BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: BDS2006 op 04 November 2006, 15:46:01
-
Waar moet je aan denken als je afzuigkap koop terbehoeve van Airbrusch?
ik zag bij praxis een motorloze afzuigkap, is deze bv geschikt?
-
Een motorloze afzuigkap.
Dus ? Je hangt deze op, en hoopt dat de verfwolk en dampen de afzuigkap zullen opzoeken ? Of hang je deze motorloze afzuigkap aan het centrale systeem van je huis ?
Als je aan punt 1 had zitten denken, nope, dat werkt niet.
Punt 2, Zou ik niet doen. Is het centrale afzuigpunt van je huis niet blij mee. En als je boven zit te spuiten, ruiken ze dat beneden. Niet gezond.
Als je een afzuigkap met motor koopt, denk dan aan een gesloten motorsysteem, want de dampen die vrijkomen en (eventueel) brandbaar zijn, kunnen door vonken van de motor ontbranden en zit je met ontploffingsgevaar. Voor de afvoer, denk aan een slang door het raam.
Tip, Koop de laatste 3 railmagazines. Daar krijg je een complete cursus airbrushen, inclusief uitleg over afzuig systemen.
Conrad heeft mooie afzuigers in zijn assortiment. Werken prima.
-
die ik had gezien was motorloos
-
Die veroorzaakt zeker geen explosie ;D maar functioneel is hij ook niet.
-
hoezo niet????
-
Zonder motor zal de luchtstroom niet veranderen en de dampen niet afgevoert.
Gekke vraag misschien maar waarom een afzuigkap motorloos
aanschaffen????
Alexander
-
Die zijn om aan te sluiten op een centraal afzuigsysteem.
Flats ed hebben dat nogweleens, op het dak staat een joekel van een ventilator/afzuiger die de lucht van de hele flat afzuigt.
Daarmee hoef jij dus geen motor in je afzuigkap te hebben, immers staat die al op het dak.
Een afzuigkap met motor is voor als je dat niet hebt, en het dus gewoon met de afzuigkap de buis in wilt blazen....
Mvg,
Thom
Werkt bij de Praxis ;)
-
dat begrijp allemaal.
Zelf wil ik ook iets in de toekomst doen met airbrush , dan zal er iets van een spuitcabine komen.
Alexander
-
Ik heb sinds kort ook een afzuiger van conrad (met motor) werkt prima, zitten een paar filters in die de lucht moeten zuiveren van de chemische troep.
Sander
-
hoezo niet????
Ik zit toch niet te tikken voor zijn jan boeren fluitjes of wel ????
-
Chris,
die "hoezo niet" slaat niet op jou bericht. maar op het bericht van Rene Wolf.
mvg,
Sander
-
Ik zit toch niet te tikken voor zijn jan boeren fluitjes of wel ????
Dan ben je mooi getikt ;D
-
Sander, BDS2006 vraagt waarom het niet functioneel is. Dat leg ik er 3 cm boven geheel uit.....
De reactie van BDS2006 op mijn verhaal is : Die ik gezien had was motorloos....
Rene bevestigd dat alleen maar dat het dus niet functioneel is.
Waarop het antwoord is, hoezo niet.
dus ? 8)
Of zie ik het nu helemaal verkeerd ? Ja zeg het maar hoor. ;D
-
[LITTLE OFF TOPIC]
Oké, als objectief persoon die het draadje heeft doorgelezen geef ik Chris gelijk ;D
[/LITTLE OFF TOPIC]
Groeten,
Herman
-
Ach, soms vraag je je af wat er in die koppies omgaat...
-
Dat krijg je dus als je een tijdje verf spuit zonder afzuiger. :D
Erwin (grapje)
-
Mijn conclusie op dit verhaal is:
Afzuigers ZONDER motor zijn NIET geschikt.
Een fiets zonder ketting wil ook niet.
Trein zonder rails wil ook niet.
etc!
-
mijn houten treintje met blokjes erop wilde anders prima zonder rails.
-
Een afzuigkap zonder motor is geen afzuigkap!
Hooguit een wasemkap.
-
was niet van plan om die te kopen, vroeg me af of deze geschikt was, las ergens een artikel waar je rekening mee moest houden.
-
Wil niet vervelend doen, maar als dat het artikel is uit Rail Magazine.
Dan staat het er toch wel duidelijk, gewoon een normale afzuigkap met afvoer naar buiten.
Er is een kleine kans, wat Chris al had gemeld dat er eventueel brand zou kunnen komen door motor en verf dampen.
Maar die kans is net zo klein, als dat je de 100.000 wint.
-
voor de boel in de fik vliegt moet je het wel bar maken, in een brandbaar mengsel van lucht en damp kun je namelijk gewoon niet fatsoenlijk meer ademen. Ik spuit altijd zonder afzuiging en heb nooit ergens last van, dus met die fik loopt het wel los (tenzij je flessen ether in de afzuiging leeg gaat gieten of zo... maar ja, dat is een hobby op zich. )
grtz
Floris
-
En als je een spuitcabine maakt, waar maak je dan de afzuiging vanaf boven of vanaf achter?
-
Zelf zou ik hem van boven afzuigen.
Van boven afzuigen is volgens mij logischer, omdat verf etc. naar beneden dwarrelt, en als alles dan naar achter wordt gezogen, zou dat weer kunnen blijven plakken op de natt verf.
Maar dat verzin ik ter plekke, dus geen ervaring mee.
-
En als je een spuitcabine maakt, waar maak je dan de afzuiging vanaf boven of vanaf achter?
Met zekerheid vanaf boven. De dampen van de oplosmiddelen zijn lichter dan lucht dus gaan uit zichzelf al (enigzins) naar boven.
De verfdeeltjes zijn zwaarder dan lucht dus zijn die wat moeilijker te bewegen naar boven te gaan. Bij voldoende onderdruk op de afzuiging (grootte cq. vermogen ventilator) gaat uiteraard alles "de pijp in".
-
Ik spuit gewoon buiten, dat scheelt me weer een afzuigkap. ;D
Maarja ik snap niet wat er nouw moeilijk gedaan wordt, er zijn al tientallen goede tips gegeven (zelfts in andere topics). Wat mij betreft is het wel duidelijk.
-
Zelf zou ik hem van boven afzuigen.
Van boven afzuigen is volgens mij logischer, omdat verf etc. naar beneden dwarrelt, en als alles dan naar achter wordt gezogen, zou dat weer kunnen blijven plakken op de natt verf.
Maar dat verzin ik ter plekke, dus geen ervaring mee.
Het heeft meer te maken met de luchtstroom. Als je in de richting van de afzuiging spuit hebben de deeltjes al snelheid in die richting. Daarnaast is het van belang hoe goed die afzuiging werkt, dus hoeveel lucht die afzuigt. De deeltjes uit de verf en de oplosmiddelen worden dan a.h.w. door de lucht meegenomen. Lichte deeltjes gaan iets makkelijker met de stroom mee dan de zwaardere deeltjes.
-
@felix
Ja, dat heb ik ook eens gedaan...
dit valt onder de noemer BLUNDER, het was kerst en had natuurlijk een paar daagjes vrij. Dus wat doe je dan, bouwen...
Was in de schuur gaan spuiten, echter bleek het toch iets te koud...de verf kwam al bijna bevroren op het model...
Op dit moment moet ik de grondlaag er weer afhalen, balen...want het model was echt wel mooi gelukt, alleen heeft hij nu een sinasappelhuidje...
Conclusie, buiten spuiten in de zomer prima, in de wintermaanden lekker op zolder, met een raam open of met een afzuiginstallatie.
-
Er zijn ook mensen die een oude stofzuiger gebruiken, die dan op zijn 11 en 30e op een spuitcabine is aangesloten. Dit lijkt me iets teveel van het goede ivm de grote kracht die ze soms hebben.
Zelf heb ik nog geen treinen omgespoten maar veel tankmodellen en vliegtuigkits van een jasje voorzien.
De "spuitcabine" die ik gebruik is een kartonnen doos, van 60 bij 50 ongeveer, en heeft een diepte van 50 cm (kan iets meer zijn).
Ik gebruik een kleine ventilator die op de laagste stand van naast me in de doos blaast. Hierdoor wordt eventuele verf die niet op het object terechtkomt voorzichtig naar achteren tegen de wand geblazen waar het blijft zitten op het karton.
Het model ligt altijd op een laagje oude kranten dan wel een dun stukje golfkarton, dat na het gebruik wordt weggegooid. De meeste verf die niet op het model terecht komt komt namelijk op dit stukje terecht. Natuurlijk is het de bedoeling dat zoveel mogelijk verf OP het object terecht komt ipv ernaast. ;)
Er zit ook nog een doorzichtige plastic zak omheen, die een klein beetje in de richting van de persoon wordt uitgetrokken waardoor in het ergste geval verf die NIET binnen in de doos terecht komt, op dit plastic blijft zitten. Er ligt ook een plastic onderlegger (mat) voor de tafel en stoel waarop dit gebeurt, maar ik heb hierop nog nooit zelfs maar een spoor van verf gevonden.
Ik deed dit binnen in een goed geventileerde ruimte (buiten in Washington vaak te vochtig in de zomer) en heb nooit problemen gehad. Eventueel kun je je met een stofkapje dan wel masker iets beter beschermen tegen verfmist.
Groetjes,
Iwan
-
(http://modeltreinbaan.nl/wp-content/uploads//Diverse-treinfotos-2141.jpg)
En wat te denken van deze oude PC ventilators ;D
Groet Jaap
-
Jaap,
Waar zijn die ventilatoren dan op aangesloten om de dampen af te voeren?
-
Op een flexibele slang ( zoals die van een wasdroger) en die hang ik uit het raam.. ;D
Groet Jaap
-
Jaap,
Gebruik je voor die 2 ventilatoren geen filter?[denk het eigenlijk van wel,want je ventilatoren zijn nog redelijk schoon.] ???
Ik gebruik zelf een unit van een afzuigkap,en heb daarvoor weer een rooster met filterdoek ervoor gemaakt.
Je wil niet weten hoeveel verf er nog afgezogen wordt.
[op stand 3 wordt zelfs als je ervoor zit je natte haar nog droog] ;D
vriendelijke groet Wim.
-
Gebruik je voor die 2 ventilatoren geen filter
Nee hoor Wim, ze hebben nu alle kleuren van de regenboog ::) Maar ze draaien prima en daar ging het mij om.
Groet Jaap