BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Mediatheek => Topic gestart door: KNed op 19 October 2006, 19:11:00

Titel: Railhobby november 2006
Bericht door: KNed op 19 October 2006, 19:11:00
Vandaag de Railhobby van november weer in de bus, gelijk maar een bespreking!

Op de voorpagina staat een foto van de groene Hondekop, het 1:1 model welteverstaan

Ne de inhoudsopgave, een kort stukje over stootjukken bij de NS en het gebruikelijke redactionele praatje verschijn het eerste artikel over de ICE type 3. Het artikel gaat in op de ontwikkelingen bij onze oosterburen wat betreft de hogesnelheidslijnen en het materieel. Natuurlijk voorzien van foto’s waarvan sommige wel erg veel op elkaar lijken en dus weinig toevoegen.

Vervolgens is de vaste rubriek “Railforum” te vinden waar lezers hun opmerkingen en vragen kwijt kunnen en indien nodig een antwoord krijgen.

Dan komt de, ook vaste rubriek, “Railmuseumnieuws” aan bod over museumspoor met deze keer info over onder andere de Adler,  de MBS en een rit met de blokkendoos op 3 november.

Het volgende interssante artikel gaat over een proefproject van de NS om het lawaai treinen te maken verminderen. Het gaat hier dan met name om het lawaai bij het remmen te verminderen.

Daarna vinden de vaste rubriek “Railview” waarin allerlei wetenswaardigheden te vinden zijn op grootspoor gebied in binnen- en buitenland. Van de nieuwst snufjes op de Innotrans beurs tot de ontwikkelingen op stoomgebued in Zimbabwe!

Hierna is een artikel over de start van Randstadrail te vinden.

Het volgende artikel gaat over een typisch herfstprobleem bij de spoorwegen: vallende blaadjes die de rails spekglad maken. Het blijkt dat de NS er veel aan doet om problemen zoals een paar jaar geleden te voorkomen.

Hierna is het tijd voor modelspoor: een bespreking van de E 80 05 van Roco. Zoals gewoonlijk wordt er eerst even ingegaan op de historie van dit model in schaal 1:1.

Hierna volg het tweede deel van het artikel over de Amerikaanse “Super chief”. Het vorige deel ging in op het echte model, in dit artikel komt het H0 model van deze typische Amerikaanse trein aan bod. Het gaat om het model van leverancier Walthers.

We zijn dan precies in het midden van het blad aangeland waar een poster van een dubbeldekstrein te bewonderen is.

Hierna is een artikel over het digitaliseren van een blokkendoosstam te vinden, geschreven door Huib Maaskant en zoals ik van zijn artikelen gewend ben is het weer duidelijk geschreven en voorzien voor mooie foto’s.

Vervolgens is de vaste rubriek “Railvitrine” aan de beurt. Hierin staan kort allerlei nieuwe producten gemeld op het gebied van modelspoor, gesorteerd per leverancier. Onder andere de 1309 van Electrotren en de Piko hondekop.

Dan komt een artikel over het een product om natuurgetrouw stromend water na te maken, voorzien van een stappenplan.

Hierna is het de beurt aan de overdracht van het jubileumcadeau van Railhobby aan een instelling voor gehandicapten. Er is voor de bewoners een mooie modelbaan in elkaar geknutseld.

Vervolgens een artikel over het zelf bouwen van een goederenwagon. Nu een keer niet in schaal H0 of N maar in schaal 0.

Daarna een bespreking van een mooie modelbaan, voorzien van veel foto’s.

Als laatste komen de rubrieken “Railpers”, nieuw uitgekomen boeken over (model) spoor in binnen- en buitenland; en “Railmarkt”, vraag en aanbod, aan de beurt.

Veel leesplezier!

Koen