BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: bas den boer op 14 April 2009, 21:52:12

Titel: reedcontact
Bericht door: bas den boer op 14 April 2009, 21:52:12
goedenavond,

Ik wil mijn blok seinen besturen door mijn treinen. nu heb ik zitten kijken voor reedcontacten voor spoor n. maar daar kwam ik uit op fleischmann 9425 maar die vind ik wel erg duur. nu had ik gelezen dat het ook kan met normalen reedcontracten. mijn vraag is welke moet ik dan bestellen op conrad en hij stuur ik ze aan?. is er ook nog een manier om die dingen een beetje onzichtbaar te maken bijv: verven?

groetjes, bas
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Wim Ros op 14 April 2009, 23:18:31
Volgens mij zit er in dat Fleischmann ding ook een heel er normaal reedcontact, ééntje van 13 in een dozijn. Stukje plastic erom, en een stevig prijskaartje erop en rinkelen maar met die kassa.

Ik zou kiezen voor een reedcontact welke ongeveer 1A stroom kan schakelen. En je kunt ze natuurlijk gewoon schilderen, daar zal het magnetische veld zich niets van aantrekken.

Mvg
Wim.
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: bas den boer op 15 April 2009, 07:31:06
Bedankt Wim (y) Als ik het goed begrijp moet ik dan iets van een magneet onder de loc doen die het overschakelt? Maar als ik een reedcontract omschakel hoe krijg ik hem dan weer terug geschakeld?

Groetjes, Bas

 
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Ronald Halma op 15 April 2009, 08:21:13
Ja Wim, leg Bas dat eens uit ::)

Bas, kijk hier:

(http://www.vanin.be/schakelweb/html/leerkrachtenmodule/archief/archief2/rietcontact1.jpg)

Bron: www.vanin.be

Als de magneet verwijdert wordt bij deze variant gaat het contact weer open, Bas. Voor verdere uitleg kijk maar eens hier (http://nl.wikipedia.org/wiki/Reed-contact).

Grtz, Ronald.
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: jan dutij op 15 April 2009, 08:31:53
Hallo Bas,
Waarschijnlijk ook bij Conrad zijn miniscule magneetjes verkrijgbaar die je onder je loc's kan lijmen.
Zelf heb ik ze via Ebay in Duitsland gekocht. Het hangt er vanaf wat je met een reedcontact wilt schakelen (e.e.a. loopt meestal via een relais): je kan er bijvoorbeeld voor kiezen om met een volgend reedcontact het eerste blok weer " vrij" te geven.Let er dan wel op, dat je treinen niet te lang zijn, zodat ze ruim in een blok passen, anders krijg je alsnog " gedoe". Tipje: soldeer eerst draadjes aan de reedcontacten, zodat je niet onder je tafel hoeft te gan solderen.
sucses, jan
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Louis Holleman op 15 April 2009, 08:49:10
OF: je hangt je magneet niet aan de lok maar aan de laatste wagen. Nadeel: altijd een sluitwagen gebruiken. Voordeel: je trein kan zo lang worden als je maar wilt en als je lok eens een stuk trein verliest, valt de hap ook stil.
V.w.b. magneetjes: je kunt nog wel eens goedkope setjes Magnetix op de kop tikken. In elk staafje zitten 2 magneetjes, lekker klein en lekker sterk. Gewoon slopen en voor weinig ben je klaar  8)
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: henk op 15 April 2009, 10:10:55
Ja Wim, leg Bas dat eens uit ::)

Bas, kijk hier:

(http://www.vanin.be/schakelweb/html/leerkrachtenmodule/archief/archief2/rietcontact1.jpg)

Bron: www.vanin.be

Als de magneet verwijdert wordt bij deze variant gaat het contact weer open, Bas. Voor verdere uitleg kijk maar eens hier (http://nl.wikipedia.org/wiki/Reed-contact).

Grtz, Ronald.

Die tekening zou ik niet precies navolgen. Daar staat de magneet boven het midden van het reedcontact getekend en dat werkt niet goed. Op deze manier worden beide lipjes gemagnetiseerd en magneten met dezelfde polariteit stoten elkaar af. Je moet ervoor zorgen dat de magneet uit het midden boven één lipje uitkomt. Dan wordt dan ene lipje gemagnetiseerd en trekt het andere lipje naar zich toe.
Ik heb zelf een n-baan met reedcontacten gehad en dat werkte prima. Er bestaan 8 mm contacten en die plaatste ik verzonken tussen twee bielzen. De magneetjes zaten uit het midden onder het materieel gemonteerd en het werkte feilloos.
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: rjr op 15 April 2009, 10:31:03
Ik heb ze altijd midden tussen de rails, in de lengte richting. Magneetje midden onder de lok, en dat werkt ook prima hoor.
Hij wordt wel een paar keer aangetrokken, waardoor je meerdere malen contact hebt, maar dat hoeft helemaal geen probleem te zijn als je b.v. een relais wilt laten schakelen.

Groet,
Roelco
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: henk op 15 April 2009, 11:08:44
Zeker, dan werkt het ook. Krijg je twee contactmomenten, omdat het contact even wordt verbroken als de magneet precies boven het midden van het reedcontact arriveert. Ik vind het alleen geen fraai gezicht de contacten in de lengterichting als je ze ook netjes tussen de bielzen kan wegwerken.

Die tekening werkt in ieder geval verwarrend. Het is naar mijn mening de belangrijkste achtergrond voor de mythe van de 'onbetrouwbaarheid' van reedcontacten.
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Klaas Zondervan op 15 April 2009, 11:22:07
Voor een optimale werking kun je beter de magneet evenwijdig aan het reedcontact opstellen. Zo dus:

(http://people.zeelandnet.nl/zondervan/reedcontact.jpg)
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: henk op 15 April 2009, 11:25:56
In theorie wel Klaas. Maar praktisch valt het niet mee om een magneet op die manier exact gepositioneerd onder een voertuig te monteren. De ervaring leert dat het ook niet nodig is. Eén pool werkt zeer betrouwbaar mits die boven één pootje wordt gehouden.
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Wim Ros op 15 April 2009, 11:53:41
Allemachtig, wat een geneuzel weer zeg, over een magneet.  :'(
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: henk op 15 April 2009, 12:07:11
 ???

Ach ja, het kan alleen maar het verschil betekenen tussen een betrouwbaar en een onbetrouwbaar systeem met reedcontacten.  ::)
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Klaas Zondervan op 15 April 2009, 12:25:46
Allemachtig, wat een geneuzel weer zeg, over een magneet.  :'(
Wim, hartelijk dank voor je opbeurende woorden. 8)
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: HuubvG op 15 April 2009, 12:28:54
Allemachtig, wat een geneuzel weer zeg, over een magneet.  :'(

Het gaat hier echter wel om een contract (zie onderwerp), dus mag het wel even goed doorgesproken worden...  :P ;D
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Ronald Halma op 15 April 2009, 13:01:23
Citaat
Allemachtig, wat een geneuzel weer zeg, over een magneet :'(.

Een mens kan ook gewoon niet reageren 8)
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: Rob Bogers op 15 April 2009, 13:10:55
Ik zou zeggen, test het eens uit dan heb je de beste raadgever, dacht ik??? Magneetje even met dubbelzijdig tape, reedrelais op de rails en rijden met die trein. Multimeter op beide contacten van het reed relais en zien wat er gebeurd.
Titel: Re:reedcontract
Bericht door: bas den boer op 15 April 2009, 17:01:08
@ Iedereen bedankt (y) Ik geloof nu dat ik het snap :D Ik ga eerders wel even wat gaan testen.

Groetjes, Bas
Titel: Re:reedcontact
Bericht door: Frederikus op 07 May 2009, 11:30:18
[quote)
Die tekening zou ik niet precies navolgen. Daar staat de magneet boven het midden van het reedcontact getekend en dat werkt niet goed. Op deze manier worden beide lipjes gemagnetiseerd en magneten met dezelfde polariteit stoten elkaar af. Je moet ervoor zorgen dat de magneet uit het midden boven één lipje uitkomt.

Henk,

Is dit wel zo, ik dacht dat het geen verschil zou geven, ik heb in een proefbaantje een railstuk waarin ik 4 reedcontakten (een links buiten de rail, een in het midden tussen de rail en twee rechts achter elkaar buiten de rail) heb geplaatst, een railstuk met 2 reedcontakten rechts achter elkaar buiten de rail, een railstuk met een reedcontakt in het midden tussen de rail en als laatste een railstuk met een reedcontakt links buiten de rail).
Deze reedcontakten heb ik verbonden met de wissels die naar de drie opstelplaatsen van de drie lokjes met wagons.
Onder deze wagons heb ik de magneetjes gelijmd die op ongeveer dezelfde plaats dus boven de reedcontakten uitkomen, de lipjes van alle reedcontakten heb ik juist onder elkaar naar de magneetjes gericht ..... maar ze werken wel zonder problemen.
Vandaar mijn vraag !