BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: jan dutij op 01 April 2009, 19:33:03

Titel: N-spoor en Stoomloc's
Bericht door: jan dutij op 01 April 2009, 19:33:03
Dag Heren,

Met de nodige jalouzie lees ik de vorderingen en prestaties van de H0-collega's tijdens hun meestal geslaagde pogingen een toonbare H0-stoomloc te maken, hetzij via het ombouwen van een bestaande loc, hetzij via een bouwpakket.
Als N-spoorder kom ik niet  verder ( voor zover ik weet) dan een P8 met Nederlands opschrift, of een "Austerly"-loc
uit de UK ( de Longmore). Tuurlijk, er is momenteel een mogelijk intitiatief op Marktplaats voor een 3700, maar als wantrouwende Oosterling: KWW! ( kiek'n wat' wordt")
Wie weet waar ik andere mogelijkheden kan vinden, om, zonder helemaaaal aan zelfbouw te doen, ben ik veeeels te onhandig voor) Nederlandse Stoomloc's op mijn baan te krijgen?

JanD
Titel: Re:N-spoor en Stoomloc's
Bericht door: Jos001 op 01 April 2009, 20:48:32
Fleischmann heeft ook de NS 9602 stoomloc. Dit is een Pruisische loc die na de oorlog een poosje las NS 9602 dienst heeft gedaan in Oldenzaal.
Het is kort geweest maar kan dus op de Nederlandse baan. Als je hem nieuw koopt moet je zelf de NS transfers plaatsen, deze zijn wel bijgeleverd.

Artikelnummer van deze loc is 7095.

Groetjes,
Jos
Titel: Re:N-spoor en Stoomloc's
Bericht door: Besselspoor op 01 April 2009, 21:00:22
Het ligt er ook aan hoe handig je bent, hoe exact het model overeen moet komen en wat je budget is.
De Fleischmann BR53 kan worden verbouwd tot  serie NS 3400, de BR94 (5 assige tenderlok) komt in grote lijnen overeen met de NS 9500, Arnold Rapido heeft ooit een tenderlocje gehad wat tot 'bakkie' kan worden omgebouwd (serie 8700) en de diverse T3 modellen (Trix, Arnold) kunnen kunnen tot 7600/ 7700 worden getransformeerd. Meestal is vooral de cabine anders, omdat de NS en zijn voorgangers een voorkeur hadden voor de Engelse designs.

Bessel
Titel: Re:N-spoor en Stoomloc's
Bericht door: Moddemeijer op 01 April 2009, 21:58:02
Het klopt, in schaal N is er niet veel

Kijk eens bij Graham Farish, daar zijn veel look-a-likes te vinden. De meeste engelse loks lijken erg op de nederlandse loks. Alleen de engelse loks hebben een kleiner profiel. Nu wordt dat gecompenseerd door het verschil in schaal van engelse N en standaard N. De engelse schaal N is groter.

Arnold heeft een 2C Borsig lok weer in productie genomen. Die lijkt erg op de HSM Borsig loks, echter heeft een 4-assige i.p.v. 3-assige tender.

Minitrix heeft/had een Beierse P 3/5 van Krauss Maffei. Die lijkt erg op de NS 3600

Graham Farish heeft/had het engelse C saddle-tank lokje. Ik meen een NS 8800

Waarschijnlijk kan je de NS 3500 2e serie als SBB 600 en de NS 7850 als SBB Tigerli vinden bij een zwitserse klein serie producent.

De duitse loks die in Nederland gereden hebben is een sprookje van Fleischmann voor de verkoop. Die loks zijn daadwerkelijk wel in Nederland geweest. Echter de meeste waren niet dienstvaardig en binnen twee jaren waren ze "zurück in die Heimat". Verder waren het Kriegsloks met alle kenmerken van Kriegsloks: cammouflage, houten bekisting rond de appendages i.v.m. russische dienst, schuilhut in de tender, veel onderdelen kapot of opgelapt, haveloze toestand. Zo zien de blinkende loks van Fleischmann er niet uit.
Titel: Re:N-spoor en Stoomloc's
Bericht door: Erik-Jan Renting op 14 April 2010, 15:25:26
Een T3 (BR89) is ook redelijk om te bouwen naar een NS 8600 (turk), heb ik ook gedaan in h0 dus moet in n ook wel te doen zijn.

http://www.ejrenting-modelbaan.mysites.nl/mypages/ejrenting-modelbaan/317763.html (http://www.ejrenting-modelbaan.mysites.nl/mypages/ejrenting-modelbaan/317763.html)