BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Wilma Scholte op 06 January 2009, 20:27:14
-
Mijn locs zijn allemaal 15-25 jaar oud, en recentelijk weer geactiveerd na jaren in de doos gezeten te hebben. Destijds was er zeg maar bijna zero info, nu gelukkig wel. Maar deze heb ik nog niet kunnen vinden:
Na al die jaren heeft een combinatie van haartjes, pluisjes en olie/ vet zich opgehoopt rond de tandwielen van mijn locs. Hoe kan ik dat reinigen? Ik ben niet zo heel erg technisch onderlegd, en zeker bij mijn stoomlocs of een diesel met van die drijfstangen heb ik geen idee hoe of waar te beginnen. Ik wil zeg maar niet gaan 'slopen' en daarna bij het in elkaar zitten onderdelen over houden. :-X
Ik rijd digitaal, Märklin, M-rail. Ik meld het maar voor het geval dat van belang is.
-
(http://modeltreinbaan.nl/wp-content/uploads//Diverse-treinfotos-4-148.jpg)
Hoi Wilma ik denk toch dat je alles even los moet maken. Dat is geen slopen hoor. Als je de schroefjes e.d. in volgorde legt kan je ze ook weer monteren in de omgekeerde volgorde.
En met een pincet de haren en pluizen verwijderen. Als je alles weer in elkaar zet een héél klein beetje olie op de bewegende delen doen.
Een poosje geleden heb ik ook mijn oude dieselloc (http://modeltreinbaan.nl/?p=859) geopereerd en die loopt weer prima!
Succes & groet Jaap
-
Als je bang bent dat je schroefjes of onderdelen kwijt raakt, of niet meer weet waar ze thuishoren dan kan misschien het volgende je helpen:
Om geen schroefjes kwijt te raken:
1) Draai het schroefje los.
2) Verwijder het onderdeel.
3) Draai het schroefje weer terug waar het hoort.
Om te weten waar je onderdelen ook alweer thuishoren maak je van elke stap een paar digitale foto's bij het uit elkaar halen. Het in volgorde neerleggen van de onderdelen helpt ook.
Alle begin is moeilijk. Veel succes.
Leen.