen routes gemaakt. Dat wordt dus nog even door lezen.
Mvg
Wim.
-
Ha Wim,
Dat is dan waarschijnlijk een verouderde versie... Daarin had ik in eerste instantie alleen alles ingevuld voor een specifiek rondje... Later gisteravond heb ik vervolgens alles in zitten vullen, maar dat had ook geen effect, omdat ik dus minimaal 2 bezetmelders per blok moet gebruiken...
Als ik de bezetmelders binnen heb, ga ik wel weer eens verder kijken :P
En die wisselstraten is ook opgelost; ik dacht dat het blauwe streepje de richting aanwees, dus dat had ik fout begrepen :P
(achteraf ook gewoon stom... maarja :-[)
Bij alle wissels heb ik dus gewoon even "Wissel verkeerd aangesloten" aangevinkt, en de wisselstraten weer nagelopen en kloppend gemaakt. Dat klopte uiteindelijk ook ;)
Grz,
Rick.
-
Ha Wim,
Dat is dan waarschijnlijk een verouderde versie...
Dat zal best, maar wij kunnen alleen de door jouw geplaatste versie bekijken en dat is voor ons de meest recente versie. Alles wat jij na het plaatsen daarvan verandert is voor ons onzichtbaar.
Mvg
Wim.
-
Hm, dan was ik waarschijnlijk niet duidelijk op dat forum... In een reactie van mij stond mijn laatste versie ;)
http://www.koploperforum.nl/uploaded/1191/200951019411_Oefenbaan.bck (http://www.koploperforum.nl/uploaded/1191/200951019411_Oefenbaan.bck)
Ik heb je mailtje binnen, dus daar ga ik eerst even naar kijken ;)