BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: ArtMan op 19 February 2009, 15:09:04
-
Hi allen,
Ik heb een oude br86 van Märklin met zo´n trommel motor? Sorry ik weet niet precies de benaming van zo´n motor.
Een tijd geleden heb ik hem eens omgebouwd met een permanent magneet, 5* anker en een keuhn decoder.
Toch krijg ik hem niet echt lekker lopend ondanks dat ik een hoop heb lopen experimenteren met verschillende cv waarden.
Als hobby en leer project lijkt het me leuk om de motor in z´n geheel te vervangen. Zijn er specifieke vervangingsmotoren voor oudere märklin loks?
Alvast dank voor eventuele reacties.
Grt,
Arthur
-
Arthur,
Ik heb hetzelfde overwogen met mijn oude Marklin 1200.
Uiteindelijk kwam ik op een Faulhaber motor terecht. Om dat goed te krijgen is er (volgens Faulhaber) wel enig freeswerk vereist. Het motortje was ook niet echt goedkoop. €175 als ik me goed herinner.
Uiteindelijk heb ik besloten het nog maar even niet te doen maar je kunt altijd even bij faulhaber op de site zoeken.
Groeten,
Ernest
-
Hallo Arthur,
Heb je hem analoog geprobeerd, want als hij dan netjes loopt dan moet digitaliseren geen probleem zijn!
Het kan echter zijn dat de Keuhne decoder niet echt goed overweg kan met deze lok.
Op zich geeft een Lokpilot nooit een probleem!
Kijk ook eens op de site van Huib Maaskant , http://www.floodland.nl/aim/index.htm
Gideon
-
@Ernest: gevonden kijk maar op klikklak (http://www.sb-modellbau.com/product_info.php?products_id=440&cPath=27_136) kosten: 90 Eurie :P
@Gideon: Nee toen liep ´ie ook niet echt lekker. Ik denk dat de overbrenging ook versleten is. Uiteraard heb ik hem een grote schoonmaak beurt gegeven. Ik heb wel een ander ombouw projectje gedaan met een Esu V3.0 mfx en dieloopt wel goed. Maar ik heb de volste vertrouwen in die Keuhn decoder hoor. Is ook een gerenommeerd merk.