BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Rob Bogers op 18 January 2009, 14:26:23

Titel: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 18 January 2009, 14:26:23
In een vorige topic heb ik gemeld dat er volgens iemand een fabrieksprobleem in dit locje zit en dat daarom deze loc niet digitaal kan rijden maar wel analoog. Nu werd gezegd door leden dat dit niets te maken had met een fabrieksprobleem maar met de constructie van de plaats waar de decoder moet komen. Nu heb ik een tweetal foto's genomen waarop het printplaatje van de decoder te zien is
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_locje_1.jpg)

Het tweede plaatje laat de motoraansluitingen zien. Nu zie ik dat deze aansluitingen nou niet echt stabiel zijn
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_locje_2.jpg)

Is het juist dat het gaat om de nogal onstabiele bevestiging van deze contacten vanaf het printplaatje in het motorhuis. Zo ja, heeft iemand een oplossing hoe ik dit beter kan bevestigen en daarna de decoder kan plaatsen. Als iemand zich geroepen voelt mij te helpen kan ik hem/haar misschien een foto op een iets groter formaat sturen. Alvast bedankt
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: marco haringa op 18 January 2009, 14:38:59
Bob ik heb de minitrix NS 6500 dat is technisch volgens mij dezelfde lok.
Ook die kreeg ik digitaal niet goed rijdend ik heb de hele electronica eruit gesloopt en decoder rechtstreeks aan de motor, stroomafname en verlichting.Nu is het goed.

Dit heb ik gedaan aan de hand van onderstaande link.

http://www.1zu160.net/digital/einbaubsp/mtx-mak1206.php

Groetjes marco
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 18 January 2009, 14:50:24
Nou, duidelijker kan het eigenlijk niet, dacht ik zo. Bedankt voor de verwijzing.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Robert_N-Nm op 18 January 2009, 14:57:57
Hoi,

De bevestigingen zien er inderdaad instabiel uit maar realiseer je dat de print op z'n plek wordt gehouden door de kap. Ik had 6 loks, nu 4 loks van dit type en nog nooit problemen aan die constructie kunnen duiden met pinnentjes naar het motorblok.

Contactproblemen heb ik wel gehad met 1 van m'n loks als het gaat om de decoder. Dus solderen is het devies voor wat betreft de decoder bij minitrix decoderstekkers.

Robert

edit: http://www.1zu160.net/digital/einbaubsp/mtx-2070.php (link naar simpele ombouw)
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 18 January 2009, 15:14:25
De laatste link lijkt nog simpeler qua ombouwen maar het decoderprintje bij mijn locje heeft 6 gaatjes en volgens mij zie ik hier 6 pinnetjes, die zitten bij mij aan de decoder. Alleen zie ik hier niet hoe die worden vastgesoldeerd en waar zit de ruimte om dat te doen vraag ik me af. In ieder geval bedankt voor de link.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Robert_N-Nm op 18 January 2009, 15:23:09
Als je de decoder erin soldeerd kan het zwarte "blokje" dat de draadjes op z'n plek moet houden er direct uitgesloopt worden (hieronder zitten zes koperen baantjes, voor elk draadje 1). Dan is er in principe voldoende ruimte voor de decoder.

Robert
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 18 January 2009, 15:25:50
Aha, bedoel je het op die manier.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 19 January 2009, 09:52:44
Nu heb ik eens even de decoder (Uhlenbrock 73410) op de normale manier geplaatst in de houder van de decoder maar de centrale geeft een kortsluiting weer. Nu heb ik de zogenaamde schnitstelle van de decoder ge-desoldeerd. Goed, nu de schnitstelle met de bijbehorende draadjes weg is, heeft ook een ander printplaatje losgelaten (analoge print misschien?) waarop een aantal smd componentjes zitten. Moet dit weer vast met draadjes naar de koperbanen of kan dit weggelaten worden (zie punt schroevendraaier) Heeft dit printje bij digitaal rijden nog een functie? (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_locje_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_locje_3.jpg)
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 19 January 2009, 12:03:35
De analoge print even aan de kant gelegd en de decoder direct vastgesoldeerd op de koperen banen. Dit ging redelijk. Loc op de rails gezet en de decoder op adres 6 ingesteld (in programmeermode) (wens van de eigenaar) Terug naar de rijmode en de regelaar wat opgedraaid. Het locje rijdt een aantal rondjes en stopt dan langzaam met rijden. Wat is dat nu? Rijregelaar de andere kant op en het locje rijdt ongeveer 1 meter en stopt dan langzaam weer. Rijregelaar de andere kant opgedraaid en locje rijdt weer 1 meter de andere kant op en stopt dan wederom langzaam. Met druklucht de draaistellen schoon gespoten en alle contacten nog eens nagelopen en het kleinood doet precies hetzelfde, stukje rijden en weer stoppen. rijregelaar naar 0 en weer opdraaien en locje rijdt weer 1 meter en stopt weer. Hoe ken dit?
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Wim Ros op 19 January 2009, 12:09:48
Rob,

Als je in eerste instantie de analoge print er gewoon in hebt laten zitten dan gaat dat inderdaad niet werken, die moet er altijd uit en in de plaats van de analoge print komt dan de decoder.

Dus analoge print uit de nemstekker verwijderen en de print er terug insteken.
30 seconden werk.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 19 January 2009, 12:13:37
Beste Wim, de analoge print had ik al verwijderd (zie vorig bericht) "Analoge print even aan de kant gelegd". op die plaats zit dus zoals jij aangeeft de decoder.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Wim Ros op 19 January 2009, 12:22:49
Rob, en nu gaat het nog om het rijgedrag van de lok.

Je hebt een Uhlenbrock decoder gebruikt lees ik. Tja wat moet ik dan nog zeggen.

Zimo MX620, Tran DCX74 of DCX75 Kuehn 025 zeker.

Mvg
Wim.

PS Er is een CV waarmee je de kortsluit (overbelastings) beveiliging kunt instellen van een Uhlenbrock decoder, soms lukt het om de juiste instelling te vinden.

Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 19 January 2009, 13:08:47
Ja, Wim, ik ben ook niet gecharmeerd van Uhlenbrock decoders (tegenvallende ervaringen met decoders uit het verleden) maar ja dit was volgens Ad van A&W toch een goede decoder en hij heeft hem ook getest voor dat hij het dingetje opstuurde. Het lijkt wel alsof hij warm wordt en dat hij daardoor steeds stil gaat staan maar waardoor wordt hij dan warm. kortsluiting kan het eigenlijk niet zijn want dan had ik dat ook moeten merken bij het uitlezen van CV1 en dat was niet het geval.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Wim Ros op 19 January 2009, 13:21:14
Rob, en toch schaf je dan weer zo'n decoder aan??? Soms heb ik weleens het idee dat ik een roepende in de woestijn ben. Luister nu gewoon eens naar de jarenlange ervaring van anderen die al meer dan eens een decoder hebben ingebouwd en getest.

Dus die gewoon een goedlopende lok die splinternieuw is getest heeft met een verscheidenheid aan decoders. En dan gewoon weet wat de verschillen daar tussen zijn, en ook wat de manco's daarin zijn.

Dus nogmaals geen Lenz Silver of Gold, geen Uhlenbrock, geen Tams, geen DigiRail, geen Hornby, geen ESU lokpilot Basic, geen Lokpilot V1 of V2.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 19 January 2009, 13:43:21
Tja, eigenlijk heb ik hem niet aangeschaft (ook al zou je dat denken na mijn vorige bericht) maar de eigenaar van de loc heeft de aankoop gedaan. Tja, om nu CV 60 te wijzigen (kortsluitingsbewaking) lijkt mij niet goed, straks gaat het ding in rook op en dan heb ik niets meer. Maar ja, na alle slechte ervaringen die jij en ik toch hebben met deze dingen moet er toch wel een keertje een decoder zijn die het eens goed doet? Hier nog even een foto van na de inbouw, misschien zie je hier nog iets aan wat eventueel niet goed zou zitten.(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_locje_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Trix_locje_4.jpg)
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Wim Ros op 19 January 2009, 13:49:29
Het lijkt wel alsof hij warm wordt en dat hij daardoor steeds stil gaat staan maar waardoor wordt hij dan warm. kortsluiting kan het eigenlijk niet zijn want dan had ik dat ook moeten merken bij het uitlezen van CV1 en dat was niet het geval.

Juist Rob, en dat is nu net het euvel met de decoders van Uhlenbrock. Die worden te warm, om reden dat er denk ik ergens een fout in het ontwerp zit. Dus waar je nu tegen aanloopt is het probleem wat er is met deze decoders. Al ontelbare keren besproken, en het probleem is altijd opgelost door het plaatsen van een GOEDE decoder van een ander merk. Meestal een Zimo of een Kuehn.

Voor deze lok is het advies plaats een Tran DCX74. Deze is lekker plat en werkt als een zonnetje. Deze zit ook in mijn Raillion 6494 van Minitrix en deze rijdt dagelijks zijn rondjes.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Tinussie op 20 January 2009, 09:15:46
Rob,
kan het niet zijn dat het lokje zwaar loopt en dat daardoor de decoder (te) warm wordt? Zie ook dit draadje over tandwielproblemen bij de MaK-jes (https://forum.beneluxspoor.net/index.php?topic=11785)...
mvg Tinussie.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Wim Ros op 20 January 2009, 11:37:01
Nee, dat kan niet zijn, gaan we er nu weer van alles bijslepen. Die decoders zijn gewoon niet goed!!!!

Mvg
Wim.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 20 January 2009, 11:55:12
Daar ik op dit moment geen andere decoders heb, stuur ik het kleinood even naar AnW. Ik heb alles verder nagekeken op sluiting of slechte contacten. Hopelijk wordt er iets gevonden. Ik ben even aan het einde van mijn Latijn op dit gebied. Mocht een andere decoder noodzakelijk zijn dan hoor ik het wel en zal het ook melden in het forum hoe de afloop is van dit probleempje. In ieder geval tot u toe, iedereen bedankt voor de inbreng.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Saraan op 20 January 2009, 12:24:47
@Wim,

ik heb je lijstje van aanbevolen decoders al een tijdje naast me liggen, en begrijp de argumentatie voor de meeste te vermijden decoders, maar (sorry dat ik nog even op de gevoelige snaar trap  ::) ) om welke reden zou ik beter geen Lenz Silver (10310 of 10311) gebruiken?

met vriendelijke groeten,
Michiel
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Wim Ros op 20 January 2009, 13:05:38
Omdat die weleens zo maar spontaan vergeten dat ze een decoder zijn. Of dat ze zonder aanwijsbare oorzaak in rook op gaan.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Trix N-locje Nr.12747 voorzien van decoder (fabrieksfout).
Bericht door: Rob Bogers op 23 January 2009, 09:25:17
Inmiddels is het locje bij de reparateur. Na een inspectie blijkt dat na het verhogen van CV 60 van 15 naar 20 het locje ineens goed in 1 richting te lopen (achteruit) maar het euvel van het steeds stilvallen in de andere richting blijft (vooruit). We hebben besloten het maar eens te proberen met een nieuw motortje. Ik begrijp dit fenomeen ook niet goed. Ik heb nog gedacht aan een foutje in de wikkelingen van de rotor, dat misschien een paar wikkelingen misschien beschadigd zouden kunnen zijn na verloop van tijd elkaar raakten met het stilvallen als gevolg. Tja dan blijft het fenomeen van in 1 richting wel goed rijden (getest gedurende een kwartier) toch wel wonderlijk. We wachten af wat het locje gaat doen met een nieuw motortje. Ik houd jullie op de hoogte.