BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Martinw op 07 April 2009, 21:29:07
-
Hallo mensen,
Ik ben bezig met het maken van een paar weilanden. Nu heb ik de boel al mooi gegroend en begrond met de diverse turf van Woodland Scenics. Alleen om te zorgen dat de koeien en schapen van boer Preiser niet weg lopen moeten er natuurlijk weilandpalen de grond in.
Heeft iemand ervaring om deze dingen te maken? Ik heb al zitten kijken naa sate-prikkers maar die zijn te dik.
Ik hoor het graag,
Martin
-
Martin,
Ik gebruik zelf altijd spijkers waarvan ik na het inslaan de kopjes afslijp.
Voor het (prikkel) draad gebruik ik dan naaigaren wat ik bij de eerste paal vastknoop, en dan een maal om elk
volgende paaltje. Aan het laatste paaltje weer vastknopen.
Hierna schilder ik de paaltjes bruin waardoor de draad ook vastgeplakt wordt.
Tinus.
-
Hallo Martin,
Ik heb een hekje gemaakt van cocktailprikkers, deze zijn wat dunner. Hierin 3 gaatjes boren ( 0.5mm).
Het "prikkeldraad"is gemaakt van 2 aders uit montagedraad. Dit met een boormachine in elkaar draaien.
Paaltjes met dunne verf op kleur brengen en met een pincet de draad erin frutten
Zie ook hier : https://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,13550.60.html
Succes
Ferry
-
Onze agrarieers gebruikten voor de afzetting van de weilanden over het algemeen geen dure palen. Meestal gebruikten zij hiervoor takken of dunne boomstammetjes. Deze materialen waren een samenraapsel van ongelijke dikte en vorm. Je kan hiervoor het beste dunne takjes uit de heg nemen. Het prikkel en/of schrikkeldraad werd hier meestal "koud" tegen de paal gespijkerd. Doorvoeren zoals hier boven aangehaald waren luxe oplossingen en daar had de boer geen tijd/geld voor. Voor het draad kan je gewoon naaigaren nemen wat je later grof in de verf zet. Maak eerst een proef stukje om het resultaat te zien.
SK
-
is lucifers een idee...?
-
@Martin,
Als je nou rond dun messing profiel koopt om als palen dienst te doen.
Gaatjes boren in de bodemplaat waar je hek moet komen, profiel op maat knippen en in de gaatjes zetten.
Vervolgens een oude transformator of ander electrisch apparaat slopen, daar zit meestal een spoel in met van dat hele dunne koperdraad.
Het draad wat op zo'n spoel zit kan je goed gebruiken als afzetdraad, een keer om de paaltjes heen voor de stevigheid en je hebt een hek.Je kan het desnoods nog vastsolderen ook.
Even zwart verfen, dan valt het nog minder op ook als het te dik zou zijn.
Groeten,
Oscar
-
Het prikkel en/of schrikkeldraad werd hier meestal "koud" tegen de paal gespijkerd.
Schrikkeldraad, vaak schrikdraad genoemd, wordt niet koud tegen de paal gespijkerd, omdat de stroom dan via de nooit helemaal droge paal naar de grond wordt weggeleid, wat natuurlijk niet gewenst is. Hiervoor worden isolatoren in de paal geschroefd of geslagen, en daaraan wordt de draad bevestigd. In H0 zul je die isolatoren waarschijnlijk toch niet zien... ;)
-
Jullie bedankt voor de antwoorden, ik zal eens kijken wat ik er van bakken kan!
-
is lucifers een idee...?
Nog even kloven en je hebt de ideale weipaal.
Als hoekpalen worden ook wel afgedankte treinbiels gebruikt.
-
Dit stond op mijn oude baan.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Oude_lijn_hekwerk.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Oude_lijn_hekwerk.jpg)
Bij deze palen heb ik een heel klein kraaltje aan de boven zijde gelijmd als een immitatie isolator voor het prikkeltjesdraad ;D
SK
-
Ziehier mijn houten afscheidingen
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Bnls36.jpg)
IK heb zo geen idee meer wat voor hout het is, vierkante houten
paaltjes van pak em beet 2,5 bij 2,5 mm en als latten 2 bij 0,5 mm.
-
SK, Mooi sfeertje! Robert-Jan, dat is meer het nette werk, strak hekwerk en ronde (messing) of betonnen (plastic) paaltjes dienen meestal om 'personen' te 'weren'.
Ik heb in de jaren 1970 bij een boer gewoond en die hielp ik vaak met het herstellen van de weide afrastering. Er werden ook wel dikkere boomstammen gekliefd in drie of vier palen, die je na kan bootsen door satéprikkers met een mes te bewerken. Je snijdt er gewoon wat dunne krullen af, en zo maak je ze direct ook op de juiste dikte. Op lengte afsnijden, plus een ½ cm om te verankeren met puntje eraan om in de bodem te prikken, en met minstens twee kleuren (simpel licht- en donkerbruin) verven. Het prikkeldraad werd gewoon tegen de paaltjes gespannen en gespijkerd, of luxer, met krammen vastgezet.
Schrikdraad op isolatoren werd in de draad genoemd, is ook een optie, maar wel bewerkelijk. Op een diorama zou het de moeite waard zijn om zo ver te gaan met detaileren.
-
Nog twee voorbeelden Voor de palen zijn gekloofde lucifers gebruikt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trek_duw_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trek_duw_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Etoil_du_Nord.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Etoil_du_Nord.jpg).
SK-HSM
-
Die bovenste heb ik vaker gezien... Doet mij denken aan de bollenvelden, aan de Leisdsche Vaart.
-
Kan wel kloppen ;)
Hier het begin van de baan
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/hsm10.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/hsm10.jpg)
en hier het andere einde van de baan
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/hsm20.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/hsm20.jpg)
SK