BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: mass am see op 03 March 2009, 20:33:32
-
Hallo Allemaal,
Vorig jaar heb ik een draadje gstart met welke camera, door jullie goede adviezen heb ik de 40D van canon gekocht,doordat mijn budget er in 1 keer door was en ik nog een oude lens had (35-70 mm)leek dat eerst ook goed maar ik mocht onlangs een canon lens(70-200) proberen en zag dag en nacht verschil, nu wil ik een nieuwe lens kopen maar welke 17-40MM of 18-70MM.wat is een goede lens om treinen te spotten.
mvgr Evert Masselink
-
Ik zou voor de 18-70 mm gaan, simpelweg omdat die meer zoombereik geeft: die ene mm groothoek extra ga je niet merken...
-
Dit is geen eenvoudige vraag. Objectieven zijn vaak moeilijk te vergelijken. Als de lenzen gelijkwaardig zijn, dan zou ik de lens met het grootste zoombereik kiezen.
Wat is de lichtsterkte van de lens? Een 1:2.8 lens is 2 stops lichtsterker dan 1:5.6. Ofwel je kan met 2 tot de macht 2 is 4x zo weinig licht toe. Groot voordeel in het schemer.
Wat is de lenskwaliteit. Heeft de lens last van kleurschifting, afbeeldingsfouten etc.
Zoek beide objectieven op op het internet. Kijk wat anderen er over schrijven en vorm je mening en denk aan je beurs.
Voor treinspotten kan je het beste een lichte tele gebruiken, dus 70-200 mm. Bij een 18-70 mm goothoek tot een zeer lichte tele moet je dicht bij de trein staan voor een goede foto. Dat is vaak in het vrije veld problematisch.
-
Als je budget het toelaat, raad ik je een Canon-lens met Image Stabilizer aan.
mvg,
Gert
-
Nou plaat ik al weer een tijdje. En ik moet toch toegeven dat de mooiste foto's met 35 mm gemaakt worden. Dat is namelijk doordat de digitale camera 1,6 keer vergroot 55 mm en 55 mm is wat je in het echt ziet met je ogen. Kleiner geeft een effect wat niet heel mooi is alleen handig bij open dagen werkplaatsen waar het matrieel meestal niet heel handig voor fotografen is neergezet. Tele kan soms mooie effecten geven. Ik zelf vind het erg mooi. Maar feit is dat alle bekende fotograven met 35mm hun foto's maken.
http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3319131533/ (http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3319131533/)
http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3278505931/ (http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3278505931/)
http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3279328460/ (http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3279328460/)
http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3287977434/ (http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3287977434/)
http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3263073008/ (http://www.flickr.com/photos/rail4marcel2/3263073008/)
De eerste 3 zijn met 35 mm gemaakt de laatste 2 met 105. Met 35mm zie je meer van de omgeving maar is wel moeilijker want de voorkant van de trein is sneller onscherp. Met 105mm is de voorakant van de trein eigelijk altijd scherp is mijn ervaring. Ik heb zelf daarom nog een oude 35-105 mm lens. Zodat je eerst een tele foto kan maken heb je hem altijd scherp en dan een 35 mm zodat je een mooie foto hebt als die lukt. Als je alleen maar 35 mm foto's wilt maken dan kun je het beste een vast objectief nemen. Want die hebben een heel laag diafragma F1,4 als je een goede hebt. Terwijl zoom objectieven rond de 4,0 zitten. Mijn lens wil ik dit jaar gaan vervangen omdat die al ouder is dan ik zelf ben :P ik zelf zit nu aan deze http://www.connyvermeulen.com/images/24-105.jpg (http://www.connyvermeulen.com/images/24-105.jpg) lens te denken. Heb daar al goede verhalen over gehoord. Maar deze is wel aardig aan de prijs. Maar goed je hebt ook al een D40 gekocht en dat is ook niet de goedkoopste. Ik zelf fotografeer met een 400D.
Conclusie kijk eerst heel goed rond wat je mooi vind tele foto's of 35mm foto's. Als je een lens met rode rand koopt (dat zijn de beste van canon) dan doe je daar je hele leven verder mee.
Succes ermee.
-
Ik zelf fotografeer eigenlijk altijd met de Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, dit is een uitstekend L-objectief (Top serie van Canon) met image stabilizer. (Zit gemonteerd op een Canon EOS350D)
(http://www.canon.nl/Images/EF-24-105MM-200_tcm16-306157.gif)
(c) Canon.nl
voor wat meer info over deze lens:
http://www.canon.nl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Image_Stabilization_Lenses/EF_24-105mm_f4_L_IS_USM/index.asp
Persoonlijk heb ik nog geen betere lens gezien voor langs de baan. Zie dat ik zelf destijds te vroeg ben geweest met het aanschaffen. Objectief is zeer sterk in prijs gedaald in half jaar tijd.
De 70-200 is naar mijn mening voor een crop camera teveel mm's. Over algemeen zit ik inderdaad net als marcel zo rond de 35mm.
Met vriendelijke groet,
Jon van Dijk
-
Je zou ook een 18-200 kunnen overwegen. Dan kun je zowel binnen modeltreinen als buiten treinen in het echt goed op de plaat krijgen.
mvg,
Gert
-
Alleen krijg je dan al snel hele zware lenzen. En bij een eos camera zit altijd een 18-55 kitlens dus die heb je altijd al.
Marcel
-
Klopt, zo'n lens weegt heel wat. Kwestie van smaak. Ik vind het juist wel lekker als het flink wat weegt.
Die 18-55 kitlens hoeft niet altijd hoor. Is inderdaad wel zo bij Dixons en dergelijke, maar als je je Canon-camera bij een van de grotere gespecialiseerde zaken in NL koopt, kun je afzien van die lens en een andere nemen.
mvg,
Gert
-
Heb je de Canon EF 17-85 lens al gezien?
http://www.canon.nl/For_Home/Product_Finder/Cameras/EF_Lenses/Image_Stabilization_Lenses/EF_1785mm_f45IS_USM/index.asp
Verder is de Sigma 18-200 niet al te lomp
http://www.dpreview.com/lensreviews/sigma_18-200_3p5-6p3_os_n15/page1.asp
Die laatste site is sowieso nuttig om eens goed door te bladeren, veel vergelijkende foto's en duidelijke uitleg.
Wat de Canon kit lens betreft : de 18-55 is , zeker gezien de prijs, een super lens. Behoorlijk universeel bruikbaar en voor de prijs zul je niks beters vinden. Ze worden ook op MP ed al gedumpt voor hele lage prijzen.
-
Heren dank u wel,
heb 19 jaar met een 50mm gefotografeerd persoonlijk is dat wat het oog ook waarneemt, dus 35 x1,6 kom je heel dicht in de buurt,natuurlijk speelt de lichtstrekte ook een rol de 50mm is F1,8 deze lens past ook op mijn 40D maar de techniek heeft niet stil gestaan, ook heb ik de kitlens van mijn beide zoons geprobeerd tot dat ik de 70-200mm F4 van mijn jongste zoon probeerde super wat een scherpte, ik ga er dan ook van uit dat andere canon lenzen de zelfde resultaten hebben, maar wat is wijsheid, ik ga nooit over 1 nacht ijs en denk ook dat voor vakantie plaatjes deze lens ook geschikt moet zijn zonder continu van lenzen te moeten wisselen, gewicht is ook belangrijk de 40D is al zwaar genoeg.
ik gooi alles nog eens op een berg en kijk mijn vrouw nog eens heeeeel lief aan.
mvgr Evert Masselink.
-
ik gooi alles nog eens op een berg en kijk mijn vrouw nog eens heeeeel lief aan.
Ik denk dat je beter je winkelier lief aan kan kijken om nog wat korting te bedingen... ;D
Maarre, hebben die dSLR's nog steeds geen beeldsensor van normaal kleinbeeld formaat? Zodat je normale lenzen ook normale lenzen blijven...?
-
Maarre, hebben die dSLR's nog steeds geen beeldsensor van normaal kleinbeeld formaat? Zodat je normale lenzen ook normale lenzen blijven...?
Oh jawel hoor, die zijn er wel, alleen zijn ze bijzonder veel duurder. (Heeft te maken met de hoeveelheid kwalitatief goede sensoren je uit één 'wafer' kunt snijden.) En voor de meeste gebruikers ('jan en truus', maar ook sportfotografie, vliegtuigen, wild, etc.) is een vergrotingsfactor van 1,6 of 1,3 helemaal niet vervelend!
-
De 70-200 is naar mijn mening voor een crop camera teveel mm's.
???
In de gevraagde situatie van topic starter kan ik me er iets bij voorstellen. Voor de rest is het een onzin statement.
-
@Gripen:
We hebben het hier over een objectief om langs de baan te kunnen fotograferen op een Canon 40D (crop). Dus zie niet helemaal waarom mijn mening onzin is? Ik zelf wil in de toekomst nog een 70-200mm aanschaffen maar dit is voor een heel ander doel als spoorwegfotografie. (sport fotografie)
Ben wel met je eens dat ik het wat beter had kunnen verwoorden.
met vriendelijke groet,
Jon van Dijk
-
Maarre, hebben die dSLR's nog steeds geen beeldsensor van normaal kleinbeeld formaat? Zodat je normale lenzen ook normale lenzen blijven...?
Ik heb recent foto's gemaakt met een Nikon D3X, met een 24x36 mm sensor, 24,5 Mpixel. kost een paar centen, maar is wel erg mooi, ook als je bij hoge gevoeligheid (en weinig licht) foto's maakt.
Mvg,
eric
-
Sommige wel zoals de Canon 5D. De 1D is dacht ik 1.3 en de rest is 1.6.
Dat geldt voor de meeste merken. Soms gaat het zelfs zo ver als een factor 2.
-
Ik heb sinds kort een Sigma 17-70mm f2.8-4.5 op mijn Sony A200 zitten.
Deze lens heeft een mooi zoombereik, is behoorlijk lichtsterk, is scherp en is redelijk betaaldbaar (vooral 2e hands).
Ook weegt de lens niet zo veel, hij is vrij compact, waardoor je dus wat minder opvalt :P
Deze is uiteraard ook voor Canon te krijgen, voor de crop camera's dan.
De minimale focusafstand is 200mm, hierdoor kan je dus zeer dicht op je objecten zitten. De groothoek van 17mm is fijn, maar dat is bij iedereen weer anders.
Bij canon de brandpuntafstand moet je de brandpuntsafstand vermenigvuldigen met 1,6, waardoor je dus op 27,2mm uit komt.
Felix
-
Hallo allemaal,
Heb gisteren mijn nieuwe lens gekocht de Sigma 17-70mm f2,8-4.5 nu nog wachten op beter weer,verder iedereen bedankt voor de goede adviezen.
mvgr Evert Masselink.
-
Hoezo, het is een prachtige dag vandaag... (hier wel tenminste) Nou succes ermee en laat eens wat zien.
-
hoi stig,
ik weet niet waar jij woont,maar hier in Emmen is het geen mooi weer en het is net droog, en nog steeds zwaar bewolkt.
mvgr Evert masselink
-
Oh jammer, hier in Dordt heeft het zonnetje steeds geschenen vanmorgen... ;)
-
Ik zag het op foto's die men vanochtend gemaakt had. Helaas was het hier baggerweer.
-
Hoezo, het is een prachtige dag vandaag... (hier wel tenminste) Nou succes ermee en laat eens wat zien.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4308_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_4308_1.jpg)
deze plaat heb ik vanavond gemaakt rond 18:15 met (te)weinig licht op het station van Emmen Bargeres maar toch een mooie plaat.
ps het ging om de sneltrein
mvgr evert.
-
Alleen jammer van de omgeving... ;D Verschrikkelijk, je zou er wonen zeg...
-
Alleen jammer van de omgeving... ;D Verschrikkelijk, je zou er wonen zeg...
hoe bedoel je (dit is het station)sta op het viaduct en wat je rechts van de foto ziet heet kunst (je ziet het of je ziet het niet).
groet Evert.
-
Je mag het met me oneens zijn, maar ik vind het niet mooi, ook al is het een station. En inderdaad, als je niet weet wat het is, is de kans groot dat het kunst is... (y)
-
hoi stig,
Het station wordt over 2 jaar verplaatst en krijgt een nieuwe naam Emmen zuid ik hoop dat het kunstwerk niet mee verhuist.
groetjes evert.