BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Albert Bas op 04 February 2009, 10:11:08
-
Hallo,
:) Ik heb weer eens een mooie Roco gekocht voor de verandering, degelijk model met mooie witte leds maar helaas. >:( Al vrij snel ging 1 frontsein kapot.
Lok teruggestuurd naar Conrad, nu een 2e lok weer hetzelfde, weer 1 sein defect. Beide keren was zo uit de doos de verlichting goed maar ik vond ze wel fel wit. Ik heb ze dus met de decoder wat gedimd.
Er staat natuurlijk met Roco digitaal wel 21 volt op de rail, misschien houden de leds van de 204 daar niet van maar ja, het is beiden Roco dus het zou toch moeten kunnen.
Wie heeft raad?????
groet, Albert.
-
Albert,
Wat je zelf al aangeeft; met de decoder dimmen lijkt me een goede oplossing. Een nieuwe loc loshalen en een hogere weerstand monteren lijkt me niet gewenst. Ook al niet met het oog op garantie.
Mvg: Steen
-
21 Volt is ook teveel.
Het zou niet meer mogen zijn dan +/- 19 volt.
Staat ook meestal op de lampjes. geschikt voor digitaal 19 VOlt.
-
21 Volt is ook teveel.
Het zou niet meer mogen zijn dan +/- 19 volt.
Staat ook meestal op de lampjes. geschikt voor digitaal 19 VOlt.
Alleen hebben we het nu niet over lampjes maar over ledjes.
Verder weet ik niet hoe deze spannig gemeten is, maar een spanning van 19 tot 21Volt is normaal.
Mvg
Wim.
-
Volgens de onderdelenlijst zijn dit inderdaad leds.
En ook is inderdaad een spanning van een volt of 20 niet vreemd.
Ook branden leds (met voorschakelweerstand) niet zomaar door.
Raar dat dit zo 2x achter elkaar gebeurd.
Wellicht eens proberen om Roco zelf aan te schrijven?
Succes, Hans
Onderdelen tekening:
http://www.roco.cc/fileadmin/downloads/Ersatzteilblaetter/62812.pdf
-
Op die onderdelentekening zie ik helemaal niets van de verlichting.
-
Op die onderdelentekening zie ik helemaal niets van de verlichting
Onderdeel nr. 7 printplaat met led,
Albert, heeft het sein de eerste keer wel heel even gebrand? ik ken het model zelf niet, maar misschien is er geen licht geleider naar het 3e sein?
groeten Wesley
-
De spanning is niet het belangrijkste bij een LED, het gaat om de maximum stroom door de LED. Dit wordt geregeld door de weerstand. Als de weerstand te klein is brandt de LED door. Je kunt nl. een LED op 220v wisselspanning laten branden als de weerstand maar voldoende groot is.
Maar wel vreemd dat het twee keer gebeurt!
-
Wesley,
Er zijn geen lichtgeleiders, de leds zitten direct achter de lensjes, ziet er trouwens prima uit voor Roco, dat heb ik wel eens minder meegemaakt bij Roco. De seinen hebben een tijd goed gebrand maar opeens zie ik dat er weer 1 uit is, ik heb de decoder ook iets gedimd maar dat werkt ook niet op beide zijden.
Wim, de spanning heb ik met een Fluke 11 op de automaat stand gemeten over de sporen.
Ik heb ook al tech.support van Conrad gebeld en (goed geholpen) en deze meneer vroeg of ik ook eens analoog wil kijken of de leds fel branden, dat moet ik dus nog doen.
Ik vind het trouwens een prima model van Roco, metalen basis met kunstof kap (geschroefd). De buffers zitten echt op de metalen voetplaat (dit integenstelling van Mehano 77 serie).
De bovenkant van de huif(voor en achter) klik je er af met je nagels en dan zie je 4 schroefjes. Na verwijdering pak je zo de hele kap er af.
Ik zal nog wel foto's uploaden.
Groet, Albert.
-
Hier is tie dan, de hekjes heb ik zelf gemaakt en de opschriften ook.
Zo is het een Terneuzen lok behalve de witte neus dan maar dit vind ik mooier.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_RN204.jpg)
De felst brandende leds doen het nog dus ik denk toch eerder aan een fabrieksfoutje en domme pech.
groet, Albert.
-
Je zou eens de weerstanden moeten meten die in serie met de leds staan.
Mischien is er een foute waarde gemonteerd. (produktiefout).
De waarde zou rond de 1000-2000 ohm moeten liggen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/roco_print.jpg)
mvg Peter
-
Ga ik doen Peter, bedankt.
Er is een nieuwe lok onderweg dus zal ik eerst doen.
Ik zal de resultaten hier melden.
mvg, Albert.
-
By the way,
Inmiddels de derde lok van Conrad en bij deze zijn de lichten nog steeds heel.
Ik heb nu trouwens niets gedimd, maar ik ben ook op mijn dood dus laat ze niet te vaak branden.
groet, Albert. :-*