BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: T.Spat op 27 April 2009, 23:02:43

Titel: Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: T.Spat op 27 April 2009, 23:02:43
Ik heb dit weekend de Modelspoor Magazine gehaald en daar las
ik een verhaal dat Piko met Corailrijtuigen zou uitkomen in N...

Dat is iets waarvan ik toch enige kwijlnijgingen krijg als N-spoorder ;D
Maar op de officiele site van Piko was er niets over te vinden ???

Wie o wie weet meer....

Mvg,

Tis
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Marijn op 27 April 2009, 23:12:24
Is ook een initiatief van SAI, de Franse vertegenwoordiger van Piko.  (y)
Die heeft ook in H0 vaak leuke initiatieven voor de Franse markt

Ook alhier wat info met picturen:

http://www.1zu160.net/neues/news.php?id=880

Alweer van 2008...
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Marijn op 27 April 2009, 23:17:46
En alhier:

http://www.modellbahnshop-lippe.com/gruppenliste/Wagonsets/74-2-0-0-002003-0-0-0-0-0-0-grp-nl-p-0/gruppenliste.html
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: T.Spat op 27 April 2009, 23:18:51
Vive la France! ;D ;D ;D

Ik heb wel een voorliefde voor Frans en spoor N....

Dat wordt dus bestellen ;D

Mvg,

Tis
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Marijn op 27 April 2009, 23:23:29
Ik zou zeggen shopze,
Ik ben tevreden bezitter van een stam H0 Corail's van Piko SAI, moet wel zeggen dat de prijs van het H0 model wel wat onder die van de N versie ligt.
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Anoniem op 28 April 2009, 10:56:23
De eerste versies zijn er al een tijdje (zo sinds oktober/november). Ik heb hier een zestal liggen en die zien er ja wunderschön uit ;D. Je zult ze alleen uit Frankrijk moeten gaan halen (fysiek danwel via Internet), aangezien ze alleen voor de Franse markt beschikbaar zijn.

Prijs: ik heb per set van twee stuks (zo worden ze namelijk verkocht) € 76 betaald. Wat aan de hoge kant, maar goed te doen als je het mij vraagt.

Oh, en als je dan toch aan het bestellen gaat: Piko/SAI heeft ook een BB 66000 uitgebracht, die heb ik niet in bezit maar wel gezien en moet ik ook per se hebben ;D.
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Spoors op 28 April 2009, 11:25:41
Van die BB 66000 heb ik twee stuks liggen ... gewoon in Rotterdam bij Meijer en Blessing besteld en opgehaald. Scaletrading is importeur van de PIKO produkten van SAI  (http://www.maquettes-sai.fr/) ... dus gewoon even kijken wat de dealers van Scaletrading (http://www.scaletrading.nl/import/dealers.cgi) zijn en daar bestellen.

Beide loks zien er goed uit en rijden als een zonnetje  (y)

Groet,

jeroen
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Robert_N-Nm op 28 April 2009, 13:30:25
Ach, qua prijs verschillen ze eigenlijk helemaal niet zo van de wagens van de bekende N-spoor fabrikanten. Een gemiddelde personenwagen kost in N tegenwoordig toch al snel ergens tussen de 35€ en 40€. De enige goedkopere wagens vond je bij Roco (dump van het afgelopen jaar) en in de minitrix displays.

Toevoegend aan dit lijstje zijn de Sybics (BB26000) (http://le-forum-du-n.forumotions.com/nouveautes-actualites-f3/nouveautes-piko-2009-t3170.htm) die voor dit jaar zijn aangekondigd net als nog een extra lading kleurvarianten van de Corails.

MvG
Robert
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Maasdam op 28 April 2009, 14:19:16
Dat is wel heel speciaal. Dat betekend dat Piko na ruim 30/35 jaar? weer N modellen gaan produceren. Dat in deze tijd van terug gang en moeilijkheden bij de concurentie. Goed hoor.
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Anoniem op 28 April 2009, 15:44:54
@Spoors: oh OK, dan heb ik het verkeerd begrepen wat betreft de levering aan alle landen die niet Frankrijk heten :).

@Robert: da's mooi nieuws! Ik had hem eigenlijk bij Minitrix verwacht, maar van Piko mag-ie ook. Wordt vast goedkoper dan de € 650 die ze bij AIM willen hebben ;D.
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Spoors op 28 April 2009, 16:39:36
Ook mooi natuurlijk is de ABJ 4 in schaal N van het Spaanse merk Mabar:

(http://www.mabar.es/images/85905.jpg)

Net vorige week op de markt gekomen voor slechts €129,-

Groet,

Jeroen
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: T.Spat op 28 April 2009, 20:39:10
 :o :o :o :oMon Dieu! dat wordt weer een bomkrater in mijn
bankrekening ;D ;D

Dit is wel heel veel Frans N ineens (y)

Met de Sybic in combinatie met de Corails is er een zeer
fraaie treinstam te maken....

Nu toch benieuwd of er meer Piko N gaat komen,
ze hadden ooit in de DDR-productie erg mooie Nohabs.

Mvg,

Tis
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Robert_N-Nm op 28 April 2009, 21:22:46
Ja ach, de franse markt wordt sinds enige jaren erg verwend. Vroeger moesten ze ook behoorlijk zoeken, maar met al dat Pika, Mabar, Startrain en ook Minitrix (en voor de dikkere portomonee ook LS Models) kan je inmiddels een leuk frans getint baantje opzetten.

Of Piko verder gaat in spoor N. De tijd zal het leren, maar mijn "fiat" hebben ze ik kan nog wel een leuke PRIMA gebruiken.

MvG
Robert
Titel: Re:Frans materiaal in N van Piko?
Bericht door: Anoniem op 28 April 2009, 21:49:30
Maak daar maar "sinds februari 2008" van. Voor die tijd was er niet bijzonder veel (hoewel naar mijn gevoel nog altijd meer dan dat er NS-modellen in N waren), maar in Neurenberg vorig jaar is er nogal een stortvloed ontketend. En die is goed ontvangen bij de Franse consumenten, zodat zij zich nu mogen verheugen (en ik ook) in nog wat meer nouveautés.