BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Mediatheek => Topic gestart door: henk op 01 March 2009, 19:37:23

Titel: Railhobby maart 2009
Bericht door: henk op 01 March 2009, 19:37:23
Afgelopen week de pas verschenen Railhobby op het station opgepikt. Railhobby heeft nog een klassieke Neurenberg rapportage en dat vind ik altijd leuk. Wel een stuk korter dan vroeger - toen daar rustig twee nummers voor werd uitgetrokken - maar toch leuk.
Verder trok een rapportage over de vorderingen bij Railz mijn aandacht en Huib Maaskant legt uit wat er met de S88-N standaard wordt bedoeld.

In dit nummer trouwens ook de eerste voorbereidselen voor de verkiezing van de modellen van het jaar 2008-2009. Volgens een nieuwe opzet en ik dacht even dat de redactie de lezers inmiddels voldoende handelingsbekwaam achtte om gewoon zelf uit het hele aanbod te kiezen. Maar nee, deze keer is de fabrikanten gevraagd een voordracht te doen, daaruit kiest de redactie en uit die keuze kan de lezer dan weer de nominaties bepalen, als ik het allemaal goed heb begrepen. Hopelijk kan er ergens nog een en ander worden toegevoegd, want  deze verkiezing zonder bijvoorbeeld ICR van LSmodels of de Koploper van Mätrix zou toch een beetje vreemd zijn. [edit: die worden dus wel genoemd, maar in een of ander onopvallend lijstje, zie de berichten hieronder].

Ook leuk is de advertentie op de voorlaatste pagina. Een website waar camera's worden verkocht denkt de verkoop te stimuleren met de wervende zin: "Uw Märklin op de foto zetten nu het nog kan?" Ik ben niet zeker dat dit de doelgroep erg gaat aanspreken.
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Gert1 op 01 March 2009, 19:43:03
Henk, je kunt wel degelijk de ICR van LS Models kiezen hoor. In eerste instantie dacht ik hetzelfde als jij, maar als je verder kijkt, dan blijkt op de laatste pagina van het artikel over de nominaties nog een hele waslijst modellen te staan.

mvg,
Gert

PS: Het verslag van de Spielwarenmesse in Railhobby lijkt met grote haast in elkaar gezet. Zo is er sprake van een Hondekop-viertje in Benelux-uitvoering...
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: henk op 01 March 2009, 19:56:48
Ah ja, ik zie het. In dat lijstje ontbreken dan weer de Mätrix 25.5 en de Mehano ACTS locs, plus nog een paar dozijn interessante NL producten plus natuurlijk een veelvoud aan niet NL-producten. Kunnen de lezers zelf nog ergens iets toevoegen?
Vreemd dat een deel van de nominaties zo opvallend wordt gepresenteerd en de rest in een lijstje staat. Wat zou eigenlijk hebben bepaald welk product voor zo'n opvallende presentatie in aanmerking kwam en welke niet?

Volgende keer trouwens het Dinamo/MCC Car system.
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Sander op 01 March 2009, 23:01:08
Er is geen product wat opvallend gepresenteerd wordt, dit dacht ik eerst ook.
Het lijkt of een product opvallender wordt gepresenteerd, dit komt echter door het feit dat direct boven dit product een soort van banner/titel staat van de reeks kandidaten uit die serie. Welke vervolgens opgesomt worden.

De opmaak is ronduit slordig en onoverzichtelijk te noemen.
Voor mij weer een reden dat ik het goede besluit heb genomen om mijn abbo op te zeggen.

mvg,
 Sander
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: henk op 02 March 2009, 08:23:48
Je trap er ook in Sander.
Een deel van de nominaties wordt uitgebreid met een foto gepresenteerd op de pagina's 54-58. Op pagina 58 staat ook nog het lijstje met alle nominaties en dat zijn er veel meer. Een flink deel moet het dus doen met een regeltje in dat lijstje. Is toch raar voor wat een eerlijke competitie moet zijn.
Wat heeft nou toch bepaald welk product (en welke producent) die extra aandacht krijgt?
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Gert1 op 02 March 2009, 09:40:25
Je zou bijna denken dat dat bepaald is door firma's die adverteren in Railhobby...  Ah nee, dat zal toch niet waar zijn?    ;)

Op de website van Railhobby gaat het er veel eerlijker aan toe. Probeer maar eens.

mvg,
Gert
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Beethoven op 07 March 2009, 00:30:08
Lezen is toch echt een kunst.......
Overigens er zijn nog nooit 2 nummers aan Neurenberg besteed.
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Chris op 07 March 2009, 00:59:25
Nah, het leest wel goed.
Paar foutjes.

Ad voor de fotocamera.....tja....
Men heeft dringend ads nodig blijkt. (en dat is geen sneer, maar werkelijkheid)
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Bob R. op 07 March 2009, 08:42:03
Wat maakt het nou uit wat voor advertentie er in staan ?
De treintjes hobbyist wordt blijkbaar serieus genomen.

Elk blad heeft altijd advertenties nodig (behalve Op de Rails van de NVBS).
Titel: Re: Railhobby maart 2009
Bericht door: Rob Ellerman op 07 March 2009, 10:39:26
Nah, het leest wel goed.
Paar foutjes.

Sla de Messe-Special van de Duitse MIBA er maar eens op na, staan ook heeeeel wat fouten en foutjes in. Maar dat is meestal een beetje inherrent aan zo'n haastklus.


Ad voor de fotocamera.....tja....
Men heeft dringend ads nodig blijkt. (en dat is geen sneer, maar werkelijkheid)

Tja, adverteerders dat zijn de klanten (lees: één van de belangrijkste inkomstenbronnen) voor de uitgever, net zo goed als dat een modelspoorwinkel niet kan bestaan zonder de treintjes kopers. En dat kunnen rijders zijn, verzamelaars, iemand die helemaal NIKS met treintjes heeft maar zo'n ding koopt om 'm kado te geven kortom: het zal de treinenboer jeuken aan wie ie z'n spullen verkoopt, zo lang ie maar verkoopt. De enige manier om de schoorsteen te laten roken.