BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Elektronica en analoog => Topic gestart door: arnout op 16 February 2009, 19:06:16
-
Hallo goedenavond,
Na het lezen van diverse topics over de Tortoise aandrijvingen is het mij nog niet duidelijk of al die beschrijvingen geschikt zijn voor AC digitaal systemen. Of zijn die schema,s ook geschikt voor het besturen via een K84 decoder?
Zijn er hier wisselstroom rijders die ze gebruiken? Ik wil ze koment weekend gaan instaleren. Ik zit alleen nog te bedenken of ik de aandrijfdraad door de Wisseltong of door het Wisselhandeltje zal steken.
Alvast bedankt voor de reacties.
Mvg Arnout.
-
AC digital bestaat niet. Je bedoeld denk ik het 3-rail systeem (motorola). Maar dat maakt voor de schildpad niet uit hoor, die wordt bediend via een Decoder, en dan noge beter gezegd een decoder voor motorische wisselaandrijvingen.
Mvg
Wim.
-
Arnout,
Wim heeft gelijk. Kan gewoon met de K84 (= viessmann 5213). Ik gebruik die dingen al heel lang tot volle tevredenheid. Ook half M-Track gebruik de turtles nu icm de K-wissels. Het beste kun je van het wissel het wisselhandeltje afhalen en de stang door de wisselsteller (dus tussen de rails) steken als je inbouwt. Op de handleiding van de turtle staat geloof ik een minimaal gat van 5 mm, maar maak dat ajb 2 mm groter (7mm dus), heb je wat ruimte om stelfoutjes op te vangen. Je kan onder dat deel van het wissel niet ballasten, dus dat moet je eerst even donker verven. Ook het gat naar beneden, zie je er later bijna niets meer van.
Hoe je het beste C-rails kunt gebruiken weet ik niet, geen ervaring mee...
Suc6!
Eddy
-
Een optie voor de C-Rails
(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/th_P1010028.jpg) (http://s5.photobucket.com/albums/y200/xammax/?action=view¤t=P1010028.jpg)
(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/th_P1010029.jpg) (http://s5.photobucket.com/albums/y200/xammax/?action=view¤t=P1010029.jpg)
(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/th_P1010030.jpg) (http://s5.photobucket.com/albums/y200/xammax/?action=view¤t=P1010030.jpg)
(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/th_P1010031.jpg) (http://s5.photobucket.com/albums/y200/xammax/?action=view¤t=P1010031.jpg)
(http://i5.photobucket.com/albums/y200/xammax/th_P1010032.jpg) (http://s5.photobucket.com/albums/y200/xammax/?action=view¤t=P1010032.jpg)
Mvg
Wim.
-
Ok bedankt.
En dan tussen de Decoder en de schildpad zo,n printje als in andere topics?
Gr arnout.
-
Als je een K84 decoder gebruikt niet.
Mvg
Wim.