BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: SinFronteras op 04 January 2009, 19:53:24
-
Hallo,
Ik wil graag meningen van andere/meer/ervaren modelspoorders vragen over het volgende baanplan. De afmetingen (3,30x0,80) staan vast. Verdere ideeën zijn:
- Midden-Duitsland, fictieve regio gebaseerd op Pfalz/Baden/Beieren
- tijdperk III (stoom en diesel, later heel erg misschien bovenleiding)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/klein_1.gif)
http://s396.photobucket.com/albums/pp44/SinFronteras2009/?action=view¤t=hallo2.gif (http://s396.photobucket.com/albums/pp44/SinFronteras2009/?action=view¤t=hallo2.gif)
Ter verduidelijking:
Grijs is een dubbel hoofdspoor (niveau 0) wat via twee spiralen uitkomt bij het schaduwstation (donkerblauw, niveau -15).
Rood is een enkel zijlijntje met een keerlus en een klein schaduwstationnetje. Het niveau hiervan is +8 cm.
Bij het station is een klein rangeerterreintje met houtoverslag (schuin naar boven), onderhoud en stukgoed.
Mijn treinen zijn en worden niet erg lang (ca. 60cm). Er wordt digitaal gereden maar wissels e.d. blijven analoog (waarschijnlijk, of er moet nog een dubbele bodem in m´n portemonnee zitten...)
Alle commentaar is van harte welkom!
SinFronteras
-
Hallo SinFronteras,
een leuk plan maar het is moeilijk te lezen. Misschien is het mogelijk dat je de verschillende lagen in apparte tekeningen onder elkaar zet, zo maak je het duidelijker zonder dat er lijnen over elkaar lopen.
Verder zou je eens moeten kijken of het digitaal aansturen met behulp van koploper niets is, ja je hebt dan wel terugmelders en wissel decoders ed. nodig en die kosten iets aan geld. Om te besparen kun je ze veelal ook in bouwpakket vorm kopen.
Groeten,
Christoph
-
Dank je, Christoph,
Bedankt, ik hoop dat dit iets duidelijker is:
Dit zouden de zichtbare sporen worden, plus ter oriëntatie het station en het riviertje. Rood ligt dus 8 cm hoger, behalve het eerste stukje bij het station:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/zichtbaar.gif)
Dit is het schaduwstation plus de spiralen, ongeveer 15/20 cm.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/schaduw.gif)
Voor m´n werk zit ik al de hele tijd naar een beeldscherm te turen, dus een volledig digitale baan is niet mijn doel.
-
Hallo SinFronteras,
ik heb even naar jou plan gekeken en de tekening bewerkt door er 2 rondjes en letters in te zetten, ik zal deze onder de tekening beschrijven:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/zichtbaar_1.gif) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/zichtbaar_1.gif)
Bij A is het waarschijnlijker dat de twee overloop wissels in andere volgorde liggen, hierdoor zou het mogelijk kunnen zijn om met een trein van het onderste en middelste spoor naar de zijlijn te kunnen gaan.
Bij B lijkt het mij dat er twee sporen heel dicht bij elkaar liggen waardoor ze bij elkaar in het profiel van vrije ruimte liggen. Voor minimale spoor afstanden raad ik je aan om minimaal de ruimte te gebruiken welke in de NEM normen vernoemd is. Kijk hiervoor bij NEM 102, zie: http://nemnormen.zoeffie.nl/NEMreeks100.pdf (http://nemnormen.zoeffie.nl/NEMreeks100.pdf).
Verder vergeet niet de keerlus module te gebruiken in het zijlijntje.
Verder kun je misschien de wissels in het schaduw station aan één zijde omdraaien, zie onderstaande tekening:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/schaduw1.gif) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/schaduw1.gif)
Hierdoor worden de opstelsporen in het schaduw station overal even lang en is het gemakkelijker om een trein weg te zetten, zeker als je er niet volledig zicht over hebt.
Groeten,
Christoph
-
Prachtig baanplan! Ik heb het gevoel dat je machtig mooie baan gaat maken. 8)