BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: TinTin op 26 April 2009, 17:12:13
-
Ik probeer zelf de wisseldecoder van Manfred Richter (http://www.amhamberg.de/SimpleDecoder.shtml) na te bouwen (lekker simpel en goedkoop ;)), voor het eerst een printje ge-etst, tot nu toe gaat alles goed.
Nu moet de ATtiny geprogrammeerd worden, hiervoor heb ik bij AAVRS een LPT programmer gekocht en volgens de handleiding van Robert Evers (http://members.home.nl/robert.evers/ZIP/how_to_flash_atmel.PDF) een verloop gemaakt van de ISP connector naar het IC voetje).
Vervolgens heb ik BASCOM gedownload en volgens bovenstaande handleiding heb ik alles ingesteld, nu zou het moeten gebeuren maar helaas, de ATtiny uitlezen gaat wel maar programmeren gaat niet.
Wie heeft hier enig idee wat ik fout doe, heb ik iets verkeerd aangesloten of moet er in BASCOM nog iets worden ingesteld dat niet in de handleiding staat.
alvast bedankt voor jullie hulp (y)
gr. Erwin
-
Hmm... Vreemd dat het lezen wel goed gaat maar het programmeren niet.
Zelf heb ik ook regelmatig geprogrammeerd met de bekende LPT programmers, echter had ik hier regelmatig toch ook problemen mee.
Na een paar keer proberen ging het dan wel, maar niet altijd even vlekkeloos.
Vandaar dat ik ook over ben gestapt op een andere ISP programmer (mySmartUSB i.c.m. myMultiProg van myAVR.de).
Maargoed... Weet je zeker dat het uitlezen GOED gebeurd?
En waarop baseer je deze conclusie?
Groetjes,
Dave
-
oei, misschien een voorbarige conclussie....
Als ik "programmeren" start dan opent het venster met voortgangindicator en gebeurt er niets, als ik "lezen" start dan opent hetzelfde venster en loopt de indicator en geeft daarna in de FlashROM matrix allemaal FF waarden aan. Wellicht heb ik het dan fout maar ik concludeer dan dat de ATtiny is uitgelezen en dat íe leeg is.
hopelijk kun je hier verder mee.
gr. Erwin
-
Inderdaad mogelijk een voorbarige conclusie dat het lezen dan wel werkt en het schrijven niet.
Probeer eens het ID uit te lezen van de AVR? Ik weet niet hoe dit in BASCOM zit/moet maar dat zou wel moeten lukken.
Met het ID uitlezen kun je controleren welk type AVR je aan je programmer hebt hangen...
Hier moet dan het ID komen te staan of de naam zelf van de AVR (b.v. de Tiny2313).
Indien dat ook niet werkt:
- Controleer je ISP aansluitingen van de programmer naar de AVR (misschien MISO en MOSI verkeerd/omgedraait aangesloten?)
- Wordt de RESET pin wel hoog (5V) gehouden op je printje/experimenteerbord? (zo niet, aan de reset pin een 10k weerstand naar je +5V)
- Heeft de AVR wel voedingsspanning?
Groetjes,
Dave
-
Vanavond weer het één en ander geprobeerd (ook alle opties die Dave heeft aangedragen) maar helaas tot op heden nog niet gelukt. Wellicht dat een programmer zoals ( http://shop.myavr.com/index.php?sp=article.sp.php&artID=63 ) mij beter op weg kan helpen.
-
Helaas...
Ik zou dan per definitie NIET voor de LPT versie gaan, deze is namelijk soortgelijk aan de adapter die je reeds hebt.
Zoals eerder aangegeven is de mySmartUSB i.c.m. myMultiProg een betere oplossing/combinatie en sneller.
Groetjes,
Dave
-
Erwin,
kontroleer eens in de bios instelling van je PC welke mode er gebruikt wordt voor de parallel printerpoort. ECP of EPP kan problemen geven met dit soort programma's. Probeer de poort in te stell op AT-compatible of iets gelijkaardig maar vermijd ECP/EPP mode.
mvg,
Patrick Smout
-
selecteer in ieder geval de meest kleinste isp frequentie
Als je een nieuwe tiny2313 gebruikt dan zal ie intern op 8 Mhz worden geklokt, maar de clkdiv8 fuse zal (standaard) aanstaan, dus effectief draait je tiny op 1 Mhz.
Je isp moet dus in ieder geval lager dan 1 Mhz.
Als je daarna correct de signature van de chip kunt uitlezen, kun je ook fuses lezen en daarna fuses schrijven.
Als dat allemaal werkt dan de isp frequentie eventueel verhogen
Guus
-
Hier even een update:
Als eerste dank aan allen voor jullie meedenken en suggesties, ik heb ze allemaal geprobeerd maar helaas :-[ het is mij nog niet gelukt. Nu wil ik best de programmeerset aanschaffen die Dave aanraadt maar deze kost toch ook weer zo'n € 50,00. Dit heb ik er best voor over als het product waar het uiteindelijk om te doen is (de wisseldecoder) goed werkt maar op voorhand is dat natuurlijk moeilijk in te schatten. Bij deze wil ik één van jullie eens vriendelijk aankijken ;D en verzoeken om er voor mij één te flashen (ik stuur ze je natuurlijk toe!).
Alvast bedankt (y)
gr Erwin
-
Je hebt een PM-etje...
Groetjes,
Dave
-
De grote finale!!
Dave had mij via PB aangeboden mijn ATtiny's te programmeren, hier heb ik natuurlijk graag gebruik van gemaakt!! Tijdens ons email verkeer wees hij mij ook op een wisseldecoder op zijn eigen website (http://www.daveshobbyhoekje.nl/dcc-decoders/dcc-mini-multi-function-decoder.html). Ik heb toen besloten om deze ook na te bouwen zodat ik ze eens naast elkaar kon gaan testen. Binnen een paar dagen had ik de geprogrammeerde ATtiny's retour en kon het testen beginnen. Helaas de decoder die in eerste instantie wilde bouwen heb ik nog altijd niet aan de praat :-\ maar de decoder van Dave werkt perfect (y). Bij deze kan ik dan ook éénieder die "voor weinig" een wisseldecoder wil maken de decoder op Dave's site aanraden!!
Ook via deze weg Dave van harte bedankt voor jouw hulp!! en zo zie je maar weer wat de meerwaarde van Beneluxspoor.net is!
gr Erwin