BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Hans Reints op 22 January 2009, 15:36:59
-
22 januari 2009
De Bentheimer Eisenbahn (BE) heeft vorig jaar volgens voorlopige berekeningen voor het eerst meer dan één miljoen ton aan goederen vervoerd. De Duitse particuliere spoorwegmaatschappij, één van de aandeelhouders in de Euroterminal Coevorden, denkt op termijn door te groeien naar een jaarlijks ladingvolume van 1,3 miljoen ton. Dat zegt Joachim Berends, nu de tweede man bij BE, die in juli Peter Hoffmann opvolgt als bestuursvoorzitter.
BE profiteert van de sterke ontwikkeling die de terminal in Coevorden de laatste jaren heeft doorgemaakt. Er hebben zich in de regio Coevorden tal van industrieën gevestigd, die inmiddels ook klant zijn van de Bentheimer. Het bedrijf heeft plannen in Nederland nog veel meer actief te worden als spoorvervoerder. Het heeft eeen aanvraag lopen om in Nederland te worden erkend als spooronderneming.
Een flinke bijdrage aan de omzet van het spoorbedrijf levert het vervoer van afval uit Oostenrijk, bestemd voor de verbrandingscentrale van Coevorden. Het gaat om 100.000 ton per jaar, dat door derden naar het station van Bentheim wordt vervoerd en vervolgens door BE met diesellocomotieven naar Coevorden, pal aan de Duitse grens, wordt gereden.
brom transport